رئیس جمهور گفت: علاقه مند بودیم اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها روان باشد اما حال پیچیده شده ولی الان قانون است و باید آنرا انجام دهیم.

به گزارش  خبرگزاری فارس،  رئیس جمهور  صبح پنج شنبه در جریان سفر خود به استان خوزستان با حضور در جمع مدیران استانی طی سخنانی خطاب به آنها گفت:  ما در یک مقطع سرنوشت ساز تاریخی قرار داریم که یک نقطه عطفی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه تحولات ایران منشاء تحولات جهانی شده و امروز دنیا در حال تحول است، اظهار داشت: نظام مادی به پایان رسیده و جهان نیازمند نظام جدیدی است و همچنین نیازهای لیبرالی، سرمایه داری و مارکسیستی به پایان راه رسیده است و امروز دنیا به دنبال راه و نظم جدیدی است.

رئیس جمهور در خصوص برنامه‌های دولت و نحوه پرداختن به مشکلات گفت: باید کارهای کلان و جزئی را با هم در نظر بگیریم هر چند اقتصاد، فرهنگ، کشاورزی و سایر کارهای کلان خوب است اما توجه به مسائل جزئی هم باید مد نظر قرار بگیرد.

احمدی نژاد ادامه داد: نباید توجه به کارهای کلان شما را از پرداختن زندگی تک تک مردم استان باز دارد چرا که این دو با هم هستند بنابراین اگر کسی مشکلی دارد و به شما مراجعه می‌کند هر چند کارش پیش شما کوچک است ولی همین کارهای کوچک به انداز طرح‌های بزرگ برای ما مهم است.

وی تاکید کرد: مبادا بحث‌های درشت ما را از کارهای ریز مردم باز بدارد. بنابراین اگر شما هر کدامتان روز 5 یا 6 مشکل ریز مردم را برطرف کنید، ببینید که در پایان چقدر می‌شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه می‌گویند در اتاق مدیران باید باز باشد و اگر کسی به شما مراجعه نمی‌کند شما باید در مجامع عمومی خود را در اختیار مردم قرار دهید، اظهار داشت: قرار گرفتن مدیران در مجامع عمومی و رسیدگی به مشکلات مردم از اصول مدیریت متعالی است. در حالی که عده‌ای آن را مسخره می‌کردند و می‌گفتند در اتاق‌های خود بنشینید و فکر کنید در حالی که اینگونه نیست مگر در میان مردم نمی‌شود فکر کرد ؟

احمدی نژاد ادامه داد: ما انسان هستیم و رابطه انسانی و چهره به چهره نیاز است که این امر مدیریت انقلابی است.

وی تصریح کرد: وقتی انسان مشکل کسی را حل می‌کند اولین نفری که عشق می‌کند خود شما هستید و انسان در خدمت به مردم خسته نمی‌شود.

احمدی نژاد ادامه داد: در خوزستان طی سال‌های گذشته سرمایه گذاری زیادی شده است ولی باید دید بیکاری کم شده است که می‌بینیم که این یک حلقه معیوب است و هر چه سرمایه گذاری می‌کنیم ولی باز بیکاری سر جای خود است.

وی با بیان اینکه این برنامه توسعه که دیگران برای ما طراحی کرده‌اند برای این است که آنها همیشه آنها دست اول باشند و ما دست دوم بمانیم، گفت: باید این حلقه معیوب را بشکنیم و نباید به صورت منفعل عمل کنیم.

رئیس جمهور در خصوص بودجه سال آینده و نکات مورد تاکید در آن اظهار داشت: در بودجه سال آینده بخش‌های جدیدی دیده شده که در واقع تقویت برخی بخش‌ها است که یکی بخش کشاورزی است که ما 6 هزار میلیارد تومان در این وی با انتقاد از مدل شهرسازی فعلی کشور تاکید کرد: تعریف مسکن در کشور ما با بعضی از کشورها متفاوت است چرا که مسکن برای خوابیدن نیست بلکه جای زندگی، استراحت، معنویت و کمال است و همه لذت زندگی و کمال در خانواده اتفاق می‌افتد نه در خیابان. از همین رو باید کشوری که این مقدار وسعت زمین دارد مردم آن در خانه‌های ویلایی زندگی کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مگر این دستور اسلام نیست که خانه باید جای آرامش و فراغ خاطر باشد، گفت: کشورهایی که این معیارها را برای ما پست کرده‌اند ولی می‌بینیم که خودشان در خانه‌های ویلایی زندگی می‌کنند.

احمدی نژاد ادامه داد: با این مدل شهرسازی که مردم را در لانه می‌کنند روابط اجتماعی به هم می‌خورد از همین رو باید با این سرزمین وسیع مسئولان بنشنید و برای تغییر این الگو طراحی کنند تا مدل شهرسازی را عوض کنند.

وی در خصوص موضوع مهم هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار داشت: هدفمند کردن یارانه‌ها بزرگترین کار تحولی اقتصادی کشور است و هیچ طرحی به ابعاد این طرح نیست و قرار است با اجرای آن تمام مناسبات اقتصادی عوض شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه حدود 3 ، 4 سال در خصوص هدفمند کردن یارانه‌ها مطالعه‌ کرده‌ایم و بنده خودم مستقیما با آن ارتباط داشته ام که همه حرف‌ها شنیده شده است خاطر نشان کرد: در طرح هدفمند کردن یارانه‌ها تجربیات سایر کشورها نیز بررسی شده است البته علاقه مند بودیم و هستیم تا کار روان باشد اما حال پیچیده شده است و انرژی زیادی از دولت خواهد گرفت، افزود: ولی الان قانون است و باید انجام دهیم.

وی با انتقاد از مصرف بالای انرژی اظهار داشت: به طور طبیعی 4 هزار و 600 میلیارد تومان یارانه گندم می‌دهیم که با این پول می‌شود مردم نان رایگان تهیه کنند از همین رو مسئولان باید خودشان را آماده کنند چرا که این طرح فرصت‌های بی بدلیلی را در اختیارمان می‌گذارد و منابع بیشتری را آزاد می‌کند.

کد خبر 36984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سعيد IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۴
  0 0
  شما لطف كنيد همين آپارتمانهاي مسكن مهر را به مردم تحويل دهيد آپارتمان ويلايي پيشكش ...
 • امير IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۴
  0 0
  خانه هاي 40-50 متر براي مردم تهيه كنيد خانه هاي ويلايي پيش كش.
 • بدون نام IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۴
  0 0
  برادر ، ویلا نمی خوایم یه چادر بدن بریم توش زندگی کنیم .
 • بدون نام IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۴
  0 0
  یه خونه 40 متری بده بقیه اش پیش کش
 • ehsan IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۴
  0 0
  آقای احمدی نژاد یک عادی شو (40 متری)بدین ما!! ویلا نمیخوایم
 • حسین CA ۱۰:۳۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۴
  0 0
  مردم باید در این کشور بزرگ در خانه‌های ویلایی زندگی کنند-------> بی زحمت سونا و جکوزی فراموش نشود!
 • بدون نام IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۴
  0 0
  20مترمربع مال ما ویلاها پیش کش
 • بدون نام IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۴
  0 0
  ما که به همون 50 متریش هم راضی ایم ویلاییش پیشکشششششششش
 • بدون نام IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۷
  0 0
  همسرم اگه يه شغل داشت با مدر فوق ليسانس مكانيك 10 سال ديگه ميتونستيم يه آپارتمان بگيريم. ويلا؟
 • پویان IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۷
  0 0
  جناب رئیس جمهور خانه ویلایی هم بسازی مشکل نداری مرئم است!! پول 30 متریشو نداریم بعد میخوای پول ویلایی از ما بگیرین؟! جوان ها رو تامین شغلی کنید. پدران مهندسمان را تضمین شغلی و حقوقی . خانه ویلایی و نان رایگان نخواستیم!
 • پژمان IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۵/۰۷
  0 0
  پس حدالاقل از همين الان دستورتوقف ساخت آپارتمان را بدهيد