خطرناکترین زمان برای یک کسب و کار، سال های آغازین آن است چرا که در این مدت و به خصوص سال اول، خطر تعطیل شدن کسب و کار به شدت آن را تهدید می‏ کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، راهکارهایی وجود دارند که می‏توان با کمک آن ها کسب و کاری را در یک سال نخست حفظ کرد؛ راهکارهایی که برخی از آن ها مربوط به پیش از راه اندازی کسب و کار می‏شود و برخی از آن ها نیز دوران پس از آغاز کسب و کار را در بر می‏گیرد.

1)  شناخت بازار و مشتری: بی گدار به آب زدن در کاسبی معمولا با غرق شدن همراه است. مطالعه فضای کسب و کار و سلیقه مشتری بازار باعث می‏شود بسیاری از اشتباهات رخ ندهند، اشتباهاتی که گاه می‏توانند برای کاسبی مهلک باشند.

2)  مکان مناسب: انتخاب موقعیت مکانی کسب و کار اهمیت به سزایی دارد. در واقع کسب و کارهایی که در مکان اشتباه دایر می شوند، از دایره رقابت خارج خواهند شد آن هم پیش از آنکه اصلا وارد آن شوند. البته انتخاب مکان مناسب تنها شامل محله نمی‏شود بلکه گاهی انتخاب سوی درست خیابان نیز سرنوشت یک کسب و کار را تعیین می‏کند.

3) کاهش هزینه ها: با شروع یک کسب و کار نمی‏توان انتظار داشت که درآمد خیلی سریع راه خود را به آن باز کند و به همین خاطر بهتر است تا زمانی که درآمد به میزان قابل قبول نرسیده، کاهش هزینه ها در دستور کار قرار گیرند؛ چنین صرفه جویی هایی می‏توانند بقای بیشتر کسب و کار را تضمین کنند.

4) تحلیل شرایط: معمولا فشار کار در نخستین سال راه اندازی یک کسب و کار به حدی است که صاحب آن به اصطلاح وقت سرخاراندن هم ندارد. چنین وضعیتی معمولا باعث می‏شود که فرد از بررسی روند کلی کسب و کار غافل شود و اگر کسب و کار در حال طی کردن مسیری اشتباه باشد، به آن پی نبرد. به همین خاطر توصیه می‏شود که صاحب کسب و کار، در بازه های زمانی مشخص دست از کار روزانه بکشد و آمار کلی مربوط به درآمد و هزینه ها را بررسی کند تا از روند کلی کار آگاه شود.

5) رخدادهای غیرمنتظره: نخستین سال شروع کسب و کار معمولا با رخدادها و در واقع هزینه هایی همراه است که پیش از شروع کسب و کار، قابل پیش بینی نیستند. به همین خاطر باید انتظار چنین رخدادهایی را داشت و در مواجهه با آن ها غافلگیر نشد. در واقع صاحب کسب و کار باید بداند که دیگر کارمند فرد دیگری نیست و به همین خاطر روزانه با مسایل بسیاری مواجه می شود که پیشتر حتی ایده روشنی نسبت به آن ها نداشت. اگر فرد آمادگی مواجه شدن با این مسایل را نداشته باشد، شاید خیلی زود دوباره به صف کارمندان بازگردد.


3535

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 370210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =