فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ای‌میل‌ها و اس‌ام‌اس‌ها کنترل می‌شود گفت جرم کسانی که تجمعات را ساماندهی می‌کنند بیشتر است.

به گزارش ایلنا، سردار اسماعیل‌احمدی‌مقدم در حاشیه نشست تخصصی پلیس مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران حاضر شد در پاسخ به پرسشی در رابطه با حادثه ترور استاد دانشگاه تهران، گفت: از اینکه قرار است هجومی صورت گیرد هشدار داده بودند و تقریبا همه مطلع بودیم و فکر می‌کردیم که به یک تاسیسات حمله کنند.

وی افزود: اما دیدید که یک ترور کور انجام دادند و این دانشمند را به شهادت رساندند و احتمال دارد که اقدامات دیگری هم انجام دهند، از این رو باید برای پیشگیری، از دانشمندان محافظت آشکار و پنهان شود و خود دانشمندان هم برای امنیت خود تمهیداتی داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: پرونده در دست دوستان ما در وزارت اطلاعات است و باید از آنها در رابطه با شناسایی مظنونان احتمالی سئوال کنید اما ما هم با دوستان وزارت اطلاعات همکاری می‌کنیم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر برخورد با افرادی که از طریق اس‌ام‌اس و ای‌میل افراد را تشویق به حضور در تجمعات غیرقانونی می‌کنند، گفت: شرکت در اجتماعات غیرقانونی، اغتشاش و توهین به مقدسات، موجب برخورد است و بعد از اتمام حجت پس از روز عاشورا، مدارا کنار گذاشته شده است، به طوری‌که هم ما و هم دستگاه قضایی به شدت برخورد می‌کند.

احمدی مقدم با بیان اینکه تحریک کنندگان، عامل اصلی هستند، تصریح کرد: شاید این افراد در میدان نباشند اما همانطور که تا پیش از این سیاست مدارا را داشتیم در مورد این افراد هم مدارا می‌کردیم اما از این پس مدارا نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه "ای‌میل‌ها و اس‌ام‌اس‌ها از جایی فرستاده می‌شود که کاملا در کنترل ما قرار دارد" افزود: تصور نکنند که آنتی پروکسی جلویش را می‌گیرد و این تصور اشتباه را نداشته باشند که کنترل نمی‌شوند چراکه تاکنون در رابطه با آنها نیز مدارا می‌شده است.

فرمانده ناجا تاکید کرد: آنها که تجمعات را ساماندهی می‌کنند قطعا جرمشان سنگین‌تر است.

کد خبر 37151

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام US ۰۹:۵۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  0 0
  پس ممنوعیت استراق سمع وقانون جایگاهش دراین کشور کجاست؟کسی که به حداقل ممنوعیتهای قانون اعتنایی ندارد آیامی تواند نظم قانونی رااجراکند؟
 • بدون نام IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  0 0
  اولا عمرا بتونین کنترل کنین ثانیا خیلی کار زشتیه
 • مجيد IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  0 0
  پس حريم خصوصي مردم چه مي شود؟تجربه نشان داده است كه از اين اطلاعات استفاده هاي نامشروع و غير قانوني شده و بعضا" از سايتهاي اينترنتي سر در مي‌ارود. كنترل ايميل و پيامك مردم بطور عمومي خجالت دارد.
 • عباس IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  0 0
  با کدام مجوز شرعی و قانونی ارتباطات تمام شهروندان راکنتل می کنند؟
 • الله بنده سی IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  0 0
  عجیب است مجری قانون وقانون شکنی؟شنود وکنترل مکالمات طبق قانون اساسی جرم تلقی میشود.
 • بدون نام IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  0 0
  ایشون غیر از تهدید هم کاری بلد هستن؟
 • مجيد IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  0 0
  به نظر شما اين اظهارات غيركارشناسانه در شان يك رئيس پليس بود يا نه ؟!!! من اثبات مي كنم كه شما با برخي نرم افزارهاي آنتي فيلتر براحتي و بدون كنترل به هر اطلاعاتي دست پيدا كنيد . پس صداقت با مردم شرط عقل است . ترساندن و پليسي كردن نتيجه نمي دهد
 • علی a IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  0 0
  من نمیدونم حوزه شخصی افراد کجاست که این آقا همینطوری اجازه میدهد به خود و همکارانش که مسائل خصوصی مردم را بررسی کنند
 • فیلم ساز IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  0 0
  هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
 • افشين IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  0 0
  به نظر من اين خبر بيشتر جنبه بازدارنده داشته و صحت ندارد چون طبق قانون جرم است و نمي توان اين كار را كه جزء موارد حريم شخصي مي باشد بدون داشتن مجوز قانوني كنترل كرد و خلاف قانون است.
 • بدون نام IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۶
  0 0
  کار به جا ولازم است