فارس نوشت:

  غلامعلی حدادعادل در نشست تشکیلاتی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه فتنه سال 88 آغازی برای تحولاتی در عرصه سیاسی ایران بود که هنوز هم ادامه دارد، اظهار داشت: بسیاری از مسائل امروز ایران یا ادامه فتنه 88 است و یا ادامه واکنش‌ها در مقابله با این فتنه است.

 وی در بخشی از سخنان خود به فراز و نشیب‌های جریان اصولگرایی اشاره کرد و گفت: اوج اصولگرایی در پایان دولت خاتمی و قبل از آمدن دولت احمدی‌نژاد بود و بدترین حالت آن نیز در انتخابات سال 92 بود که دلیل آن تفرقه بین جریان‌های اصولگرایی و رفتارهای دولت قبل بود.

حدادعادل با بیان اینکه ما آقای روحانی را نماینده اصلاح‌طلبان نمی‌دانیم، یادآور شد: معتقد نیستیم که آقای روحانی نماد اصلاح‌طلبی در ایران است به این دلیل که سابقه آقای روحانی نشان می‌دهد وی نه دست راست آقای خاتمی بوده و نه بنیانگذار مشارکت یا عضو مجاهدین.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بالاخره وی در کارنامه خود نمره‌ای مثل سخنرانی 23 تیرماه سال 78 را دارد، گفت: وی با این گذشته نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبی باشد اما اصلاح‌طلبان بر سر سفره اعتدالی که پهن کرده بود نشستند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان (اقلیت)مجلس با تاکید بر اینکه در طول این یک سال بنای ما همکاری با دولت بوده است، گفت: قصد ما تضعیف دولت نبوده و نمونه آن رای اعتماد به وزرای دولت است؛ رایی که به کابینه آقای روحانی در مجلس نهم داده شد به اندازه سخت‌گیری که در مجلس هفتم نسبت به رأیی که به کابینه احمدی‌نژاد داده شد، نبود.

*بالاترین رأی اعتماد به وزرای بعد از انقلاب به وزیر اقتصاد روحانی داده شد

وی با تاکید بر اینکه ما نشان دادیم اگر وی وزیر قابل اعتماد معرفی کند به هیچ وجه سیاسی برخورد نمی‌کنیم، یادآور شد: بالاترین رای اعتماد در مجالس بعد از انقلاب به وزیر اقتصاد دولت آقای روحانی و در مجلس نهم داده شد.

 

حدادعادل در مورد استیضاح اخیر تصریح کرد: بارها با وزیر علوم صحبت کردیم که شما بسیاری از روسای دانشگاه‌ها را از یک جریان سیاسی انتخاب کرده‌اید که پشتیبان فتنه 88 بوده‌اند و شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به این دلیل به آنها رأی نداده و نمی‌دهد پس شما هم اصرار نکنید اما وی قبول نمی‌کرد.

وی یادآورشد: حال ممکن است رئیس دانشگاهی علمدار آن فتنه نبوده اما به آن جریان تعلق داشته که فتنه را طراحی کرده است.

ریشه استیضاح به دلیل انتخاب برخی رؤسای دانشگاه‌ها بود که به جریانی که فتنه را طراحی کرده بود تعلق داشتند

مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه چرا دانشگاه را به دست جریانی بسپاریم که چنین سابقه‌ای دارد، گفت: وزیر علوم نتوانست پاسخ قانع‌کننده‌ای به نمایندگان ارائه دهد، ریشه استیضاح این مسئله بود و موضوعاتی همچون بورسیه مطرح نبود.

حداد عادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آینده جریان اصولگرایی اظهار داشت: اصولگرایان باید وارد وحدت شوند و ما باید راهکاری برای ورود در صحنه انتخابات به صورت متحد پیدا کنیم، ما به نوعی وحدت نظیر آنچه در مجلس هفتم داشتیم باید دست یابیم و در کنار این همگرایی برای زنده‌نگه داشتن گفتمان‌های اصولی انقلاب یعنی راهی که رهبری نشان می‌دهند پویا باشیم.

1717

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس غلامعلی حدادعادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی عصر امروزز(پنج‌شنبه) در نشست تشکیلاتی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه فتنه سال 88 آغازی برای تحولاتی در عرصه سیاسی ایران بود که هنوز هم ادامه دارد، اظهار داشت: بسیاری از مسائل امروز ایران یا ادامه فتنه 88 است و یا ادامه واکنش‌ها در مقابله با این فتنه است.

*در فتنه 88 عده‌ای در تقابل با نظام بودند

وی با تاکید بر اینکه در فتنه سال 88 کاملاً آشکار بود که عده‌ای در تقابل با اصل نظام بودند، تصریح کرد: اگر دعوای انتخاباتی بود که باید در همان زمان تمام می‌شد اما بعد از انتخابات عده‌ای تهمت تقلب را مطرح کردند و به رهبری فشار آوردند که انتخابات را باطل کنند اما ایشان بر قانون تاکید کردند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در بخشی از سخنان خود به فراز و نشیب‌های جریان اصولگرایی اشاره کرد و گفت: اوج اصولگرایی در پایان دولت خاتمی و قبل از آمدن دولت احمدی‌نژاد بود و بدترین حالت آن نیز در انتخابات سال 92 بود که دلیل آن تفرقه بین جریان‌های اصولگرایی و رفتارهای دولت قبل بود.

*آقای روحانی را نماینده اصلاح‌طلبان نمی‌دانیم

حدادعادل با بیان اینکه ما آقای روحانی را نماینده اصلاح‌طلبان نمی‌دانیم، یادآور شد: معتقد نیستیم که آقای روحانی نماد اصلاح‌طلبی در ایران است به این دلیل که سابقه آقای روحانی نشان می‌دهد وی نه دست راست آقای خاتمی بوده و نه بنیانگذار مشارکت یا عضو مجاهدین.

*روحانی در کارنامه خود سخنرانی مثل 23 تیر 78 را دارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بالاخره وی در کارنامه خود نمره‌ای مثل سخنرانی 23 تیرماه سال 78 را دارد، گفت:  وی با این گذشته نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبی باشد اما اصلاح‌طلبان بر سر سفره اعتدالی که پهن کرده بود نشستند.

*بنای همکاری با دولت را داریم و قصدمان تضعیف دولت نیست

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اینکه در طول این یک سال بنای ما همکاری با دولت بوده است، گفت: قصد ما تضعیف دولت نبوده و نمونه آن رای اعتماد به وزرای دولت است؛ رایی که به کابینه آقای روحانی در مجلس نهم داده شد به اندازه سخت‌گیری که در مجلس هفتم نسبت به رأیی که به کابینه احمدی‌نژاد داده شد، نبود.

*بالاترین رأی اعتماد به وزرای بعد از انقلاب به وزیر اقتصاد روحانی داده شد

وی با تاکید بر اینکه ما نشان دادیم اگر وی وزیر قابل اعتماد معرفی کند به هیچ وجه سیاسی برخورد نمی‌کنیم، یادآور شد: بالاترین رای اعتماد در مجالس بعد از انقلاب به وزیر اقتصاد دولت آقای روحانی و در مجلس نهم داده شد.

*نقد را حق و وظیفه خود می‌دانیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در طول یک سال گذشته هرجا لازم بوده مجلس به دولت کمک کرده‌ است،افزود: نگاه‌مان این نیست هرچه دولت بگوید ما نه بگوییم اما در مجلس ننشسته‌ایم که نسبت به هرچه دولت ارائه کرد سمعا و طاعتا باشیم بلکه دلمان می‌خواهد دولت موفق شود اما نقد را هم حق و وظیفه خود می‌دانیم؛ حال ممکن است یک نفر بیان گزنده داشته باشد که البته خوب نیست اما اصل نقد را نفی نمی‌کند.

وی با تأکید بر اینکه اما در کنار این همکاری خطوط قرمزی هم داریم که یکی از آنها مسئله فتنه است،‌ افزود: مقام معظم رهبری هم با صراحت اعلام کردند فتنه خط قرمز ماست و ما هم افتخارمان این است که در مسیر رهبری حرکت می‌کنیم یعنی ولایت در عمل متجلی است.

*در استیضاح اخیر هم نگرانی ما از خط قرمزی بود که رهبری بیان کردند  

حدادعادل با تاکید بر اینکه استیضاح اخیر نیز ناشی از این بود که ما نگران این خط قرمز بودیم، تصریح کرد: بارها با وزیر علوم صحبت کردیم که شما بسیاری از روسای دانشگاه‌ها را از یک جریان سیاسی انتخاب کرده‌اید که پشتیبان فتنه 88 بوده‌اند و شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به این دلیل به آنها رأی نداده و نمی‌دهد پس شما هم اصرار نکنید اما وی قبول نمی‌کرد.

وی یادآورشد: حال ممکن است رئیس دانشگاهی علمدار آن فتنه نبوده اما به آن جریان تعلق داشته که فتنه را طراحی کرده است.

ریشه استیضاح به دلیل انتخاب برخی رؤسای دانشگاه‌ها بود که به جریانی که فتنه را طراحی کرده بود تعلق داشتند

مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه چرا دانشگاه را به دست جریانی بسپاریم که چنین سابقه‌ای دارد، گفت: وزیر علوم نتوانست پاسخ قانع‌کننده‌ای به نمایندگان ارائه دهد، ریشه استیضاح این مسئله بود و موضوعات همچون بورسیه مطرح نبود.

*اصولگرایان باید وارد وحدت شوند

حداد عادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آینده جریان اصولگرایی اظهار داشت: اصولگرایان باید وارد وحدت شوند و ما باید راهکاری برای ورود در صحنه انتخابات به صورت متحد پیدا کنیم، ما به نوعی وحدت نظیر آنچه در مجلس هفتم داشتیم باید دست یابیم و در کنار این همگرایی برای زنده‌نگه داشتن گفتمان‌های اصولی انقلاب یعنی راهی که رهبری نشان می‌دهند پویا باشیم.

*نباید اجازه دهیم اقتصاد مقاومتی به حاشیه برود

وی با تاکید بر موضوع اقتصاد مقاومتی یادآور شد: نباید اجازه دهیم اقتصاد مقاومتی فراموش شده یا به حاشیه برود.

حدادعادل با اشاره به اینکه در عرصه فرهنگ حساسیت بالاست، اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری کردند که در این خصوص سبک زندگی اسلامی بسیار مهم است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه سخنان خود به کشورهایی نظیر افغانستان، پاکستان، بحرین، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، مصر، یمن، لیبی و حتی ترکیه وجود دارد اشاره کرد که در آنها ثباتی که باید باشد وجود ندارد و گفت: کشوری که بیش از همه از ناحیه آمریکا تهدید و تحریم شده اما بیش از بقیه کشورها ثبات دارد که این ثبات سیاسی نشانگر اقتدار نظام است.

*لازمه موفقیت در عرصه اقتصادی وجود آرامش در جامعه است

وی با تاکید بر اینکه بزرگترین تعهد رئیس‌جمهور در برابر ملت حل مشکلات اقتصادی بوده و این تعهد مهمی است که هر رئیس‌جمهور دیگری هم که می‌آمد باید آن را مدنظر قرار می‌داد گفت: لازمه موفقیت در عرصه اقتصادی وجود آرامش در جامعه است؛ از این رو اگر ما در جایی تذکری می‌دهیم یا نقدی می‌کنیم یا مخالفتی داریم به این دلیل است که نگذاریم این دستاورد بزرگ صدمه ببیند.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930606000936#sthash.I4gkZk4G.dpuf
کد خبر 372504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 24
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فرهاد A1 ۰۶:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  یعنی چی؟ هر کی اصلاح طلب بوده یا نزدیک به اصلاح طلبان بوده عضو جریان فتنه است از نظر شما؟؟
  • بی نام IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
   159 9
   منظور از فتنه رو هنوز متوجه نشدم بعد 5 سال...
  • بی نام A1 ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
   203 7
   برادر حداد عادل شما را بخدا بفرمایید سن بازنشستگی را برای چه کسی تعریف کرده اند
  • هومن A1 ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
   170 5
   فتنه گر کسی است ثروتهای مملکت را بر باد داد واختلاسهای انچنانی اتفاق افتاد
 • بی نام A1 ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  درود بر فرجی دانا
  • بی نام IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
   143 7
   بدترین هنوز نیومده برای شما. منتظر انتخابات مجلس باشید....
 • حامد A1 ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  خوب فرجی دانا چه گناهی کرده که یه عده مدرکشون جعلیه و تهش با خرج بیت المال رفتن کشور دیگه ای بورس شدن. اگه بخواد شایسته سالاری باشه به بعضیا مدیریت ادارات دولتیه کوچیکم نباید برسه
 • esmaeil A1 ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  282 9
  درود بر اندیشمند بزرگ فرجی دانا
 • بی نام A1 ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  197 5
  فرجی دانا مخلص ترین و علمی ترین وزیر علوم بعد از انقلاب بود.
 • بی نام IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  7 183
  لطفا از پیله تعصبتون بیاید بیرون درست بخونید بدون حب و بغض نظر بدید وقتیم اطلاعاتتون ناقصه و یا جهت دار نظر ندید نمیگن زبون بسته اید خدای نکرده.و قبل از این حرفا لطفا اجازه بدید دانشجو ها نظر بدن.دانشگاه تو این یک ساله به شدت رنگ سیاسی به خودش گرفت یه مشت بی سواد دارن حسابی کولی میدن به کسی که شهوت قدرت کورشون کرده ازهر طیف و گروه جالب بدونید لیدراشون 5سال از فارغ تحصیلیشون گذشته ولی بازم کارت دانشجوییشون اعتبار میشه یامحدودیتی برا مدت زمان تحصیلشون در نظر گرفته نمیشه خلاصه دانشگاه هیچ تولید علمی نداره در حال حاضر و شده یه پادگان برا جمع کردن سربازای بی جیره مواجب ....یه سری به رده بندی دانشگاها و میزان قدرت علمیشون بزنید تو این یک سال وبعد اون دهان مبارک باز کنید درود درود کنید
  • بی نام FI ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
   64 5
   ما همه دلواپسیم
 • کمال بارعی A1 ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  8 119
  سلام علیکم ، اصل و اصولگرایی حقیقی که به الله تبارک و تعالی و خط حضرات معصومین صلوات الله علیهم اجمعین برمی گردد ، شکست ناپذیر است و شکست در آن راه ندارد و اما برخی کسانی که خود را به آن منتسب نمایند ولی عملاً تفاوت فاحش با آن داشته باشند ، شکست اینان شکست اصل و اصول گرایی تلقی نمی گردد چون ناخالصی ها شکست خود را در درون خود دارند از اصل و اصولگرایی گفتن و جلب و جذب قلوب کردن ولی در عمل خلاف آن رفتن ، قطعاً عمرچندانی نمی یابد و رنگ می بازد . جذب شدگان به شعاری بودن آن پی می برند و دیگر به آنان اعتماد نمی کنند و این به معنی بی اعتماد شدن و رویگردانی مردم از اصل و اصول نمی تواند باشد و نیست . و اگر مدققانه نگریسته شود فاصله گرفتن مردم خود ناشی وتأکید بر اصل و اصول بوده و دست رد بر انحراف و ان
 • بی نام IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  123 4
  چه خوب کاری کرد. درود بر فرجی دانا.شما نمایندگان استیضاح کننده ایشان تماما" کسانی هستید که در لیست بورسیه ها از افوام و نزدیکانتان بودند
 • سعید EU ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  111 4
  جایگاه وزیر علوم پیشین در میان عموم فرهیختگان دانشگاهی روشن و رفیع است و جایگاه مخالفین ایشان نیز مشخص. در این مورد باید نظر اکثریت اساتید دانشگاه ها به کرسی بنشیند.
 • وطن پرست A1 ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  98 6
  برای چنین تفکراتی واقعا متاسفم.اگر در خوشبینانه ترین حالت ممکن درصد طرفداران دو طیف اصولگرا و اصلاح طلب را برابر یعنی 50 به 50 درنظر بگیریم که اینطور نیست و وزنه به طرف اصلاح طلبی بعد از احمدی نژاد سنگینی میکنه از نظر این آقایان 50 درصد مردم اهل فتنه هستند به عبارتی 37 میلیون شهروند دیگر حق شهروندی ندارند و فتنه می باشند تا کی حق به جانب می خواهید حرف بزنید؟ تا کی میخواهید خط کشی خودی و غیرخودی کنید؟ تا کی میخواهید از به اصطلاح فتنه کاسبی سیاسی کنید؟ تا کی میخواهید نیمی از جمعیت ایران عزیز را فتنه بخوانید؟ تا کی؟ با تکرار مداوم کلمه فتنه و حذف آنها و برچسب زنی های واهی، دیگر باورمان شده که فتنه و معاند نظام هستیم این کارها تیشه به ریشه نظام مقدس ایران زدن است و کمک به دشمنان خارجی
 • محسن A1 ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  121 4
  چرا اصلاح طلبی رو مساوی فتنه قلمداد می کنید؟؟؟؟؟؟؟آقای احمدی نژاد هم در مشتعل کردن خشم مردم بسیار موثر بود.
  • بی نام IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
   87 4
   اینها هرکجا کم بیاورند از کیسه فتنه خرج می کنند. اصلاح طلبان صاحب اندیشه و مشی مشخص اند و با وجود تکثر درونی، رهبری واحد دارند و منسجم حرکت می کنند اما آنها هنوز مشغول نوشتن منشور هستند و متشتت. لذا بهانه دیگری به جز فتنه برای حمله به جناح مقابل ندارند. البته اندیشمندان اصولگرا در حوزه کاسبان فتنه نیستند و اینها چون نمی توانند در دو جبهه بجنگند چاره دیگری جز اینکه زیر چتر اصولگرایی حرکت کنند ندارند.
 • بی نام IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  103 5
  فتنه کسی است که با توسل به ابزار مختلف جامعه را متسنج می کند تا از آب گل آلود ماهی خود را بگیرد و نه کسی که برای آرام نمودن وضعی اقدام می کند.
 • بی نام A1 ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  99 3
  آقای حداد عادل ، اگر احمدی نژاد خود را برای نمایندگی مجلس کاندید کند و رای بیاورد آن موقع شما معنی فتنه و فتنه گری را به خوبی خواهید آموخت. و متوجه می شود که فتنه و فتنه گر کیست.
 • ایرانی FI ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  43 4
  آفای عادل لطفا عادل باشید خسته شدیم از این همه دوروغ......
 • بی نام IR ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  36 4
  اگه فثنه نبود جریان اصولگرا و پایداری چطور کاسبی سیاسی و اقتصادی میکردند
 • تبیان A1 ۰۳:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
  8 4
  اقای بی نام گفتند از تاریخ کارت دانشجویی لیدرهاشون 5 سال گذشتهاست پس چهار سال وزارت دولت گذشته نیازشون داشته یک سالشم این دولت تمدید کرده
 • بی نام A1 ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
  9 4
  سهل‌گیری افراطیون فقط برای احمدی‌نژاد بود و سخت‌گیری‌هایش شده مال مردم. چه گناهان کبیره‌ای که بر او هیچش انگاشتند و چه خطاهای کوچکی که از مردم در بوق کرده‌اند.
 • بی نام US ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  18 3
  بنده تعجب میکنم چطور هنوز آقای حداد عادل درک نمیکنند که این گفتمان فتنه و فتنه گر و اینکه فلانی اصلاح طلب است و فلانی اصولگراست و جناح و جناحبازی به نفع کشور نیست. آقای حداد برادر میشه بسه؟؟؟؟