تقدیر خطیب جمعه تهران از اقدامات شایسته دولت/ در اواخر دولت قبل منتقدش بودیم اما راضی به شکست نبودیم

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: ما از شکست دولت‌ها حتی دولت گذشته که در آخر عمرش جدی‌ترین منتقدش بودیم ناراحت می‌شویم؛ چرا که شکست آن‌ها شکست مردم است.

به گزارش خبرانلاین، آیت‌الله کاظم صدیقی، خطیب جمعه تهران با اشاره به هفته دولت گفت: می‌خواهم از کارها و مواضع روشن این دولت در مورد حماس،‌ سوریه‌ و زیاده‌خواهی‌های دنیای سلطه که در راس آن‌ها آمریکای جهان‌خوار قرار دارد، تقدیر و تشکر کنم.

وی همچنین افزود: از وزیر بهداشت و درمان و دولت محترم برای طرح سلامت نیز تقدیر و تشکر می‌کنیم.

مهمترین محورهای سخنان آیت‌الله صدیقی به نقل از نسیم بدین شرح است:

- هفته دولت را به دولت و رئیس جمهور محترم تبریک عرض می‌کنم و تقدیر و تشکری نسبت به کارهای شایسته و در راس آن مواضع روشن در مورد حماس، عراق، سوریه و زیاده‌خواهی های دنیای سلطه دارم. همچنین از وزیر بهداشت و درمان به خاطر اجرای طرح سلامت تقدیر می‌کنیم.

- وزرا و مسئولان قبل از آن که وزیر و صاحب منصب باشند خود را بنده خدا بدانند.

- دولتی که راهنمایی همچون رهبر معظم انقلاب داشته باشد و نتواند خود را تطبیق دهد ورشکسته است.

- در اواخر دولت قبلی منتقد دولت بودیم اما راضی به شکست آن نبودیم. شکست دولت موجب زیان ملت است و برای ما افتخار نیست ببینیم دولت بیاید و از رهبری انتصاب دریافت کند و گرفتار تزلزل و سوءرفتار و بد اخلاقی شود؛ ناراحت می شویم و دلمان می سوزد.

- ما می‌خواهیم قوای اسلام در تراز مکتب امیرالمومنین باشند و اگر امام زمان ما ظهور کنند بگوییم این وزرا آنقدر ولایت‌مدار بودند که شایسته است در زمان ظهور امام زمان هم مسئولیت داشته باشند.

- آرزوی ما سرافرازی کشور و مرتفع شدن مشکلات است.

- خدمت به مردم باید در راس اولویت‌هایی باشد که دولت باید به آن توجه داشته باشد.

- از اساسی‌ترین مسائلی که رهبری در سخنان اخیر خود (در جمع اعضای دولت یازدهم) فرمودند پرهیز از دو قطبی کردن جامعه است.

- فتنه، قانون‌شکنی و هنجارشکنی و ایجاد اختلاف بود و مردم را به جان هم انداختن بود و دوقطبی شدن جامعه از آثار شوم آن بود. دولت اگر نتواند انسجام ملی و اعتماد دینی را در کشوری که مردمش اینگونه ولایتمدار هستند ایجاد کند خسارت دیده است.

- دولتی آمد که پیرو اقتصاد آزاد غربی بود نتوانست ادامه داشته باشد. دولتی آمد که به دنبال لیبرال دموکراسی بود دیدید که نتوانست محبوبیت داشته باشد. دولتی داشتیم که قانون‌گریز بود دیدیم که نهایتا چه کرد. دولت باید به اقتصاد مقاومتی، فرهنگی دینی، اشتغال جوان‌ها و رونق بازار و حلال خوری مردم بیاندیشد و در عوض پرداختن به حواشی بیاید داخل گود.

- استیضاح وزیر علوم پیام دارد و باید دولت پیام را بگیرد. دانشگاه باید دین‌مدار، فرهنگ مدار و محل تحصیل علم باشد و دانشگاه نه ستاد تبلیغات انتخاباتی است و نه باشگاه سیاسی.

- وزیری باید بیاید که اخلاق‌مدار باشد و مردم از جوان‌هایشان نگران نباشند.

- ما در منطقه رتبه اول و در دنیا رتبه ۱۶ را در پیشرفت علمی داشتیم افت دو درجه‌ای در شأن این دولت نیست.

- برای عراق دعا بکنیم. برای شیعیانی که در محاصره داعش قرار گرفته اند دعا بکنیم و هم حمایت معنوی برای دولت عراقی که پشتوانه مرجعیت را دارد. امیدوارم از این وضع خلاص شوند.

- پیروزی غزه را به مقاومت تبریک عرض می کنم و این ورقه ای ننگین دیگری به پرونده سیاه صهیونیستهای کودک کش افزود.

 

17503

کد خبر 372579

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  160
  جالبه که اواخر منتقد شدید......
 • علی IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  171
  من در تعجبم ، هر که سواد کمی هم داشت از اول می دانست احمدی نژاد و کابینه اش در حد نام ایران نیستند آن وقت شما چطور متوجه نمی شدید؟
 • بی نام IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  45
  حزب جامعه روحانیت است که دارای محبوبیت زائد الوصف است فقط برای این که ریا نشود احزاب اصولگرا هم حرفش را گوش نمی کنند.
 • سامان A1 ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  74
  نتوانست محبوبیت داشته باشد؟ دیگه به غیر از رأی 20 و 21 میلیونی چه تراز دیگه ای برای محبوبیت یه دولت هست؟
 • بی نام IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  137
  به جان خودم شکست احمدی نژاد پیروزی ملت بود. شما باید مشخص کنی طرف ملت هستی یا طرف احمدی نژاد ها.
 • بی نام IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  32
  "ما از شکست دولت‌ها حتی دولت گذشته که در آخر عمرش جدی‌ترین منتقدش بودیم ناراحت می‌شویم؛ چرا که شکست آن‌ها شکست مردم است." واقعا شکست دولت ها در این نظام شکست مردم است ؟ عجیبا غریبا
 • علی A1 ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  22
  "دولتی آمد که پیرو اقتصاد آزاد غربی بود نتوانست ادامه داشته باشدهاشمی. دولتی آمد که به دنبال لیبرال دموکراسی بود دیدید که نتوانست محبوبیت داشته باشد.خاتمی دولتی داشتیم که قانون‌گریز بود دیدیم که نهایتا چه کرد.احمدی نژاد".....نتیجه میگیریم 3 دولت قبل کلا بدرد نمیخوردن.دولت قبلشون هم که کلا فتنه گره یعنی 32 سال مملکت دست دولت هایی بوده که حضرات کارشناس و عالم همه رو دیدن و تایید کردن و الان تکذیب...هیچی دیگه فقط منتظرم ببینم 7 سال بعد چی در مورد این دولت میگن....ااینطور که معلومه اونها که ادعای فهمیدن همه چیز رو دارن 4 تا دولت درب و داغون رو گذاشتن سر کاریعنی مرد میخواد این کامنت رو بدون سانسور درج کنه
  • محسن IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
   5
   ایشان عیبهای بارزدولتهارابیان کرده اندوبطورکلی که خط بطلان روی عملکردهای مثبت دولتها نکشیده اند. چندروزقبل هم رهبرمعظم انقلاب دولت رابه تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف ارشادفرمودند. این شیوه پسندیده ای است ونبایدمنتظرشد اشکالات تکرارشودچون هزینه آن رامملکت وملت میدهند.
 • بی نام RO ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  7
  زنده باد احمدی نژاد
 • بی نام A1 ۰۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
  19
  دولت قبل به اندازه حد اقل 40 سال ایران را پس راند .