تسنیم نوشت:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ‌گفت: دولت تدبیر و امید در یکسال گذشته ضمن کاهش تورم ، که یکی از آرزو‌های دیرینه ملت ایران بود توانست نرخ ارز و سکه را ثابت نگه دارد و اکنون تثبیت شده است.

علی ربیعی شامگاه شنبه در نشست با مسئولان استان بوشهر با بیان اینکه حل مشکل بیکاری درکشور به عزم ملی نیاز دارد گفت: اگر می‌خواهیم انقلاب اسلامی را به عنوان یکی از یادگارهای با ارزش امام راحل (ره) حفظ کنیم باید دست به دست هم دهیم تا با عزم ملی برغول بیکاری و مشکل اشتغال غلبه کنیم.

او با اشاره به اینکه نیاز است سالی هفت درصد رشد داشته باشد، گفت: هم اکنون 55درصد رشد منفی نسبت به برنامه داریم به همین سبب با مشکل بیکاری مواجه هستیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به کاهش نرخ تورم در کشور گفت: با تلاش دولت تدبیر و امید نرخ تورم سال گذشته به 35درصد کاهش یافت و این نرخ در پنج ماه نخست امسال به 25درصد رسید که تا پایان سال آینده این نرخ به 10 درصد کاهش می‌یابد و یکی از خواسته‌های ملت ایران محقق می‌شود.

ربیعی از تثبیت نرخ ارز و سکه خبرداد و خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهم دولت تدبیر و امید ثابت نگه داشتن نرخ سکه و ارز است که در این بخش موفق عمل شده است.
وی با بیان این که اعتبار ایران در عرصه سیاسی جهان افزایش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: عده ای می‌خواستند ایران را بی منطق جلوه دهند ولی امروز ایران را در جهان به عنوان الگو و کشوری با منطق برای گفت‌وگو می‌شناسند.
ربیعی ، حمایت رهبر معظم انقلاب از دولت را نقطه قوت دولت دانست و گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در جهان به عنوان کشور با منطق می‌شناسند و بسیاری از مسائلی که در افکار جهان علیه ایران مطرح بود خنثی شده که این مهم در سیاست‌ها و تقویت تولید موثر است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تحریم‌ها هزینه سرافرازی و عزت ملت ایران بوده است گفت: رئیس جمهور تاکید بر چرخیدن چرخ اقتصاد و سانتریفیوژها را با هم دارد و تحریم‌ها نیز هزینه سرافرازی و عزت ملت ایران بوده است.
او با بیان اینکه احداث فاز دوم پتروشیمی جم با اعتبار یک‌هزار میلیارد تومان به تصویب رسیده گفت: با این تخصیص500 شغل ایجاد می‌کند و تا سه سال آینده به بهره‎برداری می‌رسد.
ربیعی با اشاره به اینکه استانداردهای سازمانی و رویه‌های اداری ما توسعه آفرین نیستند گفت: باید با ایجاد شیوه‌های جدید روح توسعه‌گری را شکل دهیم که گام نخست آن در تحقق این موضوع شکوفایی ظرفیت‌های استان‌هاست.


23231

 

کد خبر 372846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =