آرمان نوشت:

روز گذشته در حالی که رئیس شورای شهر تهران گفت: «ضرب و شتم شهروند تهرانی را پیگیری می‌کنیم.» شهرداری تهران مجبور شد یک خبر دیگر درباره درگیری عوامل منتسب به شهرداری با شهروندان را تکذیب کند.

در ماه‌های اخیر تقریبا هفته‌ای نبوده است که رسانه‌ها خبری درباره درگیری عوامل منتسب به شهرداری با شهروندان منتشر نکنند. یکی از شدیدترین این درگیری‌ها میان عوامل پیمانکار با یک کارگر تفکیک زباله بود که نهایتا به مرگ «علی چراغی» منجر شد. در ادامه عنوان شد که در مقابل شهرداری منطقه 9 قمه کشی شده است و بعد از آن هم معصومه آباد عضو شورای شهر تهران از درگیری عوامل شهرداری با یک کارمند بازنشسته نیروی انتظامی خبر داد.

رویه شهرداری تهران در همه این موارد ثابت بوده است. مسئولان شهرداری یا کلا ماجرا را تکذیب کرده‌اند یا گفته‌اند کسانی که درگیر شده‌اند نه ماموران شهرداری که کارکنان پیمانکار بوده‌اند.
این رویه درباره اتفاق جدیدی که منابع خبری می‌گویند روز چهارشنبه هفته گذشته اتفاق افتاده نیز تکرار شده است. منابع خبری اعلام کرده‌اند: «روز چهارشنبه (۱۹ شهریور) برخورد ماموران منسوب به ناحیه ۴ شهرداری منطقه ۳ تهران با مالکان یک واحد مسکونی در خیابان میرداماد تهران، به مصدومیت دو تن از ساکنان و بازداشت سه تن از ماموران توسط نیروی انتظامی انجامید.»

شهردار ناحیه 4 منطقه 3 تهران در واکنش به انتشار این خبر با تکذیب درگیری ماموران شهرداری این ناحیه با ساکنان ساختمانی واقع در میرداماد تهران گفته است: شهرداری در این درگیری هیچ نقشی نداشته است و دو مالک ساختمان با یکدیگر درگیر شده‌اند.
سلطانی‌فر با رد تخریب این ساختمان به وسیله «لودر» از سوی مأموران منسوب به شهرداری ناحیه ۴ منطقه ۳ تهران بدون ارائه هرگونه حکم قانونی گفته است: چنین اقدامی از سوی ماموران شهرداری اصلا صحت ندارد، و متاسفانه در چنین مواقعی دیواری کوتاهتر از شهرداری پیدا نمی‌شود.

او همچنین درباره طرح شکایتی در این ارتباط در دادسرای ناحیه ۷ تهران ضمن تایید چنین شکایتی با بیان اینکه دیواری کوتاهتر از شهرداری پیدا نکرده‌اند، افزوده است: باید منتظر رای قاضی بود اما اتفاقاتی که به این شکل مطرح شده به هیچ وجه صحت ندارد.
سلطانی‌فر همچنین در مورد صدور قرار بازداشت دو تن از ماموران منسوب به شهرداری تهران، گفته است: این قضیه ان‌شاءا... پیگیری خواهد شد و باید دید که رای به نفع چه کسی صادر خواهد شد، اما شهرداری هیچ نقشی در این ماجرا نداشته است.

در همین حال رئیس شورای شهر تهران نیز به اخبار درگیری‌ها واکنش نشان داده و در مورد ضرب و شتم یکی از شهروندان از سوی نیروهای منتسب به شهرداری تهران گفته است: ماموران شهرداری با مردم درگیر نمی‌شوند بلکه، کسانی که با مردم درگیر شده‌اند؛ پیمانکار شهرداری بوده‌اند.

مهدی چمران ادامه داده است: اگر کسی مرتکب تخلفی شده است باید به قانون سپرده شود و طبق قانون با او رفتار کرد و ما نیز این مسئله را پیگیری می‌کنیم.
او در پاسخ به این سوال که تصمیم شورای شهر برای جلوگیری از استمرار چنین حوادثی چه خواهد بود، گفته است: به هرحال اینها مسائلی است که پیش می‌آید و شورای شهر وظایفش را در این زمینه انجام داده و بعد از این نیز انجام خواهد داد.

 

23231

 

کد خبر 375266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۳
  2 13
  به هر حال اینها مسایلی است که پیش می آید و شورای شهر وظیفه اش را انجام داده است...
 • بی نام IR ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۳
  52 2
  شهرداری هم که فقط بلده تکذیب کنه
 • شاکر A1 ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۳
  22 0
  بازم شکر که حداقل اینبار طرف رو نکشتن و نیرو انتظامی دوتاشون رو بازداشت کرده و نرفتن بعد کتک زدن اینا سراغ کتک زدن افراد یک ساختمون دیگه
 • بی نام IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۳
  2 19
  اگر شهرداری را تضعیف کنید متخلفان جسورتر شده و کسی یارای جلوگیری از تخلفات آنان را نخواهد داشت.
 • بی نام IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۵
  3 1
  وقتى يكنفر سالها شهردار بماند متاسفانه انواع فساد بوجود مياد، شهردار بايد عوض بشه