تسنیم نوشت:

 عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: لازمه انتخاب شهردار توسط مردم ایجاد مدیریت یکپارچه شهری است.

معصومه آباد درباره لایحه انتخاب شهردار توسط مردم که از سوی دولت تهیه شده است، اظهار داشت: مدل انتخاب شهردار توسط مردم در برخی کشورهای پیشرفته در حال انجام است اما در کنار آن مدیریت یک پارچه شهری نیز وجود دارد چرا که مدیریت یکپارچه شهری تکلیف وظایف شهرداری و رابطه این نهاد با دولت تعریف و مشخص کرده است.

وی با بیان اینکه اگر مدیریت یکپارچه شهری محقق شود فکر می‌کنم انتخاب شهردار جزو حقوق مردم است، گفت: انتخاب شهردار توسط مردم در کشورهای پیشرفته تجربه موفقی بوده زیرا در کنار آن مدیریت یکپارچه شهری را داشتند بنابراین تا زمانی که این نوع مدیریت در کشور ما حاکم نشود با انتخاب شهردار توسط مردم هم هیچ تفاوتی با وضعیت فعلی به وجود نمی‌آید.

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به اینکه در صورت تحقق مدیریت شهری نیز ممکن است مردم در انتخاب شهردار به شاخصه‌هایی ماندن شهرت توجه کنند نه تخصص، اظهار داشت: قطعا انتخاب شهردار یک امر تخصصی است و لازم است مردم اطلاعات بیشتری برای این کار داشته باشند بنابراین اگر قرار بر اجرای چنین طرحی شود باید شاخصه‌های انتخاب شهردار را پیش از اینکه مردم وارد عرصه انتخاب شوند به شهروندان آموزش داد. امر آموزش هرچند به سختی اما امکان پذیر است.

 

2323

کد خبر 377417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • آزاده A1 ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۵
    10 0
    مثلا اون ورزشکار محترمی که تو شورای شهر نشسته و برای انتخاب شهردار تصمیم میگیره چه تخصص و برتری نسبت به سایر شهروندان داره؟اون شخص مگه چه آموزشی دیده که بقیه نداشتن؟