مهر نوشت:

رئیس سازمان زندان‌ها آخرین وضعیت پرونده رابطان بابک زنجانی در اوین، پرداخت دیه به قربانیان آتش‌سوزی زندان شهرکرد، بازرسی از زندان‌ها و راه اندازی اردوگاه‌های موادمخدر را تشریح کرد.

علی اصغر جهانگیر درباره رابطان بابک زنجانی در زندان گفت: هنوز گزارش این موضوع به دست من نرسیده و نمی‌دانم که این رابطان از کارکنان زندان بودند یا سایر زندانیان.

وی افزود: در زندان‌ها افراد به روش‌های مختلف می‌توانند با بیرون ارتباط داشته باشند که یکی از این روش‌ها تلفن است. همچنین از طریق کارکنان زندان یا دیگر زندانیان نیز می‌توانند با بیرون ارتباط داشته باشند. حال این احتمال وجود دارد که این فرد از طریق کارکنان یا زندانیان با بیرون ارتباط داشته است.

رئیس سازمان زندان‌ها در باره نگهداری بابک زنجانی در سلول انفرادی نیز گفت: این فرد براساس دستور قضایی در زندان نگهداری می‌شود.

جهانگیر درباره آتش‌سوزی زندان شهرکرد و پرداخت دیه به خانواده قربانیان نیز گفت: تحقیقات در این خصوص همچنان ادامه دارد و دیه قربانیان به خانواده آن‌ها پرداخت نشده است البته دستور دادیم کمکی به خانواده جانباختگان این حادثه و مصدومان شود تا آن‌ها با مشکل روبرو نشوند.

وی درباره بررسی از زندان‌ها نیز گفت: سازمان زندان‌ها وظیفه دارد زندان را محیطی امن برای آموزش و تربیت زندانیان قرار دهد و ناامن کنندگان محیط داخل زندان را شناسایی کنیم. بازرسی‌های مستمر از داخل زندان همچنان ادامه دارد و با افرادی که محیط زندان را ناامن کنند برخورد قضایی صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان زندان‌ها خاطر نشان کرد: علاوه بر این بازرسی‌ها خودم نیز به چند زندان سرکشی کردم تا آسیب‌ها را شناسایی کنیم. سرکشی‌ها به زندان‌ها همچنان ادامه دارد و این جزو برنامه‌های ما در سازمان زندان‌هاست.

جهانگیر در پاسخ به پرسش دیگر مهر درباره راه اندازی اردوهای نگهداری محکومان مواد مخدر گفت: این اردوگاه‌ها در حال ساخت است و اگر اعتبارات لازم تهیه شود این طرح تکمیل می‌شود.

رئیس سازمان زندان‌ها درباره برنامه‌های این سازمان برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به داخل زندان‌ها نیز گفت: در این خصوص اقدامات خوبی در زندان‌ها صورت گرفته است و انتقال مواد مخدر به داخل بندها کاهش یافته است البته باید توجه داشت بیشتر مواد مخدر به روش بلع و انباری به داخل زندان منتقل می‌شود که برای شناسایی آن نیاز به دستگاه‌های پیشرفته و اعتبارات لازم است. در حال حاضر تعدادی از زندان‌ها به این تجهیزات مجهز شدند.

 

45503

کد خبر 378875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =