غرفه ایران همزمان با روزجهانی کودک، شاهد اجرای نمایش عروسکی متفاوتی از گروه چکه، خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این نمایش به همت انتشارات چکه و با اجرای این گروه برای تمامی بازدیدکنندگان نمایشگاه به اجرا در می‌آید. 

 انتشارات چکه از ناشران حوزه ی ادبیات کودک و نوجوان، در نخستین حضور خود در نمایشگاه کتاب فرانکفورت علاوه بر معرفی کتابهای کودک و نوجوان و آلبوم موسیقی اتوبوس قرمز، دست به کار جالبی زده است.  این ناشر در غرفه کتاب‌های ایرانی نمایشگاه در روز جهانی کودک، یک نمایش عروسکی ویژه کودکان اجرا می‌کند. 

عروسک‌های این نمایش از چند ساعت پیش از اجرا در سالن های متعدد نمایشگاه به کمک عروسک گردانان خود راه می افتند و به شیوه بی‌کلام، کودکان حاضر در نمایشگاه را به تماشای این نمایش عروسکی دعوت می‌کنند.

به گفته حدیث لزر غلامی و حسین شیخ الاسلامی مدیران این نشر، اجرای این نمایش عروسکی به عهده‌ی گروه حرفه‌ای عروسک گردانی متشکل از چهار عروسک گردان است.

این نمایش که با الهام از داستان جمشید شاه شکل گرفته بدون کلام اجرا می شود و کارگردان آن آنوش عزیزی، اجرای این نمایش در محیط خارج از سالن نمایش را چالش سختی برای خود و گروهش می‌داند،  با این حال او خوشبین است که اجرای نمایشی برگرفته از یک افسانه‌ی ایرانی بتواند توجه بازدیدکنندگان و به خصوص کودکان اروپایی را جلب کند.

از تجربیات پیشین این گروه می توان به نمایش «افسانه ی آه» اشاره کرد.

۵۷۲۴۴

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 380123

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =