ایسنا نوشت:

کیانوش عیاری که فیلم «خانه پدری‌»‌اش به دلیل نمایش صحنه خشن هنوز مجوز اکران نگرفته است، گفت: اگر یک صحنه فیلم من خشن است، پس اسیدپاشی‌هایی که در اصفهان رخ می‌دهد،‌ چیست؟

کارگردان فیلم «خانه پدری» گفت: فیلم «خانه پدری» در شرایطی به دلیل اشاعه خشونت یا نوعی سیاه‌نمایی تلقی می‌شود و برای نمایش آن ممنوعیت قائل می‌شوند که شاهد وقوع اتفاقات عجیب و غریبی در کشور هستیم.

او گفت: این روزها خبرهای زیادی از اسیدپاشی به چند زن در اصفهان منتشر شده و شنیده‌ام که بسیاری از خانم‌های اصفهانی از ترس از خانه‌هایشان خارج نمی‌شوند و این اتفاق از جمله مواردی است که جنبه شخصی ندارد و نوعی واکنش است.

عیاری با اشاره به فیلم «خانه پدری» خود که چند سالی است به دلیل صحنه قتل دختر توسط پدر که در ابتدای فیلم نمایش داده می‌شود، مجوز اکران نگرفته است، گفت: اگر خشونت ابتدایی فیلم من اینقدر آزاردهنده است، اسم این اسیدپاشی را که به نوعی یک اقدام تروریستی است، چه باید گذاشت؟

او گفت: می‌گویند فیلم من نباید به دلیل وجود صحنه خشن قتل نمایش داده شود،‌ پس آیا اخبار مرتبط با این اسیدپاشی‌ها و جنایت‌های ناموسی را هم نباید رسانه‌ای کرد؟

این کارگردان ادامه داد: در این کشور عده‌ای هستند که ساده‌لوحانه می‌گویند چنین فضایی در ایران وجود ندارد و فیلمی مثل «خانه پدری» زن سالارانه است و نباید نمایش داده شود. از طرف دیگر عده‌ای هم هستند که باور دارند، اتفاقا در ایران چنین فضایی وجود دارد، اما لزومی به علنی کردن و مطرح کردن آن نیست و ظاهرا تصمیم‌گیرندگان ما هم از همین نوع دوم هستند.

عیاری گفت: این گروه اعتقاد دارند که در ایران چنین جنایت‌هایی رخ می‌دهد و البته اسیدپاشی هم مقدمه‌ای بر اتفاق‌های این چنینی است.

«خانه پدری» کیانوش عیاری حدود چهار سال است که موفق به دریافت مجوز اکران نشده و تصمیم‌گیرندگان بیشتر تاکید بر حذف صحنه ابتدایی فیلم دارند،‌ موضوعی که عیاری تا به حال به آن تن نداده چون معتقد است شیرازه‌ی فیلم با این حذف از هم می‌پاشد.

 

23231

 

کد خبر 381183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام US ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  115 1
  متاسفم برای مسئولین امر و پلیس. اگر کلیپ ساده رقص و شادی چند دختر و پسر بود سه سوت همه رو میگرفتن کت بسته می آوردن 20:30. ولی حالا هیچی.
 • بی نام A1 ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  77 1
  درود بر تو و اندیشه تو
 • م IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  52 1
  احسنت. حرف حساب.
 • بی نام US ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  44 1
  احسنت به اين إنسان وإلا كه به خاطر پول فيلم نامه رو تغيير نداد و پايبند عقائدش موند. كاش از اول ما اينجورى مي انديشيديم. اونجورى هر كى از راه نميرسيد و أفكارشو به ما تلغين ميكرد
 • بی نام A1 ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  48 0
  يکمى انصاف داشته باشيد آقايون دولت....دختر خودتو بذار جاى اون دخترک بخت برگشته که بنا به هر دليلى اسيد بهش پاشيدن و صورتش و بدنش دچار سوختگى شده...عاجزانه تمنا ميکنم اقدام کنيد ارازل و اوباش رو دستگير کنيد...امنيت رو به شهر برگردونيد
 • بی نام A1 ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  33 8
  اون خشونت نیست امر به معروفه
 • بی نام A1 ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  24 1
  حالا که اسم خشونت اومد مگه همین سریال هوش سیاه نبود پر ازصحنه های خشن. سریال که بدتر از فیلمه آخه
 • محمد A1 ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
  1 5
  باسمه تعالی آقای عیاری مگه اخبارش رسانه ای نشده که میگید رسانه ای نشده؟؟؟؟؟ این حرف درسته یا نه؟ بنده که فیلم شما را ندیده ایم ولی توی این چند سطری که نوشته اید یک حرف نا درست وجود داشت و البته مقداری دلسوزی از گسترش خشونت. ولی بیشتر از اینها برای فیلم خودتون دلتون می سوزه. سوال من اینه که اگر فیلم شما عقاید اشتباه و یا خشونت را نمایش بدهد باز هم حاضرید آن را به خورد مردم بدید؟ یا نه از فیلم خودتان می گذرید به خاطر مردم؟
 • مهرزاد امین A1 ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
  4 0
  درود بر استاد فیلمسازی ایران