رئیس جمهور: حذف جناح،فکر و اندیشه ممکن نیست/به جای بگیر و ببند،آزادی راگسترش دهیم

خیلی از اوقات بجای بگیر و ببند و سختگیری‌های بیش از حد، چنانچه آزادی‌ها را بیشتر و فضا را بازتر کنیم و با گفت‌وگو در مسیر قانع کردن یکدیگر حرکت نماییم، می‌توانیم به نتیجه مناسب دست یابیم و این رسالت بزرگ رسانه‌ها، نخبگان و صاحب‌نظران است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار نخبگان و برگزیدگان استان زنجان با بیان اینکه جهان به سرعت در حال تغییر و تحول است، اظهار داشت: بسیار مهم است که در جامعه امروز زندگی کنیم اما نگاهمان به فردا باشد و از توشه‌های دیروز بهره بگیریم ولی برای فردای جامعه‌ تلاش کنیم.
رییس جمهوری با اشاره به گسترش ارتباطات و شبکه‌های ارتباطی در جهان، گفت: هیچ‌چیز نمی‌تواند ارتباطات در دنیای امروز را محدود کند.
روحانی وجود فاصله و جدایی را سرلوحه همه مشکلات جامعه دانست و گفت: تا زمانی که این مشکل حل نشود، حرکت به سمت توسعه کند خواهد بود هنوز در جامعه با هم قهریم و به بهانه‌های مختلف از هم جدا شده‌ایم، راه‌حل غلبه بر این شرایط آن است که همه با هم گفت‌وگو و تعامل داشته باشیم.
رییس جمهوری گفت: چنین نیست که همه یک نوع اندیشه و تفکر داشته باشند، وجود اختلاف‌نظر طبیعی است، اما چرا باید به بطور مصنوعی در جهت ایجاد و افزایش فاصله‌ حرکت شود.
روحانی تصریح کرد: باید فاصله‌ها را کم کرده و همدیگر را تحمل کنیم و بدانیم حذف یک فرد، جناح، فکر و اندیشه امکان‌ناپذیر است.
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: خیلی از اوقات بجای بگیر و ببند و سختگیری‌های بیش از حد، چنانچه آزادی‌ها را بیشتر و فضا را بازتر کنیم و با گفت‌وگو در مسیر قانع کردن یکدیگر حرکت نماییم، می‌توانیم به نتیجه مناسب دست یابیم و این رسالت بزرگ رسانه‌ها، نخبگان و صاحب‌نظران است.
روحانی در ادامه سخنان خود با طرح این سوال که آیا رشته‌های تحصیلی، تعداد دانشجویان و تحصیلات تکمیلی ما با نیازهای جامعه منطبق است، تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی‌های آموزش عالی و مراکز دانش‌پژوهی ما اصلاح شده و برمبنای نیازهای جامعه باشد.
رییس جمهوری افزود: امروز نیازهای فراوانی در جامعه داریم که برای آن نیازها، متخصص به اندازه کافی وجود ندارد و در مقابل متخصصانی وجود دارند که مشخص نیست تخصص آنها در چه زمینه‌ای کارایی دارد.
روحانی با تأکید بر اینکه نباید چنین تصور شود که حل تمامی معضلات کشور بر عهده دولت است، اظهار داشت: دولت نماینده مردم بوده و می‌تواند حل برخی از مشکلات جامعه را بر دوش بگیرد، برای رفع مشکلات در عرصه اقتصاد، فرهنگ، مسایل اجتماعی، سیاست داخلی و خارجی و امنیت، دولت به تنهایی قادر نیست مشکلات را حل کند و همه باید دست به دست هم داده و در مسیر رفع مشکلات مشارکت و همیاری داشته باشیم.
رییس‌ جمهوری افزود: نخبگان و فرهیختگان جامعه در مسایل و مشکلات کشور باید منتقد، حامی و همراه دولت باشد.
روحانی اظهار داشت: در بخش فرهنگ زمانی که مشکلی پیش می‌آید، همه به دولت هجمه می‌آورند، البته ممکن است ایراداتی به دولت وارد باشد، اما در عین حال مسایل فرهنگی رسالتش بر دوش بسیاری از نهادها، ارگان‌ها و جمعیت‌هایی است که به نوعی غیر دولتی محسوب می‌شوند.
رییس‌ جمهوری گفت: حضور مردم، احزاب و گروه‌ها تنها برای روز انتخابات نیست که بعد از آن تا انتخابات بعدی به خانه‌های خود برگردند همه باید بمانیم و هیچ‌کس نباید برگردد و باید در مسیر خیابان توسعه، حرکت خود را ادامه دهیم.
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به مسایل و مشکلات زنان و اقدامات دولت در این زمینه اشاره کرد و گفت: باید نسبت به شأن و جایگاه زن در جامعه، افکارهای موجود به هم نزدیک شوند. چرا که از دیدگاه آموزه‌های شرعی بین زن و مرد در فضیلت و انجام رسالت‌های اجتماعی تفاوت‌هایی وجود ندارد.
روحانی افزود: در این زمینه هم باید با حرف‌زدن و تعامل و گفت‌وگو افکار و تفکرات موجود را به یکدیگر نزدیک کنیم و نخبگان از رسالت ویژه‌ای در این زمینه برخوردار هستند.
رییس جمهوری با بیان اینکه مسایل بسیاری وجود دارد که بدون هماهنگی و نزدیک‌شدن افکار به یکدیگر نمی‌توان در مسیر حل و فصل آن گام برداشت، اظهار داشت: یکی از رسالت‌های بزرگ نخبگان این است که افکار جامعه را بهم نزدیک کند و در این زمینه اگر درد ما مشترک شود، قطعاً می‌توانیم به راه‌حل مشترکی دست پیدا کنیم.
دکتر روحانی با تأکید بر اولویت‌بندی و اتفاق‌نظر در حل و فصل مسایل و مشکلات جامعه گفت: باید تمامی مشکلات را حل و فصل کنیم و در این زمینه تمام امید دولت به حضور و احساس وظیفه مردم در صحنه است و بی‌تردید دولت نیز در حد توان خود در صحنه خواهد بود.
در ابتدای این مراسم پروفسور یوسف ثبوکی، دکتر الهام کاوندی عضو هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان و مهندس بهروز فرخی فعال دانشجویی و روزنامه‌نگار با تقدیر از اقدامات سازنده و مثبت دولت در یکسال گذشته دیدگاه‌ها و نظرات خود را در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با رییس‌ جمهوری در میان گذاشتند.

1717

 

کد خبر 381832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 28
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  27
  کاش نظرات رئیس جمهور شنیده و اجرا شود بعد می بینیم که چقدر وضع فرق می کند مطبوعات اگر آزادتر باشند و ازشان حمایت شود، فساد اقتصادی و مشکلات مدیریتی در کشور کمتر می شود
 • بی نام IR ۰۵:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  21
  زنده باد "روحانی"
 • رفیق A1 ۰۵:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  20
  روحانی مچکررررررررررررریم.
 • وطن پرست A1 ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  9
  نکته کلیدی که دکتر روحانی در راستای مطالبات بحق و قانونی همیشه تاکید میکنند و باید دوستان فکر و توجه کنند و مسیر را پیدا کنند: حضور مردم، احزاب و گروه‌ها تنها برای روز انتخابات نیست که بعد از آن تا انتخابات بعدی به خانه‌های خود برگردند همه باید بمانیم و هیچ‌کس نباید برگردد و باید در مسیر خیابان توسعه، حرکت خود را ادامه دهیم.
 • بی نام A1 ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  11
  روحانی دوست داریم
 • ایرانی IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  14
  احسنت به روحانی
 • بی نام GB ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  18
  احسنت
 • بی نام A1 ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  13
  روحانى مچكريم.
 • بی نام A1 ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  9
  مچکریم...
 • amin A1 ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  13
  زنده باد ریس جمهور عزیز
 • اسلامی A1 ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  69
  برای رفع مشکلات در عرصه اقتصاد، فرهنگ، مسایل اجتماعی، سیاست داخلی و خارجی و امنیت ، دولت به تنهایی قادر نیست مشکلات را حل کند و همه باید دست به دست هم داده و در مسیر رفع مشکلات مشارکت و همیاری داشته باشیم. از همه میخواهم جلوی اسیذ پاشی گرفته شود.
 • بی نام A1 ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  54
  برادران عوام فریب در جریان باشند که با چنین عوام فریبی بچگانه نمی توانند شخصیت های سال ۸۸ را مصداق سخنان رییس جمهور جلوه دهند و همه ما میدانیم که این سخنان خطاب به خود شماست . پس لااقل حر باشید
  • بی نام A1 ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
   2
   احسنت ، خیلی بچگانه حرف های رییس جمهور رو تحریف کردن
  • ناشناس IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
   3
   چرا شما اصرار دارین تا خوب بودن عده ای خائن رو با تخریب کردن بعضی ها ثابت کنین
 • بی نام A1 ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  13
  اقای روحانی...دو صد گفته چون نیم کردار نیست
 • بی نام IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  89
  بیست و سی ضایع شدی؟
 • محمدعلی IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  4
  آقای روحانی شما به عنوان یه مبارز انقلابی دقیقن به خاطر همین حذف جناح،فکر و اندیشه در مقابل حکومت شاه انقلاب کردید.
 • بی نام A1 ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  5
  از ایشون مصاحبه ای در اینترنت هست مربوط به وقایع 25 بهمن 89 که نزدیکه به تفسیر صداو سیما
 • بی نام IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  9
  امشب 20:30 گزارش میده که منظور روحانی از اینکه میگه آزادی رو گسترش بدیم اوباما هستش که باید زندانیان گوانتانامو رو آزاد کنه...
 • بهروز A1 ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  14
  همه میدونن اسیدپاشی ها کار چه کسانی است
 • بی نام US ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  15
  شعار شعار شعار دریغ از یه محکوم کردن خشک و خالی اسید پاشی توسط جناب رییس جمهور منتخب همین ملت رنج برده واقعا متاسفم نیروی انتظامی هنوز فرد اسید پاش پیدا نکرده پیش پیش انگیزشو تکذیب میکنه
 • بی نام A1 ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  6
  رسانه ضرغامی جز اختلاف چیزی برای گفتن نداره؟؟؟؟؟؟. روحانی خدا پدرتو بیامرزه که با چه قوم لجوجی سر و کله میزنی۰۰۰۰ خدا در قرآن از بنی اسراییل به نام قوم لجوج اسم برده ولی این تندروهای ایران هم دست کمی از آنها ندارند
 • رزمنده دوران دفاع مقدس IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  5
  سلام ،سپاس فروان از ريئس جمهور محبوب ،كاملا دقيق و منطقي و واقع بينانه سخن فرمودند ،اميدوارم كه هرچه زودتر اين فضاي پذيرش همه عقايد و آزادي در جامعه بيشتر شود . درود بر اعتدال و درود بر كسانيكه براي آبادي كشور تلاش ميكنند
 • بی نام IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  4
  این واقعیت را تاریخ ثبت کرده و انکار ناپذیر است...
 • بهارا A1 ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  9
  اگر بایدمطبوعات آزاد باشد چرا دولت هر روزنامه و سایتی که ازش انتقاد میکنه رو تعطیل میکنه
 • عباس A1 ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
  0
  سلام دورود بر دکتر روحانی ماملت طرفداران دولت تدبیر وامید هستیم اقای روحانی شما منتخب ونماینده ما ایرانیان هستید خداوند نگهدارتان .باد ودشمنانتان نابود باد
 • شایان A1 ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
  1
  کسانی که از روحانی انتقاد می کنن یادشون باشه که رئیس جمهور با چه قومی و باچه سطح تفکری باید سر وکله بزنه خدا فقط بهتون صبر بده آقای روحانی
 • اسفندیار IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
  3
  درود بر دکتر روحانی