سایت صدای اقتصاد نوشت:

سنگاپور بهترین کشور از نظر فضای کسب و کار شناخته شده است. بانک جهانی نتایج فضای کسب و کار را در کشورهای مختلف جهان بررسی کرده و مثل 18 سال گذشته، سنگاپور در این زمینه رتبه اول را کسب کرده است. نتایج بررسی‌های بانک جهانی نشان می‌دهد که رتبه انگلستان و چین نیز از نظر فضای کسب و کار بهبود یافته اما رتبه ژاپن تنزل کرده است.

بلومبرگ گزارش داده که رتبه انگلستان از نظر فضای کسب و کار با یک پله صعود به 8 رسیده و فنلاند با یک درجه نزول رتبه 9 را کسب کرده است. این جابه‌جایی‌ها تنها تغییرات 10 رتبه اول جهان است که در پروژه انجام کسب و کار سال 2015 مشخص شده است.

ایران در این رتبه بندی جایگاه 130 را کسب کرده که نسبت به سال گذشته 2 پله صعود را نشان می دهد.

10 کشور با رتبه برتر جهان از نظر فضای کسب و کار عبارتند از سنگاپور، نیوزلاند، هنگ کنگ، دانمارک، کره جنوبی، نروژ، آمریکا، انگلستان، فنلاند و استرالیا.

 در این رتبه‌بندی چین از جایگاه 93 به جایگاه 90 در رتبه‌بندی کشورهای جهان از نظر فضای کسب و کار، نقل مکان کرده و روسیه با دو پله صعود به رتبه 62 رسیده و ایالات متحده آمریکا نیز در همان رتبه هفتم سال گذشته باقی مانده است. گزارش نشان می‌دهد که کشورهای آفریقایی زیر خط صحرا، به اندازه قابل توجهی توانسته‌اند فضای کسب و کار خود را اصلاح کنند.

تحلیلهای بانک جهانی نشان داده است که فضای کسب و کار در نقاط مختلف جهان راحت­تر شده است؛ از کشورهای توسعه یافته مثل نیوزلاند که رتبه دوم را در رتبه‌بندی حفظ کرده تا بازارهای نوظهور مثل نیجریه که با پنج پله صعود به جایگاه 170 رتبه‌بندی رسیده است.

گزارش بانک جهانی سیاستهایی را که در زمینه بهبود فضای کسب و کار اعمال شده، در 12 ماهه منتهی به ژوئن سال 2014 پوشش داده است.


3535

 

کد خبر 382816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =