محمدرضا داورزنی می گوید رئیس فدراسیون جهانی والیبال به حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان نامه زده و خواهان آزادی دختری شده است که غربی ها اصرار دارند شایعه کنند در سالن والیبال بازداشت شده است. فدراسیون جهانی همین اتفاق را بهانه کرده و میزبانی بازی های جهانی نوجوانان را از ایران پس گرفته است.

آریا صالجی: تهدید بیخ گوش والیبال است. همه چیز از جنجالی رسانه ای آغاز شده . روز بازی والیبال ایران و ایتالیا در تهران گروهی از دختران که قصد داشتند بدون اجازه وارد مجموعه آزادی شوند با برخورد مقامات انتظامی روبرو می شوند. جماعتی که همگی چند ساعت بعد به خانه های شان برگشتند. روز بعد اما دختری دو تابعیتی از سوی مراجع قضایی ایران بازداشت می شود. پرونده ای که محمدرضا داورزنی می گوید ارتباطی به والیبال نداشته اما حالا دشمنان والیبال ایران دستاویزی از آن ساخته اند برای ایجاد محرومیت های سنگین برای والیبال کشورمان.

هفته گذشته رسانه های انگلیسی از نامه کمیته بین المللی به کیومرث هاشمی نوشتند. نامه ای تهدید آمیز که در پی اجلاس فدراسیون جهانی والیبال تنظیم شده است . جایی که رئیس فدراسیون جهانی در روز پایانی اجلاس در نطقی از فشار به فدراسیون و دولت ایران برای آزادی غنچه قوامی سخن می گوید . این رسانه های انگلیسی حتی ادعا کردند این اظهارات به 210 امضاء علیه ایران ختم شده است.

این ادعا ها البته همه واقعیتی نیست که اتفاق افتاده است. اگرچه نامه ای برای کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک ایران ارسال شده اما در این نامه تنها دو خواسته مطرح شده ؛ توضیح درباره بازداشت این دختر و تلاش در صورت امکان برای کمک به قوامی. البته در انتهای این نامه معاونت حقوقی کمیته بین المللی المپیک اشاره کرده نامه دیگری هم برای دولت ایران ارسال شده است.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران که در آن اجلاس جهانی حاضر بوده در این باره به خبرآنلاین می گوید:« ادعاهای رسانه های غربی دروغ است. والیبال این روزها برند موفقی برای جمهوری اسلامی است و دشمنان نظام نمی توانند این موفقیت را تحمل کند و دنبال حذفش هستند. در روز بازی ایران و ایتالیا اتفاقی نیفتاده. یک دختر به بهانه دیگری بازداشت شده ، این ماجرا چه ارتباطی به ایران دارد آقایان از ما توضیحات خواستند و ما پاسخ مقامات قضایی ایران را کتبا اعلام کردیم. در اجلاس جهانی هم رئیس فدراسیون جهانی برگه ای از جیبش در اورد و گفت دختری در ایران بازداشت شده که می گویند بازداشتش به بازی والیبال ارتباط داشته ، ما از دوبت ایران و فدراسیون والیبال خواستیم این مسئله را پیگیری کنند و به این دختر کمک کنند. نه خبری از بیانیه بوده نه نامه تهدید آمیز.»

این ماجرا اما بهانه خوبی بوده برای مخالفان تا بر سرش جنجالی به پا کنند. رئیس فدراسیون می گوید:« بعد از این اتفاقات چون فدراسیون جهانی والیبال و کمیته بین المللی المپیک همسایگان دیوار به دیوار هستند ، دایره حقوقی این کمیته نامه ای به کمیته ملی المپیک ایران زد و به تحریک شورای حقوق بانوان اروپا ، رئیس فدراسیون جهانی هم در نامه ای به دکتر روحانی خواستار کمک به این دختر شد.»
اما ماجرا این است که نهادهای قضایی و امنیتی روند این پرونده را با اتهاماتی خارج از والیبال بررسی کرده اند و حکم داده اند اما مخالفان برای محدودیت ایران قصد دارند بازی را سیاسی کنند . این نکته ای است که داورزنی می گوید ادامه می دهد:« یک خانم با تابعیت دوگانه ایرانی و انگلیسی بازداشت شده. این همه دختر دیگر هم آن روز در کنار او در حوالی ورزشگاه بودند و بعد از چند دخالت نیروهای انتظامی به فاصله چند ساعت به خانه های شان برگشتند. چرا برای آنها این اتفاق نیفتاده که یک روز بعد احضار شوند و بازداشت شوند؟ این پرونده اصلا ورزشی نیست اما آنها هدف شان ناکام گذاشتن والیبال است که حالا یکی از نمادهای پیروزی جمهوری اسلامی و مردم ایران است. می خواهند این شادی را از مردم ما بگیرند . برای همین است که رئیس فدراسیون اتریش دوره افتاده تا ما را محروم کنند. این چیزها بهانه است. اصل ماجرا دشمنی شان با موفقیت بچه های والیبال است که خار چشم شان شده است. واقعا اگر این خانم فقط تابعیت ایرانی داشت این همه جنجال به پا می کردند؟ اصلا این پرونده چه ارتباطی به والیبال دارد؟»

داورزنی و تشکیلات ورزش ایران اگرچه تمام تلاش شان را برای حل مشکل این دختر می کنند اما پرونده ای که مرتبط به ورزش نیست دستاویزی شده برای کشورهای بزرگ والیبال که تیم ایران تاج و تخت شان را به لرزه در آورده و حالا به هر دری می زنند تا لذت میزبانی بازی های لیگ جهانی و رخدادهای بزرگ را از کشورمان بگیرند. آنها هر روز این فشارها را بیشتر می کنند و حالا پای رئیس جمهور را به این پرونده کشیده اند تا شاید بتوانند موفق ترین ورزش این روزهای کشورمان را زمین گیر کنند.

 

4141

کد خبر 384314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 33
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۴:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  باب اینا دیگه کین
  • بی نام IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
   22 7
   دم در دستگیر شده یا داخل سالن.چه فرقی میکنه؟
 • بی نام A1 ۰۴:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  آقا با دست خودمان گور خودمان را میکنیم . از ماست که بر ماست . یه والیبال خوب داریم که بعضی از آقایان با ندانم کاریشون میخوان کلک اون رو هم بکنن . بذارین خانوما برن سالن مگه چی میشه ؟ تو سالن که دیگه کسی فحاشی نمیکنه که .
  • بی نام US ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
   17 17
   آقاجان این دست گل و حاصل زیرآب زنی های خود ایرانیان مقیم اروپا ست.
 • بی نام A1 ۰۴:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  چه فرقی می کنه؟ داخل سالن یا دم در رفته بود والیبال ببینه چی بگه آدم
 • سمانه A1 ۰۴:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  اصلا بازداشتم بشه چه ارتباطی به کشورای دیگه داره خودشون برن کشور خودشون جم کنن ایشالله بترکه چشم هرکسی که نمیتونه ایران و ایرانی ببینه
  • خودم IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۳۰
   12 2
   از این به بعد نظر میدی قبلش فکر کن اخه ببین چقدر منفی گرفتی اهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
 • بی نام A1 ۰۴:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  نتیجه جو گیری یه سری رو فیسبوک
  • بی نام IR ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
   33 3
   نتیجه ی خوبی هم گرفتیم,ممنوعیت اعطای میزبانی به ایران خبر عالی ای بود،تا باشه از این جوگیری ها.
 • آرش A1 ۰۴:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  آقای داور زنی خوب گفتید که همه بازیکنان و فدراسیون تلاش میکنن مشکل این خانم حل بشه تا ایشون هم به آغوش خانواده برگردند.ما هم محروم نشیم.در ضمن چه اشکالی داره خانم ها هم بیان ورزشگاه یعنی مردای ایرانی اونقدر بی ظرفیتن.من فکر میکنم این توهینیه بیشتر به مردهای ایرانی.......
 • من A1 ۰۴:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  657 8
  اصلا کاری ندارم به این ماجرا چرا نباید خانم ها جایگاه مخصوص داشته باشند توبازیها؟اقا نترسید زنها کسی را نمی خورند و نمی ذارن خورده بشن.مام ادمیم دیگه
 • ماندانا A1 ۰۴:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  حالا چرا زنان را به ورزشگاه راه نمیدید که بقیه چنین فکری بکنند؟؟؟ کاش یک روزی بیاد که نگاه جنسیتی از روی همه مسایل برداشته بشه.... بابا زنها انسان هستند .... همین...
 • بی نام A1 ۰۴:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  راه حل ورود آزاد بانوان به سالنهای والیبال است.
 • بی نام A1 ۰۵:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  انقدر ما به رسانه های داخلی اعتماد داریم که نگو، همه گفته های شما رو چشم بسته قبول داریم
  • بی نام A1 ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
   14 4
   دقیقا ، کاش دروغ استخوان داشت
 • بی نام A1 ۰۵:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  324 9
  خبر آنلاین ما مردم اجازه سوال پرسیدن نداریم؟؟؟ هرکی هرچی میگه باید قبول کنیم؟؟ چرا سوال منو سانسور کردی؟؟
 • بی نام A1 ۰۶:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  این نوشته کاملا بی ارزش و خالی از دلیل است و فقط جهت انحراف افکار عمومی طراحی شده و گرنه همه ما ایرانی ها می دانیم که یک ایرانی با چه محدودیت هایی در اجتماع روبرو است و آن روز چه اتفاقی افتاده
 • بی نام A1 ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  تانباشد چیزکی مردم نگویند چیزی دلمون خوش بود به این والیبال اونم پرپرپرپرپرپرپرپرشد
 • بی نام IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  خب اجازه بدید بانوان عزیز بیان تو سالنای ورزشی تا بهانه هم از دشمنان گرفته بشه .....
 • بی نام IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  اصلا حالا که قراره ورزشگاهها تک جنسیتی باشه چرا آقایون از ورزشگاه رفتن محروم نشن؟
  • رضا A1 ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
   6 14
   آقایون هم از رفتن به ورزشگاههای خانم ها محروم اند عزیزم
  • بی نام A1 ۰۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۹
   11 4
   چون ظاهرا فقط آقاون آدم هستن. خانوما باید بمونن خونه قرمه سبزی بار بذارن.
 • بی نام GB ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  31 4
  ّبه عنوان یک ایرانی برای من آزادی و احترام یک بانوی هم وطنم به مراتب مهم تر از حتی قهرمانی والیبال کشورم در جهان است. من هم خواهر، همسر و مادر دارم و آسایش اون ها آرامش منه.
 • یاسر A1 ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  4 10
  برای مدعیانی که میگفتند سیاست در ورزش نباید نفوذ کند
 • بی نام A1 ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  13 3
  به این نوع بازداشتها نمی گن آب به آسیاب دشمن ریختن؟ یا بهانه به دست دشمن دادن؟ یا از این دست صحبت ها
  • بی نام IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۸
   0 7
   یعنی ما همه چی رو تعطیل کنیم که نکنه بدخواه های ایران بهشون بر بخوره؟؟؟
 • حمید IR ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  7 5
  خبری که به این شدت ناگوار است فقط و فقط برای انحراف افکار عمومی است.
 • کمال IR ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  14 4
  بله متاسفانه تصمیم نابخردانه ممنوع کردن ورود بانوان به این درد سر افتادیم .خود آقای داورزنی بالا این خبر گفتن دختران دیگرهم قصد ورود به استادیوم داشتن با دخالت نیروی انتظامی به خانه خود برگشتن. پس نتیجه میگریم اون دختر مقاومت کرده ووو
 • بی نام IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
  44 7
  من به عنوان یه ایرانی امیدوارم تا آزادشدن خانم قوامی،والیبال کشورم محروم بشه،با تشکر از فدراسیون جهانی
 • رضا IR ۰۳:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۹
  15 3
  آقای داور زنی عزیز. گرچه میدونم از سر مصالح والیبال حرف می زنید، اما واقعیت این هست که خانمها رو به سالن راه نمیدند و این تبعیض آمیزه. هر چقدر به لحاظ ورزشی پیشرفت کنید باید از لحاظ فرهنگی هم پیشرفت کنید و ظرفیت سازی انجام بدید. انکار واقعیت یا عوض کردن صورت مساله کمکی به حل موضوع نمیکنه. به جای تلاش برای تحریف واقعیت ها، تلاش کنید از لحاظ فرهنگی هم نامتون در تاریخ کشور ثبت بشه و کاری بکنید که ماندگار بشه مثل مدیریت خوبتون در ورزش والیبال ایران.
 • آبتین IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۹
  17 6
  با توجه به آمارها بیش از نیمی از جامعه ایران را بانوان محترم تشکیل میدهند حال با جلوگیری از حضور زنان در استادیومهای ورزشی عملا حق مسلم نیمی از جامعه ایران را ضایع کردند . بهتر است تصمیم گیرندگان در این خصوص کمی تعقل کرده و تصمیم درست بگیرند . امیدوارم خانم قوامی هر چه سریعتر آزاد شوند .
 • بی نام DE ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
  9 5
  غلط کردی که بهانه ست ;
 • علی US ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
  14 1
  والیبالی که به خاطرش نصف کشور اسیر تبعیض باشند اگه نباشه بهتره...............................