تسنیم نوشت:

اعمال تعرفه نیم ریالی دیتای آزاد موبایل از ماه آینده در سیستم حسابگیری اپراتورها، ارزش هر گیگابایت دانلود از طریق موبایل را در حالت بدون استفاده از بسته ۵۲ هزار تومان می‌کند که در ساعات اوج مصرف تا ۴۷۰ هزار تومان ارزان شده است.

تصویب تعرفه‌های جدید اینترنت آزاد موبایل به شکل کیلوبایتی نهایتا نیم ریال برای کلیه نسل‌های GPRS و 3G موجب می‌شود که افت چشم‌گیری در نرخ‌های کنونی اپراتورهای ارتباطی به وجود آید.
اکنون تعرفه‌های موجود اینترنت همراه روی سایت اپراتورها مبتنی بر نسل دوم یا GPRS است که برای همراه اول و ایرانسل در ساعات اوج مصرف به ترتیب 4 و 5 ریال به ازای دریافت یا ارسال هر کیلو بایت داده است.
ساعات غیراوج مصرف هم که معمولا از شب تا بامداد به طول می‌انجامد به دلیل ترافیک کمتر اپراتورها، این نرخ‌ها به یک ریال کاهش می‌یابد.
اکنون مصوبه اینترنت آزاد می‌گوید که در تمامی شرایط حداکثر باید تعرفه 0.5 ریال به ازای هر کیلوبایت از مشترکان دریافت شود؛ به این معنی که مشترکان در هر نقطه‌ای که شبکه GPRS باشد یا 3G باید برای اینترنت آزاد (بدون بسته) نهایتا تعرفه‌ای تا نیم ریال بپردازند.
چنین مصوبه‌ای در حالت خوشبینانه و برای مشترکانی که در ساعات اوج مصرف از دیتای آزاد استفاده می‌کردند، هزینه‌ها را تا 90 درصد(بیش از 470 هزار تومان با ایرانسل) و در بدبینانه‌ترین حالت که ساعات غیرپیک است تا 50 درصد کاهش داده است.
بنابراین هزینه مشترکانی که از اینترنت آزاد استفاده می‌کنند از ماه آینده حداقل 50 درصد کاهش خواهد یافت.
برای ملموس شدن چنین مصوبه‌ای به ذکر مثالی پرداخته‌ایم؛ فرض کنید که مشترک یکی از اپراتورهای زیر هستید و می‌خواهید یک گیگابایت دانلود با گوشی خود داشته باشید.
اگر این دانلود را در شبکه فعلی با نرخ‌های GPRS انجام دهید در هر بازه زمانی یک هزینه برای شما خواهد داشت که طبق جدول زیر است اما همین هزینه‌ها از ماه آینده به شکل چشم‌گیری کاهش می‌یابد که در جدول انتهایی به آن اشاره شده است:

تعرفه اینترنت موبایل

 

45231

 

کد خبر 386836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
  18 1
  واقعا 1 گیگ میشد 400 هزار تومان. خوبه من بسته میزدم 2 گیگ 10 هزار تومان
 • سعید IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
  43 0
  خدا رو شکر از همون روش خود گول زنی مردم استفاده کردن .. در این روش ابتدا قیمت کالا رو 10 برابر میکنن اگر اعتراض نشد که نوش جووووون اگر اعتراض شد ، قیمت کالا رو نصف میکنن و بدین شکل مردم شادمان از این پیروزی و فروشنده هم شادمان از این پیروزی اما پیروزی مردم ساده کجا ، پیروزی فروشنده که کالا رو 5 برابر کرده کجا ....
 • بی نام A1 ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
  38 0
  آدم باید دیوانه باشه از چنین اینترنت مزخرف و گرانی استفاده کنه. مردم این‌قدر استفاده نمی‌کنند که خودشون مجبورند به مرور ارزان و ارزان‌تر کنند.
 • هادی A1 ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
  13 0
  کسی که برای دانلود بخواد قطعا بسته میخره اینترنت با تعرفه آزاد استفاده نمی کنه ولی چیزی که مهم هست اینه که بسته های جدید با قیمت های مناسبتر عرضع بشه...