سعید متصدی از تهیه طرحی جامع برای بررسی و پایش مستمر ترکیب شیمیایی و آلاینده های همراه ذرات گردو غبار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: آلودگی رادیواکتیو گردوغبارها در کلانشهرهای تهران، اصفهان، یزدو اهواز موضوعی غیر محتمل است و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

او با بیان اینکه در برخی رسانه ها خبرهائی مبنی بر آلودگی ذرات گرد و غبار به مواد رادیو اکتیو منتشر شده است، گفت: شاید زمینه این شایعات استفاده ارتش آمریکا از جنگ­افزارهای آلوده به مواد رادیو اکتیو و انتقال آن توسط ذرات ریز گرد و غبار به کشور باشد.

به گفته او، بررسی ها و تحقیقاتی که در این زمینه در کشور انجام شده است حکایت از عدم آلودگی ذرات به مواد رادیو اکتیو در حدی که به محیط انسانی آسیب برساند، دارد.

متصدی ادامه داد: البته امکان انتقال آلودگی­های ناشی از ورود فاضلاب­های شهری و صنعتی و به شبکه زهکشی تالابهای داخلی و به دنبال آن خشک شدن بسیاری از آنها در پی خشکسالیهای اخیر، وجود دارد که نتایج تحقیقات انجام شده تا این زمان حکایت از عدم ورود این آلودگی ها به مناطق مسکونی شهری و روستائی دارد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست از تهیه طرحی جامع جهت بررسی و پایش مستمر ترکیب شیمیائی و آلاینده های همراه ذرات گرد و غبار خبر داد و گفت: نتایج این طرح در آینده پاسخگوی نگرانی هایی که هراز گاهی مطرح می­گردد، خواهد بود.

او تاکید کرد: آلودگی رادیو اکتیو گرد و غبار های با منشا داخلی که در سال جاری شاهد وقوع متعدد آن در کلان شهرهای تهران، اصفهان، یزد و اهواز بودیم، موضوعی غیر محتمل است و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

47233

کد خبر 387047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۴
    3 0
    عدم آلودگی ذرات به مواد رادیو اکتیو در حدی که به محیط انسانی آسیب برساند، دارد. خوب سازمان مستقلی هم در این زمنیه تحقیقات انجام داده؟؟ مردم میخواهن بدانن