ایرنا نوشت:

در حالی که میزان مصرف بنزین در کشور در هفته اول آذرماه کاهش یافته، آمارها حاکی از افزایش مصرف این سوخت در تهران است.

در هفته اول آذرماه، میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به ۶۶ میلیون لیتر رسید. در بازه زمانی یکم تا هفتم آذرماه امسال، مصرف بنزین کل کشور ۴۶۲ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بود که در مقایسه با هفته پیش از آن ۶.۱ میلیون لیتر کاهش داشت.

براساس گزارش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، بیشترین مصرف این فرآورده نفتی با ۷۲ میلیون لیتر به روز پنجشنبه (۶ آذر ماه) و کمترین میزان مصرف آن نیز با ۵۸.۴ میلیون لیتر به روز جمعه (۷ آذرماه) مربوط می‌شود.

از مجموع بنزین مصرفی در بازه زمانی یادشده ۱۶.۵ میلیون لیتر بنزین سوپر بود که از میانگین مصرف روزانه دو میلیون و ۳۵۰ لیتر این فرآورده حکایت دارد.

همچنین مجموع مصرف بنزین تهران در هفته نخست آذرماه بیش از ۹۹ میلیون لیتر بوده است.

در دوره زمانی یکم تا هفتم آذر امسال ۹۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین در تهران مصرف شد که در مقایسه با هفته پیش، دو میلیون لیتر افزایش یافته است.

میانگین مصرف این فرآورده در بازه زمانی یادشده ۱۴ میلیون و ۱۸۵ لیتر بود که در مقایسه با هفته قبل(۱۳.۹ میلیون لیتر)از افزایش ۲۸۵ هزار لیتری بنزین حکایت دارد.

بیشترین مصرف بنزین در تهران با ۱۴.۹ میلیون لیتر به روز پنجشنبه (۶ آذر ماه) و کمترین میزان آن با ۱۳.۲ میلیون لیتر به روز دوشنبه (٣ آذرماه) مربوط می‌شود.

 

45503

کد خبر 387973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =