سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به راه اندازی بخش فارسی شبکه یورونیوز گفت: اگر قصدشان ترویج زبان فارسی باشد، خوب است ولی اگر می خواهند درامور داخلی ایران دخالت کنند، کار غلطی است.

رامین مهمانپرست در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر افزود : اگر رویکرد شبکه یورونیوز دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران باشد از نظر ما رویکرد غلطی است که افکار عمومی مردم را تحریک می کند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه با انتقاد از دخالت شبکه بی بی سی در امور داخلی کشورمان تصریح کرد: حرکت آنها بر خلاف جهت اراده مردم ایران تاثیر منفی به جای می گذارد و مردم را نبست به آنها بیشتر تحریک می کند. 

وی افزود: مردم احساس می کنند که این گونه شبکه ها در صدد القای مطالب جعلی و نادرست هستند و تعریف غلطی از حرکت نظام را نشان می دهند، بنا بر این ارزش و اعتبار آنها نزد مردم ما به پائین ترین سطح می رسد. 

مهمان پرست گفت: ما فکر می کنیم اگر شبکه های فارسی زبان بخواهند به عنوان یک رسانه به آن چیزی که به وظایف رسانه ها و شرافت کار خبرنگاری برمی گردد توجه کنند، رویکردی واقع بینانه از مطالب درست و صحیح است و اگر قرار باشد که رویه خبر سازی و جعل اخبار و نسبت دادن مطالب نادرست به مردم ما جزو برنامه های آنها باشد، حتما از نظر ما کار نادرستی است و توسط مردم کشور ما هم تقبیح می شود.

کد خبر 38802

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • pedram IR ۲۰:۵۹ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۱
  1 0
  ما العالم و پرس تی وی و المنار و... داشته باشیم ولی بقیه حق دخالت در امور ما را ندارند
 • رضا IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۱
  1 0
  اگر قصد ترویج زبان فارسی باشد همین صدا و سیمای خودمان چطور است ؟