موفقیت فرا نمی رسد مگر اینکه بفهمید هیچ کس عامل مشکلات شما نیست و هیچ کس هم نمی تواند موفقیت شما را تضمین کند.

فرصت های مناسب مالی را حتی می توان در شرایط سخت اقتصادی نیز یافت. بسیاری از افراد معمولا منتظر یک معجزه هستند که در نتیجه آن شرایطی پیش بیاید که بتوانند به راحتی وضعیت اقتصادی خود را بهبود ببخشند اما بیشتر نسل ها شرایط اقتصادی سخت را نیز تجربه کرده اند و اگر انتظار دارید شما چنین تجربه ای را در پیش نداشته باشید، بیش از حد خوشبین یا در واقع رویاپرداز هستید. به همین خاطر بهتر است تلاش کنید تا در همین شرایط اقتصادی موجود، به موفقیت مالی برسید. برای تحقق این خواسته بهتر است نکات زیر را به خاطر داشته باشید.

1- به هیچ کس وابسته نباشید

موفقیت فرا نمی رسد مگر اینکه بفهمید هیچ کس عامل مشکلات شما نیست و هیچ کس هم نمی تواند موفقیت شما را تضمین کند. سرنوشت شما به خودتان بستگی دارد و نه هیچ شخص دیگری. اگر از اعتماد به نفس لازم برای حضور در فضای کار برخوردار نباشید بعید است که بتوانید پیشرفت قابل توجهی را تجربه کنید. ممکن است در برخی مواقع یاری یک فرد بتواند باعث پیشرفت و ترقی شما شود اما برای اینکه در بلندمدت موفق باشید، تنها باید روی خودتان حساب کنید. شرایط اقتصادی هم مانند بسیاری از عوامل بیرونی دیگر، بر کسب و کار شما تاثیرگذار است اما نقش تعیین کننده را خودتان بر عهده دارید.

2- تصور کنید که وضعیت اقتصاد بهتر نمی شود

به جای اینکه دایم در انتظار روزهای اقتصادی بهتر باشید، تصور کنید که وضعیت اقتصاد هرگز بهبود نمی یابد و در نتیجه مجبورید خودتان را با همین شرایط وفق دهید. وام هایی که در انتظار آن ها به سر می برید احتمالا به علت کمبود نقدینگی پرداخت نخواهند شد اما شاید خودتان بتوانید به همان اندازه یا حداقل به اندازه بخشی از آن پول را به صورت درآمد بدست آورید، این درآمد می تواند از یک شغل دوم و یا راه انداختن کسب و کاری کوچک در کنار شغل اصلی بدست بیاید. باید بین اینکه دست به عملی بزنید و یا اینکه اجازه دهید پیشرفت مالی شما متوقف شود، دست به انتخاب بزنید.

3- فعال تر باشید

شرایط نامناسب اقتصادی معمولا باعث می شود که انسان دست از کار بکشد. ممکن است ایده های ایده های اقتصادی بسیاری در ذهنتان شکل بگیرد اما به نگاهی به آنچه در کل اقتصاد می گذرد، از پیگیری آن ها ناامید شوید. اما شیوه صحیح برخورد با شرایط نه چندان مساعد اقتصادی، نه دست از تلاش برداشتن بلکه فعالیت بیشتر است.

4- خوشبین باشید

همواره دلایل بسیاری برای ناراضی بودن وجود دارند پس اگر انسان بدبینی هستید، کار چندانی ویژه ای انجام نمی دهید. اما به خاطر داشته باشید که این افراد خوشبین و مثبت اندیش هستند که در کارشان پیشرفت می کنند. بدبین ها معمولا روی مشکلات تمرکز می کنند، آن هم نه برای حل کردن مشکلات، و در همان مرحله باقی می مانند اما خوشبین ها بر روی پیشرفت های در دسترس تمرکز می کنند و در بسیاری از موارد این پیشرفت ها را تحقق می بخشند.

منبع: مجله entrepreneur

3535

 

کد خبر 388242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۵:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۲
  5 4
  تصور کنید که وضعیت اقتصاد بهتر نمی شود. خوشبین باشید. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تناقض
 • مهدی A1 ۰۵:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۲
  1 5
  دوستان این مطالب واقعا درسته ...من مدت 6 ماهه که اصلا به نتیجه مذاکرات فکر نمیکنم چون میدونم حالا حالاها درست نمیشه درنتیجه یک کار دیگه در کنار مغعازه داریم راه انداختم که واقعا وضعمو بهبود داده ...البته کاملا حلال و از راه درست ...ولی 3 ماه شب و روز روش زحمت کشیدم تا نتیجه داد...
 • بی نام A1 ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۲
  4 0
  این که به کسی وابسته نباشیم موضوع بسیار مهمی است که کمترمخصوصا جوانانبه آن توجه می کنند.