۰ نفر
۲ بهمن ۱۳۸۸ - ۰۵:۰۳

کارشناسان می گویند درست است که در تاریخ اعلام شده برای اب شدن یخچالهای هیمالیا اشتباه صورت گرفته است اما اگر بشر چاره ای برای گرمایش زمین نیندیشد اب شدن این یخچالها قطعی است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، شبکه خبری فرانس بیست و چهار در میزگردی تحت عنوان" ایا یخچالهای هیمالیما واقعا ذوب خواهند شد؟ " به بررسی وقوع احتمالی این پدیده در اینده پرداخت .

مجری این برنامه در ابتدا این میزگرد با اشاره به شکست نشست اب و هوایی کپنهاگ در اخر دسامبر سال دو هزار و نه، اعلام کرد گروه کارشناسان بین دولتی درباره تغییرات اب و هوایی به علت اشتباه در اخرین گزارش شان درباره تغییرات اب و هوایی در سال دو هزار و هفت مورد انتقاد شدید قرار گرفتند.این کارشناسان دراین گزارش تاکید کرده بودند که یخچالهای کوه هیمالیا در سال دو هزار و سی و پنج اب خواهند شد.اما روز گذشته اعلام کردند که این ارزیابی انها علمی نبوده است و این امر دوباره بهانه ای به دست کسانی داد که درباره تغییرات اب و هوایی و گرمایش زمین مشکوک هستند.

"میشل پتی" رئیس کمیته محیط زیست آکادمی عمومی و معاون سابق دفتر گروه کارشناسان بین دولتی درباره تغییرات اب و هوایی، در این باره گفت: یخچالهای هیمالما بدون شک اب خواهند شد .

تنها اشتباهی که در ارزیابی علمی این کارشناسان رخ داده است مربوط به تعیین سال دو هزار و سی و پنج برای اب شدن این یخچال ها بوده است و این هم یک اشتباه ساده بشری است که در هر تحقیق بشری می تواند اتفاق بیفتد.

 

کد خبر 38889

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =