مرکز آمار ایران میزان تورم روستایی را در آبان سال جاری اعلام کرد.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در آبان عددی معادل  208.5 است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مرفی خانوارهای روستایی در آبان حکایت از این دارد که نسبت به ماه قبل 1.2 درصد افزایش پیدا کرده است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 12.1 درصد است که نسبت به تورم نقطه به نقطه مهر ماه 0.3 درصد افزایش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل در 12 ماهه منتهی به آبان سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم 12 ماهه) 17.3 درصد است که نسبت به نرخ تورم روستایی مهر ماه 1.6 درصد کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نیز در این ماه به رقم 227.9 رسید که نسبت به ماه گذشته افزایش 1.6 درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد 224.5 رسید که نسبت به ماه قبل 1.7 درصد افزایش داشته است. شاخص این گروه نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز 7.3 درصد افزایش داشته و نرخ تورم 12 ماهه آن 14.9 درصد است.

بر همین اساس شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل 7.1 درصد افزایش را نشان می دهد و تورم 12 ماهه این گروه 14.8 درصد است که نسبت به تورم 12 ماهه مهر ماه 2.4درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران شاخص گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات در آبان ماه سال جاری به رقم 195.4 رسید که 0.9 درصد نسبت به ماه قبل افزایش داشته است.

3939

کد خبر 389468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۹
    3 1
    فقط حساب کنید که حقوق این چند ساله چقدر از تورم عقب افتاده و قدرت خرید خانواده ها چقدر کم شده زرنگ اوایی بودن که تونستن خونه یا زمین بخرن و این چند ساله پولشون چند برابر شد ولی مای بی پول پس اندازهامون که به درد هیچ کاری نمیخورد کلی تو سرش خورد