عضو شورای شهر: بحث ساخت و ساز در شهرک شهید دقایقی امنیتی است/ تخلف شده باشد، برخورد می‌کنیم

منشی هیات رییسه شورای شهر تهران می گوید: طرح مباحثی مانند ساخت و ساز در شهرک شهید دقایقی در شمال شرق تهران، موضوعی امنیتی است.

امید سلیمی بنی: ابوالفضل قناعتی، درباره ساخت و ساز در شهرک شهید دقایقی، مطالبی را بیان کرد که در نوع خود تازگی دارد. این عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران درباره گزارشی که از تسطیح تپه ای در جوار منطقه لویزان و شیان منتشر شده، انتقاد کرد و گفت مسئله را بررسی خواهد کرد.

گفتگوی کوتاه خبرآنلاین با او را بخوانید؛

اعضای شورای شهر می گویند شما بیش از دیگران در جریان برجسازی در شهرک شهید دقایقی و تسطیح تپه ها هستید. در این باره توضیح می دهید؟

این منطقه، یک منطقه نظامی و امنیتی است و چهره ها و مسئولان رده بالای نظامی و امنیتی کشور در آن اقامت دارند. این که می بینیم برخی از خبرگزاریها، روی این منطقه زوم کرده اند، نوعی خودزنی است، چون باعث می شود نگاه ها به آن سمت معطوف شود و خبرگزاریهای خارجی هم روی آن حساس شوند. چرا این کار را می کنید؟

برجسازی و بریدن تپه ها که مسئله ای طبقه بندی شده نیست و آشکارا مردم هم می بینند، برخی گفته اند اینجا کاربری تجاری و درمانی دارد، این هم مسئله ای امنیتی است؟

عرض بنده این است که وقتی در یک مکان نظامی که ورود به آنجا هم تابع تشریفات نظامی است و هر کسی را راه نمی دهند، ساخت و ساز صورت می گیرد، ما قادر به نظارت در آن نیستیم. یعنی نمی شود شهرداری و شورای شهر وارد شود و بگوید اینجا را بسازید یا نسازید. یا چرا می سازید.

شما از ساخت و ساز در این منطقه دفاع می کنید؟

من دفاع نمی کنم، بلکه می گویم به این مسئله نباید بیش از این پرداخت.

سندی درباره قانونی بودن ساخت و ساز در این منطقه دیده اید؟

نه، چند روز است خبرنگاران پیگیری می کنند و امروز هم به دنبال این اسناد می روم. ولی مشخص است که بدون مجوز هیچ کسی این کار را نمی کند.

فکر می کنید شورای شهر از جنبه وظیفه نظارتی خود، مسئله مسطح کردن تپه و برجسازی در این شهرک را پیگیری می کند؟

شما می خواهید بگویید تخلف شده، من هم می گویم اگر تخلف شده باشد، غیرقانونی است و باید با آن برخورد کرد، ولی مسئله اینجاست که هنوز ما سندی دال بر تخلف ندیده ایم که بخواهیم قصاص قبل از جنایت کنیم. دلیلی هم ندارد مسایل نقاط محل سکونت فرماندهان و مسئولان نظامی و امنیتی را رسانه ای کنیم.

47231

کد خبر 390665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  13
  اونی که میسازه باید سند ارائه کنه.
 • کیوان IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  31
  ما رو باش امید شهر به چه کسای است.خداوندا.
 • بی نام IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  31
  بيخودي گناه چندتا بسازبفروش و تخللف شهرداري را گردن مقام هاي نظامي و امنيتي نندازيد
  • بی نام IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
   20
   بساز بفروش؟ یا ساده ای یا خودتو زدی به سادگی
  • بی نام IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
   17
   اون زمين اصلا مال ارگان نظامي نيست،طرف داره كنار خيابان كار ميكنه نه داخل پادگان
 • ساکن لویزان IR ۰۴:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۳۰
  12
  چند سال پیش تعدادی درخت در لویزان قطع کردند .کلی سر صدا کرد .ولی حالا یک تپه بزرگبا صدها درخت در پارک جنگلی لویزان تخریپ کردند.هیچکس اعتراض نگرد. از همه خبرنگاران و فعالا ن وعلاقه مندان محیط زیست درخواست میکنم این موضوع را پیگیری .وبه ان اعتراض کنند