فارس نوشت:

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تمام کسانی که تا پایان امسال مدارک اعزام به خدمت سربازی را به سازمان وظیفه عمومی ارائه کنند، مدت خدمتشان در سال آینده ۲۱ ماه محاسبه می‌شود.

سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس با اعلام این مطلب افزود: بر اساس قوانین جدید مربوط به خدمت وظیفه عمومی مقرر شده بود تا کسانی که در سال 94 به خدمت سربازی اعزام می‌شوند معادل 24 ماه خدمت کنند.

وی افزود: همین امر باعث شد تا عده کثیری از فرزندان انقلاب اسلامی در ماه‌های آخر سال 93 به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کنند و تقاضای اعزام به خدمت مقدس سربازی داشته باشند.

سردار کمالی گفت: این در حالی است که ظرفیت پذیرش در پادگان‌ها و همچنین نیاز نیروهای مسلح یک ظرفیت مشخص است و نمی‌توان بیش از آن تعداد پذیرش سرباز داشت.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برای‌ آنکه نگرانی خانواده‌ها نسبت به طول مدت سربازی فرزندانشان برطرف شود و همچنین در پذیرش سربازان در پادگان‌ها مشکلی پیش نیاید تدبیر جدیدی اندیشیده شد.

وی تصریح کرد: بر اساس تدبیر اتخاذ شده هر کدام از سربازانی که در سال 93 مدارک اعزام به خدمت خود را به سازمان وظیفه عمومی ناجا ارائه کنند فارغ از آن که زمان اعزام به خدمت آنها چه تاریخی باشد طول مدت سربازی آنها 21 ماه محاسبه خواهد شد.

سردار کمالی افزود: به این ترتیب دیگر جای نگرانی برای خانواده‌ها و فرزندان آنها باقی نمی‌ماند و محاسبه میزان خدمت سربازان، زمان ارائه مدارک آنها به سازمان وظیفه عمومی لحاظ خواهد شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برای مثال اگر فردی در بهمن ماه مدارک اعزام به خدمت خود را ارائه کند اما زمان اعزام وی خرداد سال آینده تعیین شود این فرد نباید نگران باشد و طول خدمت او به جای 24 ماه همان 21 ماه اعمال خواهد شد و تنها چیزی که در تعیین مدت خدمت نقش خواهد داشت زمان ارائه مدارک به سازمان وظیفه عمومی خواهد بود.

 

45503

کد خبر 390916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مراضی A1 ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۸
  14 3
  سردار کمالی مرسی و لطفا از درامد جریمه غایبان نسبت به افزایش حقوق سربازان اقدام کنید
 • علی A1 ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۸
  19 3
  جدیدا خبرهای خوبی از سمت سردار کمالی گفته می شود
 • بی نام A1 ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۸
  24 6
  اگه یکسالش کنن دیگه غایبی نخواهیم داشت
 • بی نام EU ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۸
  48 4
  خدمت اجباری هم باید مثل کنکور کلا حذف بشه و به مرور بریم به سمت سربازی حرفه ای وگرنه با شرایط فعلی حتی 6 ماه هم مدت زیادی هست چون حضور در یک محیط خشن نظامی بدون جیره و مواجب و با چاشنی تحفیر و توهین اساسا نمیتونه از دید جوون تحصیلکرده امروزی قابل توجیح باشه مخصوصا در شرایط صلح.. بنابراین امیدوارم در فاز اول طرح فروش سربازی در سال 94 با شرایط مناسب برای تمامی اقشار جامعه تصویب بشه و در مرحله بعدی شاهد مطرح شدن بحث سرباز حرفه ای از جانب ستاد کل نیروهای مسلح باشیم