سخنگوی کمیسیون اصل 90 قانون اساسی از تقدیم استعفای دسته جمعی اعضای کمیسیون اصل 90 قانون اساسی به هیات رییسه مجلس طی هفته گذشته خبر داد.

حسین آذین در گفت وگو با ایسنا، گفت: در اصلاحیه آیین‌نامه داخلی مجلس برای تغییر ترکیب کمیسیون تلفیق بودجه، مصوب شد سه نماینده از کمیسیون‌های تخصصی و 9 نماینده از کمیسیون برنامه و بودجه به عضویت این کمیسیون درآیند اما گویا کمیسیون اصل 90 قانون اساسی که اعضای آن عضو هیچ کمیسیون دیگر نیستند به عنوان کمیسیون خاص و نه کمیسیون تخصصی تعریف شده و حق حضور در ترکیب کمیسیون تلفیق بودجه را ندارند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی علت استعفای دسته جمعی اعضای کمیسیون اصل 90 قانون اساسی را نارضایتی اعضا از این تفسیر هیات رییسه مجلس از آیین‌نامه داخلی مجلس دانست و خاطرنشان کرد: تفسیر هیات رییسه این است که کمیسیون اصل 90 کمیسیون تخصصی نیست؛ همین تفسیر موجب نادیده گرفته شدن حق ما در عضویت در کمیسیون تلفیق شده است از این رو اعضای کمیسیون تصمیم گرفتند در اعتراض به این نگرش و در اقدامی جمعی استعفای خود را تسلیم هیات رییسه مجلس کنند.

وی متذکر شد: برای حل این مشکل نیازی به اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس نیست، با اصلاح تفسیر و برداشت آقایان هیات رییسه مجلس از روح آیین‌نامه این مشکل حل می‌شود.

همچنین یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نیز با تایید این خبر گفت: رییس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی هفته گذشته شفاها از تصمیم جمعی اعضای کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مبنی بر استعفای اعضا را به بنده اطلاع داد.

ضرغام صادقی ، گفت: علی پورمختار رییس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی به صورت شفاهی بنده را از تصمیم اعضای کمیسیون اصل مطبوعش مبنی بر استعفای دسته جمعی اعضا مطلع کرد و گفت این تصمیم در اعتراض به تخصصی ندانستن کمیسیون 90 قانون اساسی اتخاذ شده است.

نماینده مردم شیراز یادآور شد: بنده هنوز نامه استعفای رسمی اعضای کمیسیون اصل 90 قانون اساسی را ملاحظه نکرده‌ام.

/212 212

کد خبر 393455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
  127
  استعفا بخاطر چی؟؟؟؟مگه کمسیون تلفیق چی داره؟؟؟؟
  • محمدعلي A1 ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
   30
   كميسيون تلفيق بودجه دارد.
 • مصطفی IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
  25
  تکذیب شده...
 • بی نام A1 ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
  57
  تا بوده از اين استعفاها بوده كه بلافاصله پس گرفته شده
 • محمدرضاامیری خانمکانی A1 ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
  1
  انشالاه هیت ریسه هم کمی به درد کمسیون اصل نود توجه کنند
 • بی نام IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
  53
  اگه در حق مردم لطف کنین از مجلس استعفا بدید که خوبه
 • اردشیر A1 ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
  2
  ظاهرا یا تکذیب شده یا پشیمون شدن اما آقا الله وکیلی بجائیکه بیائیم ونازکنیم و...بیائیم درست کار کنیم روزی روزگاری در این دیار اکثرا میگفتند برای رضای خدا کار کنیم وفی سبیل الله باشیم و..حالا اون کسیکه مسولیتش سنگینتره باید برای اصلاح امور مردم خدمت کنه همه هم میدونن که مجانی کار نمیکنین حقوق و مزایای بسیار خوبی هم در فیش حقوق هم خارج از فیش حقوق دارین پس دیگه این قهر کردنها چیه؟تو ایران طرف خودش یا زیر دستاش کار خبطی یا احمال کاری میکنن وکلی مردم ضرر میدن یا منافع ملی از بین میره یا بوجه عمومی مصرف بیهوده میشه اما خاطی جریمه نمیشه تازه طرف قهر هم میکنهاما مثلا توی سنگاپور یا ژاپن یکی از زیر دستان وزیر یا وکیل اشتباه میکنه و فقط یک نفر ضرر میکنه از خجالت میره استعفا میده یا هاراگیری میکنه