جلسه کارمزد کارتخوان‌ها به تعویق افتاد

مهر نوشت:

قائم مقام بانک مرکزی با اعلام اینکه تاکنون نظارت رسمی بر موسسات غیرمجاز نداشتیم، گفت: موسسات و بانک‌های جدید هفتگی اطلاعات خود را به بانک مرکزی می‌دهند.

اکبر کمیجانی در جمع خبرنگاران درباره وضعیت موسسات غیرمجاز گفت: به طور رسمی تاکنون بر رفتار و عملیات این موسسات نظارت نداشتیم ولی با مراجعاتی که بانک مرکزی به موسسات غیرمجاز داشته، برآوردهایی را انجام داده است و به مرور زمان و با شفاف شدن اطلاعات به این آمار و ارقام خواهیم رسید.

قائم مقام بانک مرکزی با تاکید بر اینکه در حال حاضر موسسات و بانک‌های جدید به طور هفتگی اطلاعات خود را در اختیار بانک مرکزی قرار می دهند، افزود: موسسات غیرمجاز درحال تلاش هستد و امیدواریم در زمان بندی تعیین شده این موسسات به نظم دربیایند.

وی درباره اخذ کارمزد از دارندگان دستگاه‌های کارتخوان فروشگاهی، اظهارداشت: گزارش بانک مرکزی در این زمینه به شورای پول و اعتبار می رود. به دلیل گرفتاری‌ها و تعطیلات چند جلسه است که شورای پول و اعتبار جلسه نداشته است.

کمیجانی ادامه داد: انتظار داشتیم فردا این جلسه برگزار شود ولی چون فردا هم اکثریت اعضا در همایش اقتصاد ایران حضور دارند، احتمال تشکیل جلسه خیلی کم است و امیدواریم در هفته های آتی با تشکیل جلسات شورا، موضوع دریافت کارمزدها در دستور جلسه شورا قرار گیرد.

وی درباره تکلیف موسسه توسعه گفت: این موضوع در دستور کار بانک مرکزی است.

 

45503

کد خبر 393548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
  9 1
  خوب به سلامتی
 • بی نام IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
  42 0
  کسری بودجه رو میخوان با کارمزد کارتخوان و جرایم راهنمایی رانندگی جبران کنید بعدشم یکی بیاد مثل خاوری و پول رو هاپلی کنه؟
 • صدای بی صدا US ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
  8 0
  از طرح جیرجیرک چکاوک چه خبرا ؟ طرح من در آوردی که فقط بار مالی هنگفتی به بانک ها تحمیل کردید ،یه نوع راتت جدید