تسنیم نوشت:

معاون نظارتی بانک مرکزی از برکناری مدیرعامل و اعضای هیات مدیره تعدادی از بانک ها و موسسات اعتباری مجاز به دلیل انجام تخلفات و تخطی از وظایف خبر داد.

حمید تهرانفر در جمع خبرنگاران درباره برخورد بانک مرکزی با موسسات اعتباری و بانک های مختلف در امور بانکی به ویژه نرخ سود بانکی، گفت: بانک مرکزی با مدیران متخلف موسسات مجاز که با ما فعالیت می کنند ولی پایبند به مقررات نیستند برخورد کرده و در همین ارتباط تعدادی را سلب صلاحیت کرده است.

او در پاسخ به تاکید خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا افراد برکنار شده مدیران عامل این بانک ها و موسسات اعتباری مجاز بوده اند، گفت: مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این نهادهای پولی به دلیل انجام تخلفات و تخطی از وظایف برکنار شده اند. این مدیران برای همیشه از صحنه بانکی خارج شده اند و دیگر نمی توانند به بانک ها برگردند.

تهرانفر با بیان اینکه 8 مدیر بانکی در جریان تخلفات اخراج شده اند، گفت: در خصوص نرخ سود دیگر مدیران بانک ها قرار نیست برکنار شوند چراکه الان تمام مدیران با هم هماهنگ شده اند. قرار شد حتی مواردی که موجب می شود سرخودشان یا سربانک مرکزی را کلاه بگذارند در نرخ سود کنار بگذارند.

معاون نظارتی بانک مرکزی همچنین در پاسخ به این پرسشی مبنی براینکه سرانجام پرونده بانک یا همان موسسه ای که قرار بود منحل شود به کجا رسید؟ گفت: اصلاً اشتباه اعلام شده بود بانک، بلکه مورد مطرح شده موسسه اعتباری بوده است. اما اگر اجازه دهید در زمان مقرر درباره وضعیت پرونده این موسسه صحبت خواهم کرد.

تهرانفر ضمن اشاره به اینکه برخورد کلی با موسسات اعتباری به دو صورت ارائه مجوز یا انحلال ختم می شود، گفت: پرونده یک موسسه برای انحلال نهایی شده ولی مابقی در حال انجام اقدامات برای اخذ مجوز هستند.

تاو با بیان اینکه به صراحت می گویم از اول دی ماه که بانک مرکزی اعلام کرده نرخ سود بانک ها باید دقیقا همان نرخ هایی باشد که به تصویب بانک مرکزی رسیده است، همه رعایت می کنند گفت: هم اکنون پرونده دو بانک در دستور کار هیات انتظامی بانک ها است.

معاون نظارتی بانک مرکزی درباره وضعیت پرونده 14 موسسه اعتباری غیرمجاز گفت: پرونده این 14 موسسه قرار شده در جریان ساماندهی به مرحله مجوز برسد که از این تعداد موسسات عسکریه و کوثر مجوز را اخذ کرده اند و مابقی نیز در حال انجام مراحل اداری هستند.

 

 

23231

 

کد خبر 393514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
  49 5
  حالا انقدر به بانکها برای کاهش نرخ سود سپرده فشار بیارید تا اشتباه احمدی نژاد که باعث شد سرمایه مردم از بانک ها خارج بشه و وارد دلال بازی و بازار طلا و سکه و دلار و یا خرید مسکن بشه دوباره تکرار شود
  • بی نام IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
   52 2
   اون اشتباه نكرد بلكه قصدش همين بود...
 • بی نام RO ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
  16 13
  راست مي كن الان بهترين سود تو بازار ذلاره حيفه تو بانك ها پول راكد بمونه
 • بی نام A1 ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
  18 2
  چند بار اینراه هزار باررفتع رو می خواد بانک مرکزی بره؟ اولین ماهی که یود واریز نشه پولها میان از بانک بیرون .. مردم افلیج نیستن
 • بی نام A1 ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
  12 3
  فقط بر کناری؟ یعنی مجازات دیگه ای در کار نیست؟