کوروش باقری سرمربی سابق تیم‌ملی وزنه‌‌برداری کاندیدای انتخابات ریاست فدراسیون شد.

مهری رنجبر:هر چند به گفته خودش برنامه‌اي براي اين كار نداشته اما تشويق اهالي وزنه‌برداري مؤثر افتاد و او هم ثبت‌نام كرد. اگر چه ظاهراً خيلي هم براي خودش اين مسئله جدي نيست و حتي اعتراف مي‌كند: «‌فرد بهتري از من باشد به نفعش انصراف مي‌دهم.» خودش درباره كانديداتوري رياست مي‌گويد: «حقيقت اين است كه من خيلي فكر و ذهنم رياست نيست. در 5، 6 ماه گذشته اهالي وزنه‌برداري مرا براي حضور در انتخابات تشويق كردند اما برنامه خاصي نداشتم. اخيراً هم حسين رضازاده و مهندس زرين‌گل نايب‌رئيس فدراسيون به من گفتند.

با همه تفاسير من هم كانديدا شدم. حالا هم تعداد كانديداها زياد نيست اما اگر فردي بيايد كه شرايط بهتري از من داشته باشد به نفع او كنار مي‌روم.» او حتي شايعه آمدنش و انصرافش به نفع رضازاده را منكر نمي‌شود:«به نظرم حسين رضا‌‌زاده يكي از كساني است كه به خاطر ارتباطات داخلي و خارجي‌‌اش بهتر از من مي‌تواند در وزنه‌‌برداري كار كند. خيلي از دوستان هم گفته‌اند. درست است، رضازاده كانديدا شود به نفع او انصراف مي‌دهم.» باقري حالا چارچوب كلي برنامه‌‌اش براي رياست را دارد:«چارچوب كلي كار مشخص است اما روي جزئيات برنامه‌ريزي نكرده‌ام. تا اين لحظه تنها 5، 6 رئيس هيأت به من زنگ زده‌اند و خودم هم با كسي تماس نگرفته‌ام. در اين مقطع وضعيت وزنه‌‌برداري خوب نيست. نه به لحاظ شرايط بلكه از آن نظر كه رسانه‌ها رويش زوم كرده‌اند و طيف افكار سختي كار زياد است. به ‌هر‌ حال شرايط خاص است. حالا من بهتر از هر كسي مي‌دانم چه كسي مي‌تواند به وزنه‌‌برداري بهتر كمك كند. حداقل خانواده وزنه‌برداري مرا خوب مي‌شناسند.

اميدوارم هرچه خير است پيش بيايد و هر كس شايسته‌تر است رئيس شود.» او هدفش از كانديداتوري را كمك به وزنه‌‌برداري مي‌داند و بس: «بدون تعارف نيامده‌ام كه چيزي به ‌دست ‌آورم. با كانديداتوري دنبال چيزي نيستم. هدفم فقط كمك بود و بس. اگر حس كنم نمي‌توانم مؤثر باشم مثل وقتي سرمربي بودم و رفتم، مي‌روم. دنبال شانس هم نيستم. حتي اگر رأي هم نياورم باز هم به نظر اعضاي مجمع احترام مي‌گذارم، چراكه تشخيص آنهاست. درست است كه وزارت هم تأثير‌گذار است اما اعضاي مجمع كسي را انتخاب مي‌كنند كه بهترين است. حتي اگر كوروش باقري نباشد.» سرمربي سابق تيم‌ملي وزنه‌‌برداري دوست ندارد درباره گذشته حرفي بزند:«دوست ندارم درباره اتفاقاتي كه قبلاً افتاده حرفي بزنم. از اول هم با بچه‌ها مشكلي نداشتم. از صميم قلب برايشان آرزوي موفقيت مي‌كنم. نبايد به گذشته‌ها برگرديم. خيلي زرنگ باشيم بايد درس بگيريم. من كوروش باقري هم تصميم اشتباه كم نداشته‌ام.»

251 41

 

کد خبر 393676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
  27 28
  آخه هم با مرامی هم با تعصب یه کرمانشاهی اصیل همشهری چه رئیس بشی چه نشی ما کرمانشاهیها دوست داریم
 • اضغر زبل A1 ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
  2 0
  آقای باقری شما برای همین کار وارد گود شودید . بعضی ها از امدن دوباره رضا زاده سود می برنند ولی با آمدن دوبار ه ایشان باید منتظر بدتر از این ها باشیم .