ایسنا نوشت:

غیبت‌های پی در پی سنگین وزن‌ترین مرد شورای چهارم شهر تهران صدای وزارت ورزش و جوانان را نیز در آورد و حالا گودرزی خبر از اولتیماتوم یک هفته‌ای به حسین رضا زاده می‌دهد. رضازاده که ساکت‌ترین مرد شورا نام گرفته، این روزها تصمیم بزرگی باید بگیرد؛ تصمیم به ماندن در شورا و ادامه سکوتش و یا رفتن به فدراسیون وزنه برداری که همه زندگی خود را مدیون آن می‌داند؟!

دوم شهریورماه امسال بود که صحبت های محمود گودرزی در مقام وزیر ورزش و جوانان در نشست خبریش خبرساز شد. او در میان خبرنگاران در مورد دوشغله بودن مدیران ورزشی همچون حسین رضا زاده (رئیس فدراسیون وزنه برداری) هشدار داد و گفت: حسین رضازاده قبل از حضور در شورای اسلامی شهر تهران به عضویت فدراسیون وزنه برداری در آمده بود و به همین خاطر تاکنون توانسته همزمان در شورای شهر و فدراسیون وزنه برداری به فعالیت خود ادامه دهد.

وزیر وزارتخانه ورزش و جوانان با اشاره به تذکرهای داده شده به رئیس فدراسیون وزنه برداری، گفت: من تاکنون دو بار به رضازاده تذکر داده‌ام که هر چه سریعتر یکی از سمت های خود را رها کند، اما تاکنون جوابی از سوی ایشان دریافت نکرده‌ام.

او در حالی از جدیت مقابله وزارتخانه اش با موضوع حضور دو شغله ها خبرداد که هنوز با گذشت بیش از چهارماه، صندلی شورا به نام قوی ترین مرد ایران نام گرفته است!
حالا محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه بازدید روز چهارشنبه‌اش از خبرگزاری ایسنا از اولتیماتوم یک هفته ای به سنگین ترین مرد شورا خبرداد و اعلام کرد: من اخیرا به او و معاون ورزش قهرمانی کتبا نامه زده‌ام که از آقای رضازاده بخواهید یک جا را انتخاب کنید. او نیز تا آخر هفته (امروز) ملزم است پاسخ بدهد.

او ادامه داد: رضازاده یا به شورای شهر برود یا در فدراسیون بماند. اگر او ترجیح بدهد در هر دو پست بماند، آنگاه ما هم ترجیح می‌دهیم که یکی از این سمت‌ها را از او بگیریم و اجازه ندهیم فعالیت کند. امیدوارم تا آخر هفته این اتفاق بیفتد.

علی صابری عضو حقدوقدان شورای چهارم شهر تهران هم معتقد است سازمان بازرسی کشور و وزارت ورزش و جوانان باید برخورد یکسانی با ورزشی‌های شورا داشته باشند.

او به وضعیت دنیامالی و ساعی اشاره کرد و گفت: مسئولان وزارت ورزش عملا اجازه ندادند که دنیامالی و ساعی وضعیت مشابه رضازاده را داشته باشند و این تبعیض ناروا از نظر حقوقی پذیرفتنی نیست.

صابری با بیان اینکه رضازاده در زمان ثبت نام عضویت در شورای شهر رئیس فدارسیون بود، گفت: اگر با مبنای وزارت ورزش پیش برویم باید گفت که در این مدت وی(رضازاده) برخلاف قانون عضو شورای شهر بوده است و باید به این مسئله رسیدگی شود و اگر از ریاست فدراسیون وزنه برداری استعفا ندهد، عضویت وی در شورا خود بخود ابطال می شد.

صابری با بیان اینکه به نظر می رسد تا اسفندماه که زمان برگزاری انتخابات فدراسیون وزنه برداری است این موضوع کش داده می شود، گفت: چندی پیش نیز فردی به عنوان یک شهروند دادخواستی برعلیه دوشغله بودن رضازاده به دیوان عدالت اداری تقدیم کرد و خواستار اخراج وی از شورای شهر شد.

عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر تهران نیز در مورد سکوت وغیبت رضازاده گفت: رسیدگی به نحوه حضور و ...برعهده رئیس شورا است که به نظر می رسد؛ ریاست قبلی و فعلی سعی دارند جلسه شورا را مدیریت کنند تا داوری! و فقط می خواهند اداره کنند تا جلسه پیش برود.

حالا وزیر ورزش از اتمام فرصت به حسین رضازاده تا آخر وقت امروز خبرمی دهد، رضا زاده‌ای که بنا به گفته‌هایش تنها تا سه ماه دیگر رئیس فدارسیون وزنه برداری خواهد بود و قطعا باید دید که او بین شورای شهر یا فدراسیون وزنه‌برداری کدام یک را انتخاب می‌کند و یا بنا به گفته صابری این موضع تا اسفندماه و تا روز برگزاری انتخابات فداسیون کش پیدا می‌کند.

 


45231

 

کد خبر 389860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۲
  7 0
  احسنت
 • ت RO ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۲
  20 0
  شورای شهر کار تخصصی میطلبد نه دسته بندی . جایگاه ورزشکار در امور ورزشی است .
 • بی نام A1 ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۲
  21 0
  رضا زاده با زدن یه وزنه سنگین وزنه اصلی که همان قدرت و ثروت بود را جابه جا کرد. کی فکرشو میکرد که یه وزنه بردار پس از مدت کوتاهی به چندین شغل و جایگاه دست پیدا کند؟؟؟؟
 • بی نام A1 ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۲
  34 0
  یه چند نفری هستند که اگر محترمانه یا حتی نامحترمانه هم که شده از دنیای سیاست و ورزش بندازنشون بیرون ، ورزش کشور آباد میشه ،
  • بی نام IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۴
   9 0
   آفرین