فارس نوشت:

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر طی شدن روال قانونی سوال از شهردار درباره بوستان مادر گفت: مردم و دولت هر دو درباره این پروژه شکایت کرده اند.

محمد حقانی درباره آخرین وضعیت پروژه موسوم به بوستان مادر گفت: همانطور که پیشتر هم اعلام کردم، بنده از توضیحات شهردار تهران در صحن شورا درباره این پروژه قانع نشده ام و در حال حاضر قوه قضائیه نیز در حال رسیدگی به این موضوع است.

او ادامه داد: در پی شکایت اداری وزارت راه و شهرسازی - شورای عالی معماری و شهرسازی کشور - از این پروژه، پرونده در دادسرای ویژه کارکنان دولت در حال رسیدگی است. از سوی دیگر، مردم نیز درباره بوستان مادر شکایت کرده اند و مسیر دیگری در اوین در این خصوص در حال طی شدن است.

حقانی گفت: قوه قضائیه در پی شکایت وزارت راه، از رئیس شورای شهر درباره این پروژه استعلام کرده که قرار است چمران نیز از کمیسیون های مربوطه استعلام و پاسخ قوه قضائیه را تهیه کند.

عضو شورای شهر درباره صحت و سقم اخبار مربوط به تهاتر بوستان مادر با بابک زنجانی برای تامین هزینه پروژه صدر- نیایش گفت: در این خصوص نمی توانم حرف قطعی بزنم، زیرا اسناد بوستان مادر در اختیار ما قرار نمی گیرد و اگر به عنوان عضو شورای شهر از من بپرسید هزینه اجرایی پل صدر چقدر بوده است، نمی توانم به شما پاسخ بدهم.

او گفت: اگر تغییر کاربری بوستان مادر خلاف هم نبود که هست، پول آن باید به حساب مخصوص خزانه شهرداری واریز و بعد از آن هزینه می شد. اما تا جایی که من می دانم، از مسیر طی شده پول اطلاعی در دست نیست.

همچنین روز گذشته رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تایید قطع تعدادی درخت در منطقه دارآباد گفت: تعداد دقیق درختان هنوز مشخص نیست، ولی پیگیر موضوع هستیم.

محمد حقانی ضمن تایید خبر قطع درختان در دارآباد گفت: هنوز تعداد درختان مشخص نیست و آمار متفاوتی در این خصوص اعلام می شود.

او درباره محل قطع درختان گفت: این محل پایین تر از موزه دارآباد، در خیابان افتخاری واقع است که تیمی را برای بازدید از منطقه اعزام کرده ام.

عضو شورای شهر درباره توضیحات مسئولان شهرداری در این خصوص گفت: من شخصا با شهردار منطقه یک و اهالی صحبت کرده ام. همچنین به دنبال کسب سوابق کمیسیون قطع درخت راهستم. اما هنوز جواب قانع کننده ای نگرفته ام.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران در خصوص خبر منتشره درباره قطع درختان دارآباد گفت: قطع درختی صورت نگرفته و اقدامات انجام شده رای کمیسیون ماده ۵ و ۷ را داشته است.
محمد مهدی تندگویان گفت: روز گذشته خبری مبنی بر قطع درختان در دارآباد منتشر شد که باید بگویم درختی قطع نشده و چند درخت با رای کمیسیون ماده 7 جابه جا شده است.
او ادامه داد: با دستور کمیسیون ماده ۵ شنیده شده که قرار است که ساختمان حدودا ۱۵ طبقه ساخته شود.

 

45231

 

کد خبر 389367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۹
  1 2
  درج خبر به استناد گفته عزیزانی که خودشون اطلاعات دقیقی ندارند ، به نظرتون منطقیه؟؟؟
 • سیا A1 ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۹
  19 0
  آقا لطف" اسامی کساسسکه در گیر فساد و رشوه و اختلاس و ... نیستند را اعلام کنید، چون تعداد این افراد انگشت شمار است.
 • سامان IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۹
  13 0
  امان از این برج ها و آدم ها امان از این جیب بی نهایت گشاد برج سازان که هرگز پر نمی شود امان از ما، امان از ما
 • سعدى A1 ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۹
  15 0
  جناب تندگويان مثل اينكه شماهم دوستداراين قطع درختان هستيدچون بابى تفاوتى گفته ايددرختى قطع نشده. يعنى آقاى حقانى درست نميگويدآياحرفهاى شماغلط نيست؟ چرادرمقابل مردم جبهه گرفته ايدوناراستى رارواج ميدهيدآياشماهم منتفع ميشويدوسرمايه گذارى ميكنيددراين پاركهاى برهوت شده؟ حتماًبايستى مدارك رامنتشرنمائيدتاملت ببينندكجى وناراستى كجاست وباوركنند