نماینده باراک اوباما همچنان بی‌حاصل میان اسرائیل و فلسطین طی مسیر می‌کند

جورج میچل همچنان در منطقه است . بیست و چهار ساعت پس از دیدار بی‌حاصل میان نماینده اوباما با محمود عباس رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین ،نوبت به رایزنی میان مقام‌های اسرائیلی و آقای نماینده رسیده است . در اسرائیل ایهود باراک وزیر دفاع با میچل دیدار و گفتگو داشت . بررسی راهکارهایی برای احیای فرآیند صلح در خاورمیانه محور این مذاکرات اعلام شده است .
تمامی نشست‌های میان میچل و بنیامین نتانیاهو نخست وزیری اسرائیل تا‌کنون بی‌نتیجه به پایان رسیده است .احتمال دارد این دور از گفتگوها امروز برگزار شود . فرستاده ویژه آمریکا به خاورمیانه در دیدار‌های قبلی خود با نتانیاهو و محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در قانع ساختن طرفین نسبت به آغاز مذاکرات صلح ناکام ماند. اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها همچنان یکدیگر را به مانع تراشی در مسیر ازسرگیری مذاکرات متهم می‌کنند.

همزمان صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد فلسطین نیز اعلام کرد که احتمالا محمود عباس طی دو روز آینده در امان، پایتخت اردن با میچل دیدار کند. به رغم عدم پاسخگویی فلسطینیان به درخواست جورج میچل برای ازسرگیری مذاکرات با اسراییل تماس‌ها و رایزنی‌ها در خصوص این موضوع هم‌چنان ادامه دارد.
معاون وزیر امور خارجه این رژیم همزمان با حضور میچل در تل‌اویو گفت : شرط‌هایی که محمود عباس برای ازسرگیری مذاکرات با اسراییل قرار داده از جمله توقف کامل شهرک‌سازی‌ها قابل قبول نیست.
وی در واکنش به اظهارات باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا مبنی بر این که در ارزیابی مشکلات موجود بر سر راه احیای فرآیند صلح خاورمیانه دچار اشتباه شده است، گفت: این شکست به باراک اوباما برنمی‌گردد بلکه به فلسطینیان و کشورهای عربی بازمی‌گردد. فلسطینیان شرط‌هایی از پیش تعیین شده گذاشتند و خواسته‌های آنها قابل قبول نیست.


این مقام اسرائیلی تاکید کرد که طرف آمریکایی به رایزنی‌ها و تلاش خود برای ازسرگیری مذاکرات ادامه می‌دهد و اسراییل نیز از این روند حمایت خواهد کرد.
در اسرائیل همه معنقدند که محمود عباس به دلیل مخالفت با ازسرگیری مذاکرات با این رژیم مرتکب اشتباه شده است. اسرائیلی‌ها اعتقاد دارند که درخواست‌ها‌ی محمود عباس باید در روند مذاکرات بررسی شود نه به عنوان شرطی برای ازسرگیری مذاکرات.

 

کد خبر 39413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =