عضو شورای شهر تهران با وجودی که قانون حضور او را در بیش از دو شغل ممنوع کرده بار دیگر برای تصدی ریاست فدراسیون وزنه برداری ثبت نام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شب گذشته خبر ثبت نام حسین رضازاده، عضو شورای شهر تهران برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری از صدا و سیما پخش شد. اتفاقی که قبلا سازمان بازرسی کل کشور و وزارت ورزش و جوانان آن را پیش بینی کرده بودند و درباره ممنوعیت این کار، موضعگیری داشتند.

ولی حسین رضازاده، بدون توجه به تجربه قبلی سایر اعضای شورای شهر تهران، در انتخابات فدراسیون وزنه برداری شرکت کرد. قوانین مختلفی، منع تصدی همزمان دو شغل را توسط یک نفر را پیش بینی کرده و تجربه قبلی برخی از اعضای شورای شهر تهران نیز نشان داده وزارت ورزش و جوانان و سازمان بازرسی کل کشور درباره ریاست اعضای شورا در فدراسیون ها مخالفت قانونی می کند.

از جمله این تجربیات، حضور احمد دنیامالی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر در انتخابات فدراسیون قایقرانی بود. با وجود حرف و حدیثهای بسیار، دنیامالی در انتخابات سال گذشته این فدراسیون حاضر شد و با رای بالایی، به عنوان رئیس انتخاب شد ولی از آن جایی که وزیر ورزش شخصا اعلام کرد او یا باید از شورای شهر تهران، استعفا دهد یا عطای ریاست فدراسیون قایقرانی را به لقایش ببخشد، ترجیح داد در ابتدا، از عضویت در شورای شهر تهران استعفا دهد. در ادامه، با مخالفت اعضای شورای شهر با استعفای او، دنیامالی، در شورای شهر ماند و ریاست فدراسیون ورزش قایقرانی را ترک گفت.

پیش از او هادی ساعی و عباس جدیدی نیز به خاطر شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون های تکواندو و کشتی، مجبور شده بودند در دوراهی انتخاب عضویت در شورای شهر تهران و حضور در فدراسیون ورزش متبوع خود، مدیریت شهری پایتخت را به ریاست رشته ورزشی که در آن قهرمان هستند، ترجیح دهند.

ولی حسین رضازاده، رئیس فعلی فدراسیون وزنه برداری و عضو شورای شهر تهران، به دلایل مختلفی ترجیح می دهد همزمان دو شغل را داشته باشد.یکی از این دلایل، حمایت بی چون و چرای مهدی چمران از حضور او در شورای شهر است. چمران بارها اعلام کرده ریاست فدراسیون و عضویت در شورای شهر، شغل محسوب نمی شود و یک فرد می توان توامان دارای دو صندلی در فدراسیون ورزشی و شورای شهر باشد. او با مقایسه عضویت برخی از نمایندگان مجلس در رای برخی فدراسیون ها، با نظر رئیس سازمان بازرسی کل کشور و وزیر ورزش مخالفت می کند که حضور همزمان در این دو شغل، غیرقانونی است.

این در حالی است که قانون انتخابات شوراها، به روشنی عضویت اعضای شورای شهر در مشاغل و مسئولیت هایی که دایره شمول آنها، ملی است، منع کرده است.

حضور رضازاده در انتخابات هیات رئیسه فدراسیون وزنه برداری، پیش از این، واکنش برخی از اعضای حقوقدان شورای شهر را نیز برانگیخته بود. علی صابری، وکیل نابینای عضو شورای شهر پیش از این با اشاره به شکایت برخی شهروندان در دیوان عدالت اداری، از دوشغله بودن رضازاده انتقاد کرده و این کار را غیرقانونی دانسته بود.

حسین رضازاده، قهرمان سابق وزنه برداری جهان، تاکنون در شورای شهر، نه نطق پیش از دستوری داشته و نه تذکر و اظهارنظری کرده است. او یک بار در ابتدای حضورش در شورای شهر تهران با پرسش خبرنگارانی که درباره حضور همزمان او در دو شغل سئوال کرده بودند، موجه شده بود و پاسخ روشنی  نداده بود، ولی چندی پیش در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد ترجیح می دهد همزمان در عضویت شورای شهر و ریاست فدراسیون باقی بماند ولی اگر مجبور به انتخاب شد، به عرصه ورزش باز می گردد.

47231

کد خبر 394243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی A1 ۰۵:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  38 1
  از همون اولش هم از این رضازاده خوشم نمیومد.
  • بی نام A1 ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
   6 5
   اون اولش که ایرادی نداشت یه تنه بار ورزش ایران رو می کشید .اگر از الانش بدت میامد منطقی بود ولی وقتی از اول ازش خوشت نیامده باید دلیل را جای دیگری پیدا کرد
 • حسام A1 ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  21 1
  یعنی‌ از نظر آقای چمران، قانون دو شغل‌ها فقط در مورد رضازاده مستثنی است و بقیه اعضای شورا باید استعفا می‌‌دادند؟
 • بی نام IR ۰۵:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  14 2
  به اين ميگن اعتماد به نفس
 • بی نام US ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  23 1
  رضا زاده انگار هنوز فکر می کند زمان دولت قبلی است.
 • بی نام IR ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  30 1
  وزارت ورزش باید جلوی رضازاده رو بگیره. این کار غیرقانونیه. چرا دارن یک بوم و دو هوا رفتار می کنن؟
 • مهرزاد A1 ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  31 1
  آقای رضازاده کم خودتو پیش مردم کوچیک تر از این که هستی نکن. شما نه به درد شورای شهر تهران میخوری نه فدراسیون وزنه برداری.....متعجبم از مردم فهیم پایتخت که رو چه حسابی به امسال شما رای دادن؟؟....مگه هرکی خوب وزنه زدوزنه بردار یا یکی خوب لگد زد تکواندویا گوشش شکسته بودکشتی مییتونه تو شورا برا مردم کار کنه؟ شما تا الان تو شورا جز بازی با موبایلتون چه کردین؟؟ نطق داشتین؟؟ نه تذکر داشتین؟؟ نه انصافم خوب چیزیهتو رو خدا دل بکن دیگه.....دقت کردی چند وقته رو اعصاب مردم وزنه میزنی؟؟؟؟؟؟
 • سایه US ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  23 1
  "حسین رضازاده، قهرمان سابق وزنه برداری جهان، تاکنون در شورای شهر، نه نطق پیش از دستوری داشته و نه تذکر و اظهارنظری کرده است." میشه بگید کلا برای چی عضو شورا هستند ؟ ساخت و ساز ؟ تراکم ؟ کلا خوش میگذره ؟
 • بی نام A1 ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  8 0
  از ما بهتران.....
 • سید محمود IR ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  11 2
  پهلوون نمایندگی مجلس و ریاست جمهوری هم فراموش نشه تو میتونی
 • محمدعلی RO ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  23 1
  نهایت قحط الرجالی در کشور....
 • مهرداد6 IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  24 1
  رضا زاده میتونست ادم محبوبی باشه اما با کاراش در حال حاضر خیلی منفوره.
 • ممد آقا A1 ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  17 0
  آره دیگه زورش زیـــــــاده... قانون کیلویی چنده؟؟؟ وقتی طرف چند صد کیلو وزنه زده همه قوانین با کتاباش درهم چند کیلو میشه؟ خب همش رو میزنه کنارالبته با حمایت دکتر چمــران عزیــز...و دوستان عزیــزتر شورای شهر...
 • فردوس توسیوند A1 ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  15 1
  متاسفم اگه تایید بشه چون قاون میشه کشک و پارتی و رانت
 • مهرنیا A1 ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  23 1
  رضا زاده: ترجیح می دهم هم در شورای شهر و هم در فدراسیون وزنه برداری بمانم ولی تابع قانون هستم... وَ وقاحت آدمی را پایانی نیست ...
 • امین IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  8 1
  نظق پیش از دستور؟اونم اقای رضازاده؟جالبه
 • کیوان IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  8 0
  چرا هیج کس با این همه قانون شکنی برخورد نمیکنه.؟
 • مرد IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  7 0
  میگم شاید دوست داره مثل هادی ساعی اسم یه خیابان روبه نامش بزنن.شاید بره کنار...