ایلنا نوشت:

مدیر عامل شرکت هواپیمایی ایران ایر با تاکید براینکه ایران ایر هیچ نقشی در فروش و واگذاری هتل هما نداشته است، گفت: قرارداد هتلهای هما براساس مصوبه هیات وزیران بین سازمان خصوصی سازی و سازمان تامین اجتماعی بوده و اساسا هیچ ربطی به ایران ایر ندارد.

فرهاد پرورش ادامه داد: ایرلاین هما در ارزش گذاری، ‌قیمت گذاری، ‌انتشار فراخوان و قرارداد مصوبه هیات وزیران هیچ نقشی نداشت چراکه ما یک تشکیلات دولتی هستیم و تابع مقررات.

او در پاسخ به این سوال که مدیر کارگو ایران ایر در حال حاضر صاحب ۱۰ هزار متر مربع زمین هتل هما است نیز گفت: مدیر کارگو ایران ایر هیچ نقشی در خرید آن مقدار از زمین نداشته است. آن مقدار از زمین هتل هما متعلق به ایر لاین هما بوده و زمانی هم که هتل هما جز ایران ایر بود یک مجموعه بودند اما حال که جدا شده‌اند ما حتی بابت دفتر ایران ایر که واقع در هتل هما است به مجموعه هتل هما اجاره می‌پردازیم.

پرورش با بیان اینکه آن ده هزار متر زمین هتل هما متعلق به ایران ایر بوده است، گفت: ایران ایر اختیار فروش آن متراژ زمین را داشته، زمین با کاربری پارکینگ است و برای فروش آن تمام تشریفات قانونی انجام شده است و اینکه ایران ایر با ترک تشریفات زمین را فروخته است، ادعای نادرستی است.

مدیر عامل ایران ایر ادامه داد: همه قوانین دولتی برای فروش آن قطعه زمین توسط واحد حقوقی ایران ایر انجام و در روزنامه آگهی زده شد، همچنین کار‌شناس رسمی دادگستری قیمت گذاری کرد و در ‌‌نهایت زمین فروخته شد.

پرورش با تاکید بر اینکه ایران ایر در جریان فروش ده هزار متر مربع زمین هتل هما هیچ تخلفی مرتکب نشده است، اظهار کرد: پرونده دادگاهی شده اما مطمئنم هیچ مشکلی برای هواپیمایی هما ایجاد نمی‌شود.

پرورش با بیان اینکه از پیشنهاد تامین اجتماعی برای واگذاری مجدد هتل هما به مجموعه هواپیمایی هما استقبال می‌کنیم، گفت: همانطور که مطلع هستید وزیر راه وشهر سازی هم معتقد به این است شرکت هواپیمایی ایران ایر که حامل پرچم ملی است باید به عنوان یک ایر لاین دولتی حفظ شود از این رو ما از این پیشنهاد تامین اجتماعی هم برای پیوستن دوباره هتل هما به ایران ایر استقبال می‌کنیم.

پرورش با انتقاد به وضعیت دوگانه پیش آمده برای ایرلاین هما، گفت: ما باید از این وضعیت دوگانه هر چه زود‌تر آزاد شویم ایران ایر از سال ۸۶ مشمول واگذاری بوده است و هر جا که به نفع بخش دولتی نبود گفته می‌شد ایران ایر هنوز خصوصی است و هر جا هم که به نفع بخش خصوصی نبود گفته می‌شد ایران ایر دولتی است.

او ادامه داد: با وجود آمدن این وضعیت ایران ایر نه توانست از تسهیلات و امکانات دولتی استفاده کند و هم نه توانست از مزایای خصوصی بودنش استفاده کند.

مدیر عامل ایران ایر از ارائه لایحه‌ای به مجلس برای حفظ ساختار دولتی ایران ایر خبر داد و گفت: با پیگیری‌های وزیر راه و شهر سازی لایحه‌ای را تنظیم کرده‌ایم که شرکت ایران ایر به حالت دولتی حفظ شود البته طبق گفته دکتر آخوندی ایران ایر باید افزایش سرمایه بیاورد و شرکت بازسازی شود.

او ادامه داد: با تغییر و تحولاتی که انجام خواهد شد اعتبار و نام قبلی ایران ایر حفظ می‌شود و در حال حاضر لایحه تنظیم شده را برای دولت ارسال کرده‌ایم و بعد از پیگیری در دولت به مجلس برای تایید نمایندگان می‌رود.

پرورش با اشاره به پیشنهاد تامین اجتماعی برای واگذاری مجدد هتل هما به ایران ایر، گفت: از واگذاری هتل های هما به مجموعه ایران ایر استقبال می‌کنیم اما پولی به هما پرداخت نشده که حالا برای باز پس گرفتن هتل‌های هما پولی بپردازیم.

او ادامه داد: پول هتل فروش هما به خزانه واریز شد که آن ۳۰۰ میلیارد تومان هم هیچ ارتباطی به ایران ایر نداشت.

مدیر عامل ایران ایر در باره قیمت هتل هما در زمان واگذاری، گفت: در آن زمان هتل هما به قیمت ۶۲۵ میلیارد تومان واگذار شد که چیزی از این مبلغ به ایران ایر داده نشد.

پرورش با تاکید براینکه باید در واگذاری ایران ایر تور هم تجدید نظر شود گفت: متاسفانه فرآیند خصوصی سازی ایران ایر تور هم به خوبی انجام نشد که معتقدم در فرایند خصوصی سازی این شرکت هم باید بازنگری صورت بگیرد.

او همچنین درباره اخذ تسهیلات از صندوق توسعه ملی گفت: ایران ایر هنوز یک ریال هم از صندوق توسعه ملی تسهیلاتی دریافت نکرده است.

 

 

 

45231

 

کد خبر 394499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =