ایرنا نوشت:

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت از استقبال بسیار خوب متقاضیان حج تمتع در سال جاری خبر داد و گفت: تاکنون 90 درصد ظرفیت کاروان های حج تکمیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «حسن سرخوش» گفت: امروز 12 بهمن ماه آخرین فرصت برای نام نویسی در کاروان های حج تمتع است، آن دسته از متقاضیان که تاکنون نسبت به نام نویسی در کاروان ها اقدام نکرده اند امروز را فرصت دارند در این خصوص اقدام کنند.

سرخوش گفت: ممکن است بنا به دلایلی برخی از متقاضیان در زمان اعلام شده نتوانند در کاروان ها نام نویسی کنند که فرصت اندکی به آن ها داده می شود.

او ادامه داد: پس از فرصت اعلام شده، آن دسته از کاروان های که ظرفیت خالی داشته باشند، اولویت جدید آن ها در شهرهای مدنظر اعلام خواهد شد.

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت، تعداد کاروان های حج امسال را همچون سال گذشته حدود 450 کاروان و تعداد زایران را 64 هزار نفر اعلام کرد.

او حداقل قیمت حج تمتع را در سال جاری بین هفت میلیون و 600 هزار تومان تا 10 میلیون و 500 هزار تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر تنها بخشی از این هزینه از متقاضیان گرفته می شود.

سرخوش با توجه به ودیعه گذاری یک میلیون تومانی متقاضیان، گفت: قسط مرحله نخست حج تمتع 6میلیون تومان اعلام شده است که یک میلیون تومان آن ودیعه بوده و بیش از 1 میلیون تومان سود ودیعه آن ها خواهد بود، از این رو تنها حدود چهار میلیون تومان در مرحله نخست از زایران وجه دریافت خواهد شد.

به گفته او، تمامی دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تمتع که تا 15 اسفند 1384 برای اعزام به حج سپرده گذاری کرده اند، می توانند بر اساس استان محل سکونت خود برای نام نویسی در کاروان های حج سال 1394 اقدام کنند.

واجدین تشرف به حج سال 94 علاوه بر امکان مراجعه حضوری به هریک از کاروان ها، می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی https://haj94.haj.ir کاروان مورد نظر خود را انتخاب و مراحل بعدی ثبت نام را دنبال کنند.

 


23231

 

کد خبر 398061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =