مهر نوشت:

جزئیات سهمیه‌های استانی تسهیلات بافت فرسوده ( تا سقف ۵۰ میلیون تومان) و وام ودیعه مسکن ( تا سقف ۲۰ میلیون تومان) منتشر شد.

 

پرداخت وام بافت فرسوده از ابتدای بهمن ماه شروع شده و سهمیه هر استان برای اختصاص وام تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده و وام ودیعه مسکن مشخص شده است که بر این اساس، استان خوزستان بیشترین سهمیه را با ۲۲۰ سهمیه احداث واحد مسکونی و استان چهارمحال و بختیاری با ۹۸ سهمیه احداث کمترین سهمیه را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین بیشترین سهمیه پرداخت وام ودیعه مسکونی برای استان خراسان شمالی و کمترین سهمیه برای استان های چهارمحال و بختیاری، سمنان و خراسان جنوبی در نظرگرفته شده است.

توزیع استانی تسهیلات احداث و ودیعه مسکن بافت فرسوده شهری از محل سهمیه سال ۹۳

ردیف

نام استان

تعداد سهمیه احداث(واحدمسکونی)

تعداد سهمیه(ودیعه مسکونی)

۱

تهران

۱۵۷

۳۱

۲

آذربایجان شرقی

۲۱۵

۴۳

۳

آذربایجان غربی

۱۸۴

۲۷

۴

اردبیل

۱۴۶

۲۹

۵

اصفهان

۱۸۹

۲۸

۶

البرز

۲۱۲

۴۲

۷

ایلام

۱۵۹

۳۲

۸

بوشهر

۱۴۹

۳۰

۹

چهارمحال و بختیاری

۹۸

۲۰

۱۰

خراسان جنوبی

۱۵۲

۲۰

۱۱

خراسان رضوی

۱۲۶

۲۵

۱۲

خراسان شمالی

۲۵۲

۵۲

۱۳

خوزستان

۲۲۰

۴۴

۱۴

زنجان

۱۲۶

۲۵

۱۵

سمنان

۱۴۹

۳۰

۱۶

سیستان و بلوچستان

۲۷۸

۵۶

۱۷

فارس

۱۷۷

۳۵

۱۸

قزوین

۱۲۰

۲۴

۱۹

قم

۱۳۲

۲۶

۲۰

کردستان

۱۸۱

۲۶

۲۱

کرمان

۲۰۶

۴۱

۲۲

کرمانشاه

۱۴۴

۲۹

۲۳

کهگیلویه و بویراحمد

۸۷

۱۷

۲۴

گلستان

۱۷۶

۲۵

۲۵

گیلان

۱۳۰

۲۶

۲۶

لرستان

۱۴۵

۲۹

۲۷

مازندران

۱۵۵

۲۱

۲۸

مرکزی

۸۹

۱۸

۲۹

هرمزگان

۱۶۰

۳۲

۳۰

همدان

۱۴۱

۲۸

۳۱

یزد

۱۴۵

۲۹

 

جمع کل

۵۰۰۰

۱۰۰۰

همچنین براساس ضوابط پرداخت تسهیلات بافت فرسوده به ازای هرواحد مسکونی در کلان شهرها ۵۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۳۰ میلیون تومان است و حداکثر تا ۸۰ درصد هزینه های ساخت مسکن بدون در نظرگرفتن متراژ واحدها پرداخت می شود.

تعداد مراحل اعطای تسهیلات در مرحله مشارکت مدنی برای احداث براساس پیشرفت کار و مطابق گزارش ارزیابی کارشناس حداکثر در ۴ مرحله پرداخت می شود: پایان فونداسیون ۱۵ درصد، پایان اسکلت و سقف ۲۵ درصد، پایان سفت کاری ۳۵ درصد و پایان نازک کاری ۲۵ درصد. مدت تسهیلات مشارکت مدنی ۲ سال و اجاره به شرط تملیک ۱۰ سال است.

براساس این گزارش متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مسکن باید از سوی مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان استان یا شهردار هر شهر، مستقیم به مدیریت های شعب استان ها معرفی می شوند.

سهمیه کلیه استان ها در مجموع تعداد ۵ هزار واحد واحد مسکونی و تسهیلات ودیعه مسکن نیز به مالک معرفی شده و حداکثر به تعداد یک هزار مورد تسهیلات است. سقف تسهیلات ودیعه مسکن در کلان شهرها ۲۰ میلیون تومان و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۱۵ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۰ میلیون تومان است.

همچنین مدت تسهیلات مسکن اسکان موقت مالک معادل مدت مشارکت مدنی و حداکثر ۲ سال در ۲۴ قسط مساوری ماهانه است. پس از پایان مشارکت مدنی و قبل از انعقاد قرارداد اجاره به شرط تملیک باید قرارداد جعاله تسویه شود. نرخ سود دوران اجاره به شرط تملیک و ودیعه اسکان موقف مالک برابر با نرخ عقود مبادله ای و نافذ در زمان قرارداد و در حال حاضر ۲۲ درصد است.

بر اساس این گزارش، سهمیه بانک‌ها هم برای ارایه تسهیلات مشخص شد که سهم بانک ملی ۱۵ هزار، صادرات ۱۴ هزار، تجارت ۱۳ هزار، ملت ۱۵ هزار، سپه ۵ هزار، رفاه کارگران ۵ هزار و پست بانک هم یک هزار عدد تسهیلات تعیین شده است، همچنین سهم بانک‌های اقتصاد نوین ۳۰ هزار، کارآفرین۳۰ هزار، پارسیان ۱۰ هزار، سامان ۲۰ هزار، پاسارگاد ۳۰ هزار، گردشگری ۱۰ هزار، سرمایه ۵ هزارو سینا ۱۰ هزار عدد تسهیلات نوسازی بافت فرسوده خواهد بود.

سهم بانک شهر۳۰ هزار فقره، سهم بانک دی ۵ هزار، حکمت ایرانیان ۱۰ هزار، ایران زمین ۱۰ هزار، انصار ۱۰ هزار، خاورمیانه ۱۰ هزار و قوامین هم ۱۲ هزار سهمیه احیای نوسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری را می‌پردازند.

 

 

45231

کد خبر 399279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۹
    16 0
    در کل کشور با توجه به تبلیغات سالها ی گذشته تجمع در خواست وجود داره که به 0 5 هزار واحد می رسه این 5 هزار تا کجا میرسه دوساله مردم تو نوبتن مطمن باشید این تسهیلات با توجه به تجربه ای که دارم تو تیر و مردادم به دست مردم نمیرسه