۰ نفر
۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۸

گزارش تازه بانک مرکزی خبر از رشد قیمت برخی کالاهای پرمصرف می دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی رشد قیمت برخی کالاها در هفته دوم بهمن ماه رخ داده است که همچنان میزان رشد قیمت برخی کالاهای پرمصرف از عدد کلی تورم کشور کمتر است. با این حال
بر این اساس، قیمت میوه های تازه نسبت به هفته مشابه ماه قبل 10 درصد و گوشت مرغ 18.4 درصد افزایش و قیمت سبزی های تازه نیز 17.2 درصد کاهش نشان می دهد که این دو قلم کالا میزان رشد قیمتی بیش از تورم داشته اند.

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت پنیر غیرپاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل 3.2 درصد افزایش داشت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ معادل 1.1 درصد کاهش یافت و شانه ای 82000 الی 105000 ریال فروش می رفت.

در این هفته در گروه برنج، بهای تمام اقلام این گروه ثابت بود. در گروه حبوب قیمت لپه نخود بدون تغییر بود. بهای نخود معادل 0.2 درصد و عدس 0.6 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.5 درصد تا 4.7 درصد کاهش داشت.

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری انار عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن ها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه بهای سیب زرد تخم لبنان ثابت بود. قیمت سیب قرمز تخم لبنان معادل 0.1 درصد و انار 4.3 درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 1.3 درصد تا 4.2 درصد کاهش یافت.

در گروه سبزی های تازه قیمت سبزی های برگی بدون تغییر بود. بهای خیار معادل 2.4 درصد و لوبیا سبز 0.8 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 1 درصد تا 12 درصد کاهش داشت.

در هفته مورد گزارش بهای گوشت گوسفند معادل 2.2 درصد، گوشت تازه گاو و گوساله 0.9 درصد و گوشت مرغ 8.8 درصد افزایش یافت.

در این هفته قیمت قند و شکر هر یک معادل 0.1 درصد افزایش داشت و بهای چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت بود.

بر پایه این گزاش، قیمت لبنیات نسبت به هفته مشابه سال قبل 11.1 درصد، برنج 6 درصد، حبوبات یک درصد، میوه های تازه 56.2 درصد، گوشت قرمز 5.4 درصد، گوشت مرغ 5 درصد، قند و شکر 4.7 درصد و چای نیز 9.5 درصد افزایش قیمت یافته است.

در این گروه، روغن نباتی 2 دهم درصد، سبزی های تازه 13.7 درصد و تخم مرغ نیز 6.2 درصد کاهش قیمت نشان می دهد.

 

کد خبر 399788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی کار A1 ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۲
  18 0
  ول کنید بابا همه چی گرون شده مرغ 1200 تومن گرون شده بعد دولت می آد 100 تومن200 تومن می آره پایین میگه قیمت هارو تثبیت کردیم مسخره است...........
 • بی نام IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۲
  10 2
  روحانی متشکریم
 • بی نام A1 ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۲
  12 1
  به سلامتی. روزه داران گرامی التماس دعا
 • حسبن IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۲
  3 4
  روحانی . مچکریم
 • میلاد حمیدی A1 ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۲
  5 1
  تا گفتن ایرانیها دو برابر سرانه جهانی مرغ مصرف میکنند اومدن گرونش کنن تا مردم کمتر مصرف کنن یوقت نندازن تویمرغ خشک نه نون خشک
 • مهرداد محمودی IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  بعلت ضرری که گوشت قرمز دارد ما که کلآ از برنامه غذایی امان خذفش کردیم...مرغ و ماهی هم که به سلامتیشان اعتمادی نیست پس خذفش کردیم لبنیات و میوه با این بیماری ها و روغن پالم داخلش اصلآ برای سلامتی مضر است ...وای وای ... فعلآ با همان نان خالی و گاهی تره بار زندگی میکنیم... هفته ای یکبار هم همه افراد خانواده با صرف تخم مرغ جشن شکرانه نعمت میگیریم و دعا گوییم که با افزایش افراد خانواده به 8 نفر یارانه امان هم زیاد شود...
 • ایرانی IR ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۴
  0 0
  اقای روحانی این همه شعارتبلیغاتی میدادی روفراموش کردی کی بوداقتصادایرانوظرف 100روزمیخواست درستش کنه؟
 • بی نام IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۴
  1 0
  با بی کار موافقم واقعا همینطوره.......