نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی اهواز از 3 تا 8 اسفند در اهواز و آبادان برگزار می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،  این جشنواره جدای از بخش‌های مرتبط با فیلم، برنامه‌های متفاوتی را  در زمینه بخش عکس تدارک دیده است.

احمد نشان مدیر هنری و برنامه‌ریزی این جشنواره با بیان این مطلب که همیشه شروع مهم‌ترین بخش یک رویداد است و برای ما اهمیت داشت که باکیفیت قابل‌توجهی سال اول بخش عکس‌های علمی این رویداد را به روی دیوار ببریم، گفت: در بخش عکس تلاش کردیم تا به‌واقع به سمت انتخاب‌هایی برویم که قابل دفاع و نزدیک به مبحث عکاسی علمی باشند و فکر هم می‌کنیم این تلاش جواب خواهد داد. در زیرمجموعه‌ی بخش عکس، به‌صورت کلی شش عنوان  مسابقه‌ی «عکس‌های علمی دانشجویی»، بخش «عکاسی نجوم» و  «بخش ویژه‌ی پایان‌نامه‌های دانشجویی» را خواهیم داشت که در کنار آن‌ها در بخش نگاه ویژه به تاریخ معاصر ایران، به مقوله دفاع مقدس با عنوان «خط مقاومت: عکس‌های 200 روز اول دفاع مقدس» را به روی دیوار خواهیم برد.

او یادآور شد: در بخش ویژه هنری نیز تلاش کردیم تا سلایق متفاوت و برجسته‌ای را کنار هم جمع کنیم. در این بخش پنج عکس از ناصر تقوایی، پنج عکس از رضا کیانیان، پنج عکس از ابراهیم حقیقی و دو عکس نیز از عباس کیارستمی بر روی دیوار خواهد رفت.

احمد نشان گفت که در بخش بین‌الملل از یک عکاس مجارستانی شاخص که آثارش مرتبط با موضوع جشنواره است به نام
بنیس ماته  Bence Mate دعوت‌شده تا با 5 عکس در جشنواره حضور یابد. ضمن اینکه ده عکس ارزشمند از گنجینه‌ی موزه هنرهای معاصر تهران نیز با موضوع طبیعت و معماری که از عکس‌های تأثیرگذار و مطرح تاریخ عکاسی می‌باشند در کنار آثار یادشده به نمایش درخواهند آمد.

احمد نشان ضمن توضیح این نکته که او و تمام همکارانش تلاش کرده‌اند تا به‌واقع به بالا بردن سطح سلیقه‌ی مخاطب و بینندگان آثار توجه کنند گفت که تمام تلاشمان را می‌کنیم تا بخش عکاسی علمی جدی گرفته شود و راه مناسب و مداومی برای آن در  آینده باز شود. به همین دلیل سعی خواهیم کرد تا با اساتید به نام رشته عکاسی و همین‌طور پژوهشگران و افراد فعالی که در نقاط مختلف دنیا بر این موضوعات تحقیق و تلاش می‌کنند در ارتباط باشیم و در همین راستا امسال خانم پروفسور یولاندا کاپرییونه julanda Capriglione استاد زیبایی شناسی دانشگاه هنر ناپل و مدیر یونسکوی کاسرتا نیز میهمان جشنواره ما خواهند بود. او یادآور شد که این جشنواره را دانشگاه شهید چمران اهواز با مشارکت استانداری خوزستان، سازمان منطقه آزاد اروند، مرکز هنرهای تجسّمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد کرد. بخش عکس اولین جشنواره بین‌المللی فیلم اهواز از 3 تا 12 اسفند برپا خواهد بود.

5757

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 400556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =