بان‌کی‌مون: ۴۰درصد درآمدها در دنیا عاید ۱۰ درصد مردم می‌شود/ ۲۱میلیون نفر قربانی کار اجباری و بردگی جنسی

دبیر کل سازمان ملل در روز جهانی عدالت اجتماعی با اشاره به نقش محوری عدالت در دستیابی به تمدنی پیشرفته اظهار کرد که امروزه فریاد عدالت خواهی انسان ها درهمه جهان به گوش می رسد.

به گزارش خبرآنلاین، دبیر کل سازمان ملل روز جمعه در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی عدالت اجتماعی با قدردانی از سازمان ها و نهادهای مدافع حقوق اجتماعی، بر ضرورت شناخت آثار و تبعات قاچاق انسان از سوی جامعه جهانی تاکید کرد.

بان کی مون در این بیانیه با یادآوری این که امروزه بیش از 21 میلیون نفر در سطح جهان قربانی پدیده قاچاق انسان ها هستند، از این پدیده به عنوان برده داری مدرن یاد کرد.

دبیر کل سازمان ملل ضمن قدر دانی از تلاش های صورت گرفته از سوی سازمان بین المللی کار در تشویق جامعه جهانی به مبارزه با کار اجباری و قاچاق انسان ها، از جامعه جهانی خواست تا با شناسایی عاملان این جنایت ننگین آن ها را به دست عدالت بسپارند.

وی خاطرنشان کرد که هنوز راه زیادی برای ریشه کن کردن این معضل جهانی در پیش است و شرط اصلی دستیابی به عدالت اجتماعی در گرو تلاش های بیشتر جامعه جهانی برای حمایت از اقشار بی بضائت و اعمال سیاست های لازم در زمینه بهبود شرایط زندگی این افراد است.

بان کی مون در ادامه یاد آورشد که امروزه فریاد عدالت طلبی همه انسانها برای دستیابی به جهانی شایسته شأن انسان در تمام جهان به گوش می رسد.

«گای رایدن» رییس آژانس بین المللی کار سازمان ملل نیز به همین مناسبت با تشریح شرایط کنونی نیروی کار در جهان درمورد افزایش شکاف میان طبقه مرفه و فقیر در سراسر جهان ابراز نگرانی کرد.

وی با اشاره به شکاف فاحش میان طبقات فقیر و ثروتمند در جهان، شماره اغنیا و صاحبان سرمایه را 10 درصد از کل جمعیت جهان بر آورد کرد و گفت که درحال حاضر 30 تا 40 درصد از مجموع درآمد های جهان عاید این قشر می شود درحالی که مجموع درآمد اقشار بی بضائت جهان فقط 2 و7 دهم درصد از این در آمدها است.

بر اساس آمار سازمان بین المللی کار هم اکنون 21 میلیون نفر در سراسر جهان قربانی کارهای اجباری در مزارع، کارگاه ها و کارخانه ها و یا بردگی جنسی هستند که از این راه بالغ بر 150 میلیارد دلار سود عاید شبکه بزهکاران سازمان یافته جهان می شود.

23503

کد خبر 401205

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =