بیش از 100 هکتار از اراضی ورزشی باز پس گرفته شد و 13 نفر از زمین خواران و افراد سودجو دستگیر شدند.

پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان نوشت:دفتر مرکزی حراست وزارت ورزش و جوانان گزارشی را در این زمینه منتشر کرد.

در این گزارش آمده است:

  به دنبال فعالیت های تعدادی از افراد سودجو و زمین خوار برای تملک زمین های متعلق به وزارت ورزش و جوانان، واقع در ورزشگاه نقش جهان با اقدامات موثر و پیگیری های مستمر بخش های نظارتی وزارت ورزش و جوانان و با همکاری و پیگیری های دادستان محترم شهرستان برخوار و همچنین با همکاری قابل تقدیر عزیزان نیروی انتظامی شهرستان برخوار و مقامات قضایی استان اصفهان، بیش از 100 هکتار از اراضی بزرگ نقش جهان اصفهان از متصرفان پس گرفته شد. در این ارتباط 13 نفر از تصرف کنندگان با حکم مقام قضایی به اتهام فروش مال غیر، تصرف عدوانی، شناسایی، دستگیر و راهی زندان شدند.بنا بر این گزارش  100 هزار هکتار از اراضی که در حال کشت و بعضا زمین های تجاری به صورت کارگاه های در تصرف زمین خواران بود، باز پس گرفته شده و تجهیزات استخراج آب از چاه های حفر شده نیز جمع آوری شد. پس از شروع فعالیت دولت تدبیر و امید، تمامی معارضین مورد شناسایی قرار گرفته و روند کشف و مقابله با تخلفات واگذاری 1600 پلاک زمین معوض به معارضین آغاز شد. در این مدت کلیه آرای صادره توسط محاکم قضایی با همکاری دادستان مربوطه و دادگستری استان به نفع دولت و وزارت ورزش و جوانان بوده که ارزش واقعی آنها هنوز برآورده نشده است.

 

251 41

کد خبر 401633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
  1 1
  ما هم نزدیک 200 هکتار از ورزشگاه رو داریم که سالها پیش خورده شد و هیچ عوضی چه مالی چه ملکی به ما پرداخت نشد.سند رسمی هم موجود است. لطفا معلوم کنید چطور می توان بسراغ حضرات رفت و جایگزین گرفت؟؟؟
 • بی نام A1 ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
  2 0
  مجازات دو سال زندان خواهد بود که واقعا بازدارنده است
 • راستگو IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۷
  0 0
  عزیزدل برادر شما متری چند حساب کردین که 100 هکتار زمین شده 23 میلیارد تومان ؟ مگه اصفهان زمین ارزون هم هست که 100 ضربدر 1000 مساوی 1000000 مترمربع بشه 23 میلیارد تومان ؟ یعنی زمین متری 230 هزار تومان؟