رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شواری شهر تهران با اشاره به تصویب دو فوریت تبدیل اراضی محدوده کن به پهنه G، گفت: از آنجا که فرصت ها تمام شده است باید باغات اراضی کن به پهنه G تبدیل شوند .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رحمت اله حافظی گفت: کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای تهران طرح دو فوریتی "پیشنهاد به کمیسیون ماده 5 و شورای شهرسازی و معماری در خصوص تبدیل باغات و اراضی مزروعی محدوده کن (بین اتوبان شهید همت و شهید حکیم) به پهنه G (همانند بخش شمالی بزرگراه همت) مطرح کرد و خوشبختانه اعضای شورا بر اساس اهمیت این موضوع به این دو فوریت رای مثبت دادند.

او با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره حفظ باغات شهر تهران، گفت: کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و شهرهای بزرگ از برنامه دوم توسعه آغاز شده است و همچنان در تمامی برنامه های توسعه مورد تاکید است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین گفت: تنها نباید به برنامه های توسعه اکتفا کرد بلکه باید در حفظ اکوسیستم طبیعی شهر تهران نیز تلاش کرد از این رو لازم است باغات شهر تهران که از 30 سال گذشته به دلایل مختلف دستخوش نابودی قرار گرفته اند، حفظ شوند.

حافظی گفت: به استناد به این مسایل دو فوریت پیشنهاد شد تا باغات به هم پیوسته جنوب شهید همت و شمال شهید حکیم به فضای سبز تبدیل شوند.

گفتی است در ماده واحده این دو فوریت قید شده است: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و جهت اجرای ماده 13 آیین نامه اجرایی ماده 1 قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها و همچنین حفاظت پایدار و حفظ یکپارچگی تنها باغات و اراضی بهم پیوسته تهران در محدوده کن، به کمیسیون ماده 5 و شورای شهرسازی و معماری پیشنهاد می شود، نسبت به تغییر پهنه باغات اراضی مزروعی کن بین اتوبان شهید همت و شهید حکیم مطابق با نقشه پیوست به پهنه G211 یا G112 (بنا به تشخیص کمیسیون ماده 5) اقدام نماید.

در تبصره یک این دو فوریت نیز آمده است: شهرداری تهران مکلف است جهت اجرای ماده 1 قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها، اقدامات لازم را معمول و هر شش ماه یکبار گزارش حسن اجرا و جلوگیری از تخریب و تفکیک باغات را به شورای شهر ارائه دهد.

4646

کد خبر 402242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =