وفایی:دوسال زجرآور را بدون مسابقه پشت‌سر گذاشتم /بمب خبری حرفه‌ای‌ها هستم

سرانجام حسین وفایی اسنوکرباز ایرانی، در جمع حرفه‌ای‌ها قرار گرفت.

مهری رنجبر:او که چهار سالی است جواز رقابت با حرفه‌ای‌های دنیا را دارد اما تا به حال نتوانسته با آنها رقابت کند. با این حال رؤیای حسین سال آینده در انگلیس رنگ واقعیت می‌گیرد. اسنوکرباز 20 ساله ایرانی خوشحال است که بالاخره از این خوان مشکل رد شده و می‌تواند با چهره‌های بنام اسنوکر جهان مسابقه دهد. خودش می‌گوید:«خیلی خوشحالم که بعد از چهار سال بالاخره پایم به تور حرفه‌ای‌ها می‌رسد. من از سال 2011 با قهرمانی جهان، جواز حضور در این رقابت‌ها را گرفتم اما سفارت انگلیس ویزا نداد تا در حسرت مسابقات بمانم.»

او سه بار ديگر هم پشت در مسابقات حرفه‌اي‌ها در انگليس ماند: «من باز هم مجوز را گرفتم و حتي براي اردو به ايرلند رفتم و در آنجا تمرين كردم و از همانجا براي ويزا اقدام كردم اما باز هم نشد. حتي روزنامه‌نگار ساندي‌تايمز هم با سفارت صحبت كرد و از آنها دليل عدم صدور ويزا را هم پرسيد اما باز جوابي ندادند. نمي‌دانم چرا!» بعد از آن فدراسيون جهاني اسنوكر خبر بدي به وفايي داد: «وقتي من نتوانستم به مسابقه‌هاي حرفه‌اي‌ها بروم، فدراسيون جهاني به من گفت بليت حرفه‌اي‌ها را از دست داده‌ام. به خاطر اينكه نتوانستم در اين مسابقات شركت كنم اما من نااميد نشدم و با قهرماني در مسابقات زير 21 سال جهان دوباره حرفه‌اي شدم و با ثبت امتياز 147 ركورد هم زدم، امتيازي كه بالاترين است.»

تنها اسنوكرباز حرفه‌اي ايران مي‌داند كار خيلي سختي انتظارش را بين حرفه‌اي‌ها مي‌كشد. بابت همين هم سخت تمرين مي‌كند: «من به خاطر اين مسابقات كه 35 روز ديگر برگزار مي‌شود، روزي 4 ساعت در مجموعه آزادي تمرين مي‌كنم. سعي مي‌كنم با تمريناتم اشتباهاتم را كم كنم تا سطح بازي‌ام بالا برود چراكه هر قدر اشتباهاتم كمتر شود، پيشرفت مي‌كنم. طوري تمرين مي‌كنم تا توپ‌هايي كه قبلاً نمي‌توانستم بزنم را بزنم. كنار آن فيلم بازي رقبايم را هم مي‌بينم.» حالا او آنقدر پرآوازه شده كه براي اولين‌بار روني ساليوان پديده اسنوكر دنيا از وفايي دعوت به بازي كرده، اتفاقي كه تا به حال پيش نيامده است: «من رقباي سرسختي در مسابقات حرفه‌اي‌ها دارم. خبر خوشحال‌كننده اينكه روني ساليوان از بين دو هزار نفر به من پيشنهاد بازي داده است. البته هنوز تاريخي براي درخواست بازي‌‌اش تعيين نكرده است اما اتفاق نادري است كه او براي اولين بار خودش به يك اسنوكرباز 20 ساله درخواست بازي بدهد.»

وفايي دليل درخواست ساليوان را به ركوردهايي كه زده ربط مي‌دهد: «به نظرم روي من خيلي حساب مي‌كنند. من هر ركوردي را از پايه تغيير داده‌ام. بالاخره من بمب خبري مسابقه حرفه‌اي‌ها هستم. اگر نتيجه خوبي هم بگيرم ديگر هيچ.» او با اينكه از سختي كارش خبر دارد اما ظاهراً براي رقبايش سورپرايز هم دارد:«به نظرم 4، 5 راند برنده باشم نتيجه خيلي خوبي است برايم. خيلي سخت است اما من براي برد مي‌روم. من از حالا خودم را بازنده نمي‌دانم. مي‌خواهم با نتيجه عالي روزهاي سختي كه برايم گذشت را جبران كنم. روزهايي كه بي‌انگيزه و بدون مسابقه، فقط و فقط تمرين مي‌كردم.»

دو سال بدون مسابقه، براي او حكم شكنجه را داشته:«من به خاطر اينكه به جمع حرفه‌اي‌ها رسيده بودم ديگر نمي‌توانستم در مسابقات آماتورها شركت كنم. از طرفي مشكل ويزا داشتم و به جمع حرفه‌اي‌ها هم راه نداشتم. اين دو سال به من خيلي سخت گذشت، خيلي. هيچ چيزي نبود، جز تمرين. بدبياري روي بدبياري بود. وقتي خبر سوخت بليت حرفه‌اي‌ها هم رسيد، بدشانسي‌ام كامل شد. البته خدا كمك كرد و من دوباره مجوز گرفتم. حالا خوشحالم كه مي‌روم و با بزرگان اسنوكر بازي مي‌كنم. بازيكناني كه سابقه‌شان به اندازه سن من است. اميدوارم با دست پر و افتخاري بزرگ براي كشورم برگردم.» اسنوكرباز حرفه‌اي ايران بالاجبار با اسپانسر خارجي در اين رقابت‌ها حاضر مي‌شود: «من بدون اسپانسر ايراني در جمع حرفه‌اي‌ها حاضر مي‌شوم. با اينكه دوست داشتم اسپانسرم ايراني باشد اما ندارم. شايد با يكي از اسپانسرهاي ساليوان قرارداد ببندم.»

اين دوسال به من خيلي سخت گذشت، خيلي. هيچ چيزي نبود، جز تمرين. بدبياري روي بدبياري بود. وقتي خبر سوخت بليت حرفه‌اي‌ها هم رسيد، بدشانسي‌ام كامل شد البته خدا كمك كرد و من دوباره مجوز گرفتم. حالا خوشحالم كه مي‌روم و با بزرگان اسنوكر بازي مي‌كنم.

 

251 41

کد خبر 402922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =