ایسنا نوشت:

در حالی که نیروهای عراقی با کمک نیروهای مردمی همچنان در محورهای مختلف صلاح‌الدین در حال پیشروی هستند، منابع عراقی اعلام کردند که ارتش عراق کنترل کامل ورودی الکرمه در شمال الانبار را در دست گرفته‌ است. همچنین در پی حملات نیروهای پیشمرگ و ائتلاف ده‌ها تن از اعضای داعش در جنوب کرکوک کشته شده و از مناطق زیادی از این استان عقب‌نشینی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد که نیروهای عراقی کنترل کامل ورودی الکرمه را در شمال الانبار در دست گرفته‌اند و رهبران داعش از این شهرستان فرار کرده‌اند.

نیروهای عراقی با کمک داوطلبان مردمی به پادگان آموزش نظامی اعضای داعش در اطراف تپه‌های حمرین در شرق صلاح‌الدین دست یافتند.

همچنین نیروهای عراقی تونلی را که داعش در عملیات خود از آن استفاده می‌کرد، در نزدیکی ادارات دولتی در مرکز شهر رمادی ویران کردند.

به گزارش منابع عراقی، این نیروها همچنین ابوقتاده اللیبی یکی از رهبران برجسته داعش را در اطراف حمرین به هلاکت رساندند و در همین راستا خبرنگار المنار اعلام کرد که نیروهای عراقی و داوطلبان مردمی همچنان در محورهای مختلف استان صلاح‌الدین در حال پیشروی هستند و به دنبال حملات این نیروها روحیه اعضای داعش پایان آمده و با نوعی عقبگرد روبه‌رو هستند.

از سوی دیگر، به دنبال حملات نیروهای پیشمرگ و ائتلاف به پایگاه‌های داعش در مناطق جنوب و جنوب غرب کرکوک ده‌ها تن از اعضای داعش کشته و زخمی شدند.

همچنین پس از پیشروی نیروهای پیشمرگ در چندین روستا در غرب کرکوک، تعداد زیادی از اعضای داعش پا به فرار گذاشتند.

اعضای داعش پیش از عقب‌نشینی خود تمامی مسیرها را بمب‌گذاری کرده بودند.

نیروهای پیشمرگ عراق همچنین کنترل کامل مسیر بین موصل و شهرک الریاض و پادگان وابسته به تیپ 74 ارتش عراق را در جنوب کرکوک در دست گرفتند.

به گزارش منابع، درگیری‌های شدیدی میان پیشمرگ‌ها و اعضای داعش در کرکوک رخ داد و تعداد زیادی از منازلی که ساکنان آن مهاجرت کرده بودند، تخریب شد.

نجم‌الدین کریم، استاندار کرکوک اعلام کرد: نیروهای پیشمرگ در عملیاتی گسترده توانستند اهداف استراتژیکی را از سیطره داعش خارج کرده و در حال حاضر پایگاه‌های نفتی در این استان در امنیت بیشتری قرار داردند.

هادی العامری، رئیس سازمان بدر عراق نیز اعلام کرد که شاخه نظامی این سازمان روز دوشنبه موفق شد شهر العلم در شرق تکریت را از اعضای داعش پاکسازی کند و در حال حاضر در حال انجام مقدمات برای پیشروی به سمت مرکز تکریت است.

منابع امنیتی در استان صلاح‌الدین اعلام کردند که نیروهای عراقی و داوطلبان مردمی موفق شدند کنترل تعدادی از چاه‌های نفت در شمال شرق تکریت را در دست گرفته و همچنین جنگنده‌های ارتش عراق تجمع داعش را در شمال این شهر هدف قرار دادند.

یک منبع امنیتی دیگر در استان صلاح الدین اعلام کرد: نیروهای عراقی و داوطلبان مردمی از چندین محور شهر تکریت را محاصره کرده اند و برخی رهبران داعش که تابعیت های خارجی دارند به دلیل ترس از حمله قریب الوقوع به این شهر به خارج از شهر تکریت فرار کردند.

به گزارش این منبع داعش برخی اعضای خود را که در جنگ علیه نیروهای عراقی شرکت نکردند اعدام کرد.

5252

کد خبر 403840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =