افتتاح ۲ پروژه زیست محیطی کشور توسط رئیس جمهور

نسیم آنلاین نوشت:

واحدهای ۵ و ۶ تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران با حضور رئیس‌‌جمهور به عنوان بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور در شهر ری افتتاح و عملیات اجرایی ۶ طرح بزرگ زیربنایی فاضلاب تهران آغاز شد.

به نقل از پایگاه اطلاع‎رسانی ریاست‎جمهوری حجت‎الاسلام حسن روحانی صبح شنبه با حضور در منطقه شهرری، ضمن افتتاح واحدهای ۵ و ۶ تصفیه‌خانه فاضلاب از بخش‌های مختلف آن بازدید کرده و با توضیحات دست‌اندرکاران پروژه در جریان روند تکمیل و مزیت‌های این طرح بزرگ زیست‌محیطی قرار گرفت.

این پروژه افتتاح شده یک میلیون و پنجاه هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد. ۸۲ میلیون متر مکعب پسآب تولیدی در سال و تولید سالانه ۱۶ هزار مگاوات برق ، از جمله مزیت‌های این پروژه است.

همزمان با افتتاح واحدهای ۵ و ۶ تصفیه‌خانه فاضلاب، ۶ پروژه بزرگ طرح فاضلاب تهران نیز با اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان آغاز شد.

طرح فاضلاب تهران برای افق ۱۴۱۰ جمعیتی بالغ بر ۱۱ میلیون نفر را تحت پوشش می‌دهد که در ۱۲ نقطه جغرافیایی شهر تهران، ۲۲ واحد تصفیه‌خانه ساخته شده و خواهد شد که تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران در ۸ فاز یکی از مهم‌ترین آنها می‌باشد و طرح فاضلاب تهران به عنوان بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور، محسوب می‌شود.

وزیر نیرو و دست اندرکاران اجرای این پروژه در این مراسم حضور داشتند.

 


45231

 

کد خبر 404391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =