۰ نفر
۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۶
متفاوت ترین رمان سال انتخاب شد

جایزه ادبی «واو» بهترین رمان متفاوت خود را برگزید و از ناشر و نویسنده اش تقدیر کرد.

به گزارش خبرآنلاین، جایزه ادبی «واو»، رمان «سنگ و سایه» نوشته محمدرضا صفدری را برای آن‌چه فرم و شیوه روایت متفاوت، مضمونی بازیگونه و بازی‌های ساختاری و نیز زبانی قابل تامل و درخور توجه عنوان کرده، به عنوان بهترین رمان متفاوت خود در سال ١٣٩٢ معرفی کرد.

همچنین نشر ققنوس برای چاپ این رمان به عنوان بهترین ناشر رمان متفاوت سال ١٣٩٢ برگزیده شد.

فائزه شاکری، دبیر این جایزه، ضمن اعلام این خبر، رمان «حالم قرن چندم توست» نوشته آتوسا زرنگارزاده شیرازی را به خاطر زبان و شکل روایت کاملا متفاوت و نو به عنوان رمان شایسته تقدیر سال گذشته معرفی کرد.

دبیر این جایزه درباره برگزاری مراسم اهدای تندیس و لوح دور یازدهم به برگزیدگانش توضیح داد که این مراسم، سال آینده، و هم‌زمان با معرفی بهترین رمان متفاوت سال 1393 برگزار خواهد شد.

فرزانه ناقل، صبا جاوید، اکبر روزبهانی، نوشین ابطحی، حسین فدوی و فائزه شاکری داوران مرحله پیشین و مرحله نهایی این جایزه بودند.

نامزدهای این جایزه به این شرح بودند:

حلزون‌های پسر/ احمد آرام/ نشر افق

جناب آقای دیو/ محمدعلی علومی/ انتشارات عصر داستان

سنگ و سایه/ محمدرضا صفدری/ انتشارات ققنوس

زن‌ها در زندگی من یا دلف معبد دلفی/ فرید قدمی/ انتشارات روزنه

ابن الوقت/ یوسف انصاری/ انتشارات روزنه

حالم قرن چندم تو است؟/ آتوسا زرنگار زاده شیرازی/ انتشارات افراز

موقعیت بیگانه - یگانه زن اول/ غوغا بیات/ نشر مرکز

بنابراین گزارش، رمان کوتاه «سنگ و سایه» با مقدمه‌ای درباره چند بازی کودکانه و توضیحی برای خواننده آغاز می‌شود. نویسنده در مقدمه کتاب آورده است: «سنگ و سایه»، گونه‌ای یارکشی پیش از بازی بود که از هر بازی ای زیباتر می‌نمود و کودک می‌خواست که بازی هرگز آغاز نشود؛ همچنان ایستاده باشند به مهتاب، چشم به سایه‌ها که بر زمین افتاده بودند. چنین نمی‌شد. سردسته‌ها سنگ به سایه دلخواه خود می‌انداختند و یارگیری آغاز می‌شد. گاه پیش می آمد سنگی بر سایه کودک می‌ماند اما او از جا تکان نمی‌خورد. دلش می‌کشید سنگ پیوسته در راه باشد و سایه در خنکای خاک مهتاب گرفته، بماند...

6060

کد خبر 404995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =