کاربران خبرگزاری خبرآنلاین با شرکت در یک نظرخواهی دیدگاه خود را درباره اینکه سریال «در حاشیه» به پزشکان توهین کرده است یا خیر بیان کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اعتراض جامعه پزشکی به سریال «درحاشیه» به کارگردانی مهران مدیری واکنش‌هایی را در میان مخاطبان این مجموعه به همراه داشته است؛ مخاطبانی که نظر خود را در مورد این سریال با شرکت در نظرخواهی خبرآنلاین مطرح کردند.

آنان در این نظرخواهی به این پرسش پاسخ دادند که آیا محتوای این سریال را توهین به جامعه پزشکی می‌دانند. اغلب نظرات حکایت از این دارد که آنان این سریال را توهین به پزشکان نمی‌دانند.

یک پزشک در این زمینه نوشت: «اصلا توهين نيست. من نسبت به خودم توهيني نمي‌بينم. بلكه حركت‌هاي اعتراضي بدون منطق همكارانم باعث شده مردم ديد بدتري نسبت به پزشكان پيدا كنند. همه جا خوب و بد وجود داره. ماهيت طنز هم اينه كه با بزرگ نشون دادن بعضي از واقعيت ها مردم رو بخندونه. بعد از مدت ها سريال طنز خوب داره پخش ميكنه صدا و سيما.»

کاربرای با عنوان اهوازی نیز نوشت:  «جامعه از همین آدم‌ها تشکیل شده از دکتر و مهندس و تعمیرکار و بنا و وکیل و .... در تمام این قشرها ادم خوب و متخصص بسیار یافت می‌شود آدم بد هم هست مگر پدیده زیرمیزی در بین کدام قشر رواج داشته و دارد و یا انواع و اقسام رشوه ها در تمام کارهای نظارتی را شاهد نیستیم و دلیل آن مجامع قضایی است در این چند سال چند اختلاس بزرگ کشف شده و یا در آینده کشف خواهد فیلمساز باید از همین جامعه ایده بگیرد و یک طوری این پدیده ها را نکوهش کند ما بارها در مطب‌ها دیدیم که پس از آنکه از پزشکی و درمان آن نتیجه‌ای نگرفتیم به سراغ دکتر حاذق‌تری رفتیم کلی از نسخه دکتر قبلی ایراد گرفته بدون آنکه آن پزشک را بشناسد و یا اینکه بخواهد او را کوچک کند فقط و فقط دانش آن دکتر قبلی را زیر سوال برده پس قبول کنید پزشک بیسواد هم داریم.»

مهسا نیز در این زمینه نوشت: «متاسفانه در جامعه ما هيچ قشري انتقاد پذير نيست. اين سريال يك طنز است و وظيفه طنز هم بيان وقايع تلخ جامعه است.اكثر قريب به اتفاق پزشكان كشور ما در عين تعهدي كه به سلامتي بيمار دارند توجه ويژه اي هم به جيب بيمار دارند و اين موضوع در جامعه پزشكي كشور ديده مي‌شود.»

یک پزشک هم نظر خود را در این مورد چنین مطرح کرد: «به نظرم آثار مثبت این سریال در آینده دیده خواهد شد و ما باید یاد بگیریم در جامعه انسان ها را بر اساس شغل دسته بندی و درجه بندی نکنیم.»

کاربر بی‌نامی هم نوشت: «کاملا درسته متاسفانه پزشکان فکر می‌کنند مقدس‌اند بخش زیادی از جامعه پزشکی در رابطه با بیماران اخلاق انسانی را رعایت نمی کنند. آنها را ساعت های طولانی در انتظار می گذارند. توضیح کافی در مورد بیماری و نحوه درمان به بیماران نمی دهند و الان هم که شکر خدا از عالم وآدم طلبکارند.»

کاربر دیگری هم با اشاره به کیفیت مجموعه‌ای که تولید شده، نوشت: «متاسفانه این اعتراض‌ها باعث شده که مسئله اصلی که کیفیت پایین این کار مهران مدیری فراموش شود این کار از نوشته تا اجرا دچار ضعف های بسیار زیادی است که در اینجا امکان بررسی اش نیست آیا تلویزیون با پرداخت برآورد هنگفت به خواسته های خود رسیده است؟ شما کافی است این کار را با کارهای قبلی مهران مدیری مقایسه کنید کارهای قبلی نه تنها از نظر ساختار طنز بهتر بودند بلکه بسیار ارزانتر هم بودند.»

فواد دیدگاه خود را به شکلی نسبتا متفاوت از دیگران مطرح کرد و نوشت: «توهین واقعی به پزشکان گرفتن زیر میزی است که این شغل سابقا مقدس را تا حد راهزنی پایین می‌آورد. مگر یک راهزن نمی‌گوید اگر پول ندهی جانت را می‌گیرم خانم دکتر به من می‌گوید اگر پول ندهی همسرت را عمل نمی‌کنم تا بمیرد ولی ظاهرا برای حضرات نظام پزشکی این پول پرستی‌های زشت به اندازه یک طنز تلویزیونی هم مهم نیست.»

کاربر دیگری که معتقد است این سریال به پزشکان توهین می‌کند، در این زمینه نوشت: «کسی نباید به پزشکان که جان مردم رو به دست دارند توهین کند.»

یک کاربر دیگر که همسو با نویسنده قبلی دیدگاه خود را بیان کرد، نوشت: «توهین به قشرتحصیلکرده پزشکان ازامتیازات ما است البته آنهایی که می‌گویند بایستی انتقادپذیر بود جرات انتقاد ازهیچ قشر دیگری را ندارند مسلما پزشکان به علت شخصیت علمی واجتماعی  بالایی که دارند تنهاقشری هستند که معمولا در اینجا مورد هجمه قرارمی‌گیرند. بعضی هاهم ازاین موضوع استفاده کرده به عقده گشایی می‌پردازند. حالاهرچه می‌خواهند بکنند فقط بدانند که پزشکان ما و نیز کادر پزشکی ما تنها وتنها قشری هستند که در همه دنیا با احترام ازشان یاد می‌شود و بازارکاردارند.»

5858

کد خبر 407401

برچسب‌ها