۰ نفر
۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴

انتخاب نوشت:

مرد شماره دو عراق در زمان دیکتاتوری صدام، از تشکیل ائتلاف عربی موسوم به « طوفان قاطعیت» حمایت کرد و آنرا بازگشت قوی قومیت عربی برای مقابله با نفوذ ایران در عراق و منطقه دانست.

به گزارش شبکه الجزیره، عزت ابراهیم الدوری در این نوار صوتی منتسب به وی مواضع خود را در خصوص برخی مسائل اعلام کرده و گفته است ایران دچار فروپاشی خواهد شد و اندیشه آزادی خواهی عربی احیا خواهد شد . الدوری گفته است ما با اشغالگر جدید در جنگ هستیم و از همه همپیمانان می خواهیم فارسها را از عراق بیرون برانند .

الدوری گفت: آنچه در یمن می گذرد یک جنگ طائفه ای است که ایران آن را شعله ور ساخته است تا مزدوران خود را تحریک کند و آنان را به مال و سلاح و نیرو تجهیز کند. ایران می خواهد با این بسیج طائفه ای یمن را اشغال و مستعمره خود کند و این کار را زیر چتر آمریکا و دیگر کشورهای جهان انجام دهد .

وی افزود: اقدام ما در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و در راس آنها عربستان سعودی(برای تشکیل ائتلاف و عملیات طوفان قاطعیت) اقدامی بزرگ بود. ما باید زیر پرچم دفاع از سرزمین، ملت و آزادی و کرامت و دفاع از تحول متمدنانه ای که این کشورها به ارمغان آورده اند ؛ متحد شویم و به پیشرفت و توسعه آن برای مقابله با دشمنان امت عرب ادامه دهیم.

 

17503

کد خبر 407850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =