آخرین خبرها درباره افزایش مرخصی زایمان از زبان مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی

تسنیم نوشت:

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از تلاش و پیگیری این سازمان برای تأمین منابع مالی افزایش مرخصی زایمان خبر داد.

سیدتقی نوربخش در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت روز زن برگزار شد، اظهار داشت: حدود 20 درصد از بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی و 35 درصد از مستمری‌بگیران این سازمان زنان هستند که ضمن مشترکات پوشش بیمه‌ای به دلایل مختلف حقوقی و فیزیولوژیک نیازهای متفاوتی دارند.

وی ادامه داد: درباره افزایش مرخصی زایمان که قانون دولت را مجاز به افزایش آن به 9 ماه دانسته است یکی از مواردی که تا لحظاتی پیش با خانم مولاوردی درباره آن صحبت کردیم این موضوع بود و سازمان تأمین اجتماعی به دنبال تأمین منابع این مزیت بیمه‌ای برای مادران است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: یکی از آخرین مواردی که در اسفند سال 93 آئین‌نامه آن ابلاغ شد ادامه مستمری زنانی است که همسرانشان فوت کرده ضمن این‌که مزایای آن‌ها به قبل ازسال 94 نیز تسری داده شد.

نوربخش با اشاره به نقش بی‌بدیل سازمان تأمین اجتماعی در توسعه ملی افزود: با کمال تأسف علی رغم وجود 65 هزار پرسنل در تأمین اجتماعی زنان کم‌ترین نقش را در پست‌های مدیریتی سازمان دارند و از 500 شعبه تأمین اجتماعی در سراسر کشور تنها 7 شعبه دارای مدیر زن هستند و از این تعداد 30 شعبه دارای معاون شعبه زن هستند.

وی خاطرنشان کرد: از پتانسیل بزرگ زنان در تأمین اجتماعی حتی در حوزه فنی و اجرایی نیز استفاده نشده است و باید زمینه ارتقای بانوان فراهم شود. در نتیجه یکی از ملاک‌های ارزیابی مدیران کل ادارات در سال آینده این است که حداقل یک رئیس شعبه زن داشته باشند. در غیر این صورت مورد مؤاخذه قرار می‌گیرند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در پایان گفت: تلاش می‌کنیم زمینه‌های سهولت کاری میزان ساعات کار، و مزیت خاص برای زنان شاغل در بخش های درمانی ایجاد کنیم.

 

23503

کد خبر 408560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =