۰ نفر
۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۰

روزنامه ایران نوشت:


دزد خونسرد برای سرقت خودروی مدل بالا از نمایشگاهی در ساری دست به اقدام عجیبی زد.  این دزد با وجود شناسایی از سوی پلیس فرار طولانی‌ای را آغاز کرد ولی سرانجام با شلیک مأموران زمینگیر و بازداشت شد.
بنا بر این گزارش، مرد بنگاهداری وقتی صبح زود وارد محل کارش شد از اتفاقی که افتاده بود متعجب و شوک زده شد.  او دید خودرویی که پشت بقیه خودرو‌های موجود در نمایشگاه پارک شده بود به طور اسرار آمیزی ناپدید شده است.  وی که احتمال می‌داد اموال فروشگاهش از سوی افرادی آشنا با نمایشگاه دزدیده شده باشد، پلیس را در جریان قرار داد.  وی به مأموران کلانتری 14 مرکز گفت: شب گذشته چون با عجله نمایشگاه را ترک کردم فرصت پایین کشیدن کرکره نبود. با خودم گفتم بعد می‌آیم و این کار را انجام خواهم داد اما به خاطر مشغله زیاد فراموش کردم.  صبح که برای باز کردن مغازه‌ام آمدم در کمال تعجب دیدم خودرویی که پشت همه ماشین‌های دیگر پارک شده بود ناپدید شده است. در نمایشگاه قفل بود وتنها کمدی که سوئیچ‌ها داخلش قرار داده شده بود تخریب شده است.  با توجه به این اظهارات مأموران کلانتری 14 در محل وقوع حادثه حاضر شدند و تجسس درباره اینکه این خودرو به چه نحوی مورد سرقت قرار گرفته آغاز شد. بررسی‌های نخستین پلیس حکایت از آن داشت قفل در ورودی نمایشگاه که به شیشه سکوریت متصل بود دستکاری شده است. بنابراین پلیس احتمال داد که عامل یا عاملان سرقت ابتدا با بازکردن قفل وارد نمایشگاه شده و نقشه سرقت خود را عملیاتی کرده‌اند. اما نکته عجیب در این پرونده این بود که دزد چگونه خودرویی را که در قسمت انتهایی نمایشگاه پارک شده بود بدون حرکت دادن بقیه خودروها برده است.  بدین ترتیب با توجه به آثار بر جای مانده در محل حادثه و تصاویر ضبط شده روی دوربین‌های مدار بسته مشخص شد دزدی خودرو توسط یک جوان صورت گرفته است.  با توجه به تصاویر به دست آمده از عامل دزدی که هنگام عبور از مقابل دوربین‌های مغازه‌های اطراف ثبت شده بود هویت وی تحت شناسایی قرار گرفت.  بر اساس این یافته‌ها پلیس فهمید دزد مرد جوانی به نام حمید است که بارها با اتهام‌های مختلف بازداشت و زندانی شده بود.  با شناسایی محل زندگی وی وقتی مأموران به آنجا مراجعه کردند پدر متهم ادعا کرد پسرش شب قبل با یک خودروی مدل بالا آمده ولی بسرعت آنجا را ترک کرده است.
در همین ارتباط تحقیقات مأموران حکایت از آن داشت که وی بعد از ترک خانه پدری‌اش به ویلایی در غرب ساری رفته است. وقتی مأموران خود را به محل مورد نظر رساندند متهم با دیدن مأموران بسرعت سوار خودرو شده و در آن را قفل کرد. او با تهدید قمه بزرگی که همراه داشت به هر ترتیبی بود خود را از حلقه محاصره پلیس رهانیده و به طرف غرب متواری شد.  با توجه به این وضعیت تحقیقات درباره محل فرار او آغاز شد تا اینکه رد متهم در منطقه سوادکوه به دست آمد و مشخص شد او به شیرگاه فرار کرده و در ویلایی پنهان شده است. در حالی که مأموران با شناسایی این ویلا آنجا را به محاصره خود درآورده بودند، متوجه شدند دزد خودرو دقایقی قبل از حضور پلیس پا به فرار گذاشته و به طرف شهر بابل در حرکت است. در همین ارتباط راهبندان‌های مصنوعی برای متوقف کردن این خودرو در قسمت‌های مختلف جاده انجام گرفت اما متهم هر بار به طریقی از دام‌های موجود بر سر راهش عبور می‌کرد تا اینکه تعقیب و گریز پلیسی با متهم آغاز شد.  دزد خودرو که به هیچ‌وجه حاضر به تسلیم نبود با سرعت در حال حرکت به طرف بابل بود که سرانجام مأموران مجبور به شلیک شده و لاستیک‌های عقب خودرو را هدف قرار دادند.  با وجود اینکه خودرو به دلیل سرعت بالا چپ کرده وبعد از چند بار پشتک زدن بار دیگر روی چهار لاستیک خود قرار گرفته بود اما دزد خودرو بار دیگر اقدام به استارت زدن کرده و سعی کرد از دست پلیس بگریزد اما خودروی او دیگر قادر به حرکت نبود.
 حمید بعد از بازداشت درباره چگونگی ارتکاب سرقت گفت: به طرف خانه در حرکت بودم که دیدم یک نمایشگاه خودرو کرکره‌اش بالا بوده و لامپ داخل مغازه هم روشن است. وسوسه شدم، مدتی را در همان حوالی پرسه زدم اما با تاریک شدن هوا خیابان‌ها خلوت شد و کسی برای بستن کرکره‌ها نیامد. من هم از فرصت استفاده کردم و بعد از کلنجار رفتن با قفل در شیشه سکوریت نمایشگاه بالاخره آن را باز کردم.  در همان نگاه نخست خودروی آخری چشم مرا گرفت. چون آن خودرو پشت همه خودرو‌های دیگر پارک شده بود ابتدا در کمد محل نگهداری سوئیچ‌ها را شکاندم و بعد با سوئیچ همه خودرو‌ها را یکی یکی بیرون آوردم تا راه برای بیرون آوردن آن خودرو باز شود سپس آن را بیرون آوردم و بعد از آن بار دیگر همه خودرو‌ها را سرجای خود بازگرداندم و در نمایشگاه را قفل کرده و آنجا را ترک کردم.

 

17302

کد خبر 408633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 19
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • عباس IR ۰۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  400 4
  چه پشتکاری
 • بی نام A1 ۰۳:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  "‍ابتدا در کمد محل نگهداری سوئیچ‌ها را شکاندم" يعني چه؟
  • بی نام A1 ۰۵:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
   177 2
   بزن تو ترجمه گوگل معنيش ميكنه برات
 • بی نام IR ۰۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  95 3
  مثل دزده و مرغ فلفلی بودهی از این شهر به اون شهراینورو و دیداونورو دیدنه مرغو دید نه دزدودید از اونجار فت به ساری....:
 • بی نام IR ۰۳:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  233 2
  مگه می شه؟؟؟؟ آخه با چه اعتماد به نفسی اینکار رو کردی؟؟؟؟ یک کلاس آموزش اعتماد به نفس باید برگزار کنه
 • بی نام A1 ۰۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  158 2
  فقط موندم چرا بین اینهمه ماشین , یه 206 sd سفید رو انتخاب کرد :/
  • بی نام A1 ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
   65 0
   چون بقیشون پراید بودن وانت پیکان و وانت نیسان
 • farzad...esf A1 ۰۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  5 18
  بعد بگین پراید ماشین بدی....
 • غضنفر A1 ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  70 1
  فیلم هندی برامون تعریف کردی؟
 • من IR ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  108 1
  ماشاالله به پلیس چقد حرفه ای بودن پلیسا
 • بی نام A1 ۰۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  205 1
  " اما نکته عجیب در این پرونده این بود که دزد چگونه خودرویی را که در قسمت انتهایی نمایشگاه پارک شده بود بدون حرکت دادن بقیه خودروها برده است." بدون حرکت دادن... از تلاش نویسندگان این سریال پلیسی جنایی، و تلاشهای بی شائبه ی شما در گرم کردن تنور، خیلی کلی زیاد مچکریم...
 • بی نام IR ۰۴:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  149 1
  ""او با تهدید قمه بزرگی که همراه داشت به هر ترتیبی بود خود را از حلقه محاصره پلیس رهانیده و به طرف غرب متواری شد. تا اینکه رد متهم در منطقه سوادکوه به دست آمد"" تو فیلما که پلیس ما اینقدر دست و پا چلفتی نیست. نمی شد یه ماشین جلوی ماشین سرقتی میذاشتن که در نره؟
 • میثم IR ۰۴:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  228 0
  دست پلیس درد نکنه که چرخهای ماشینو زد ، بعدشم ماشینو تحویل صاحبش داد ... مهم اینه که تحویل داد...چند تا کله ملق زده باشه که عیبی نداره....گریسی در میارنش
 • ahwazz A1 ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  183 0
  حالا که ماشین 6 تا پشتک زد دیگه به چه دردی میخوره..اینهمه دنبال دزده بودن نتونستن ماشین رو سالم پس بگیرین....
  • بی نام A1 ۰۵:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
   82 3
   صاحب ماشین به جای صفر کیلومتر میفروشش
 • بی نام A1 ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  134 0
  پلیس اومده ثواب کنه نمایشگاه داره رو کباب کرده ، بجایی که سعی کنه ماشینه نمایشگاه داره رو صحیح و سالم از دزده پس بگیره زده ماشینه طرفو ترکونده ، خوده دزده به چه درد نمایشگاه دار میخوره ؟ مگه میتونه پول ماشینو پس بده ؟
 • حمدی A1 ۰۵:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  105 0
  اونوقت خسارت ماشین رو کی میده؟؟
  • بی نام IR ۰۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
   52 11
   بیمه
 • فرشاد IR ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
  97 2
  ماشینو زدن ترکوندن تا دزده رو گرفتن. من اگه ماشینم رو بدزدن عمرا به پلیس بگم. می خوان چی تحویلم بدن؟