امضای تفاهم نامه فرهادی، ستاری و مولاوردی برای حمایت از پژوهش‌های زنان

تفاهم نامه همکاری توسعه و ساماندهی پژوهش های زنان و ارتقای توانمندی های زنان نخبه و مدیر در محل وزارت علوم و توسط محمد فرهادی وزیر علوم، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، فرهادي در مراسم امضای این تفاهم نامه همکاری گفت: این تفاهم نامه در راستای اجرایی شدن ماده 230 قانون برنامه پنجم توسعه کشور و حمایت از زنان در حوزه پژوهش و فناوری، شناسایی و معرفی زنان نخبه در عرصه های مختلف علمی، اجتماعی و اجرایی بین وزارت علوم، معاونت علمی و فناوری و معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری به امضا می رسد .

او ادامه داد: بیش از 54 درصد جمعیت دانشجویی در مقاطع مختلف تحصیلی را دختران تشکیل می دهند و در دوره های دکترا نیز درصد بالایی از دانشجویان را دختران تشکیل می دهند و در بسیاری از عرصه های علمی آموزشی زنان نخبه بسیاری داریم که امیدواریم بتوانیم آنها را معرفی و حمایت کنیم.

در ادامه مراسم سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت : زنان در مدیریت شرکت های دانش بنیان که حوزه خصوصی دانش اموختگان دانشگاهی است مشارکت روبه رشدی دارند و 15 درصد از مدیران عامل 1500شرکت دانش بنیان دارای تاییدیه کشور را زنان تشکیل می دهند.

او با اشاره به چالش اشتغال دانش اموختگان دانشگاهی ، جسارت و جرات زنان را در ورود به شرکت های دانش بنیان قابل تحسین دانست و از حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از متقاضیان ورود به این صحنه خبر داد .

 ستاری گفت : تعدادی از استارت آپ های سال گذشته در حوزه زنان برگزار شد و در مواردی مانند مد و لباس و صنایع دستی قابلیت زیادی برای تجاری سازی مشاهده شد.

او با اشاره به اختصاص جوایز مهم علمی داخلی و بین المللی به زنان گفت : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تمام ستادهای خود از فعالیت های زنان حمایت می کند.

شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور نیز در این مراسم ، هدف از امضای این تفاهم نامه را هم افزایی میان وزارت علوم ،معاونت علمی و فناوری و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حمایت از زنان نخبه اعلام کرد.

او ادامه داد: تبادل تجارب و اطلاعات و بهره مندی از امکانات و توانمندی های تخصصی این سه دستگاه برای انتشار دانش ،هدایت تحقیقات دانشگاهی به سمت اولویت ها و نیازهای پژوهشی زنان ، آسیب شناسی مسایل مرتبط با امور زنان و خانواده و فراهم کردن زمینه فعالیت زنان در بنگاههای اقتصادی و شرکت های دانش بنیان از جمله اهداف اصلی این تفاهم نامه همکاری است.

۴۷۲۳۳

کد خبر 408946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =