ایسنا نوشت:

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از قرار گرفتن گذرحضرتی در طرح تعریض حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در ری گلایه کرد.

احمد مسجد جامعی امروز در جلسه علنی شورای شهر و درتذکر بیش از دستور خود گفت: امام محمدباقر که روزگذشته تولدشان بود نماینده ای درتهران دارند که این فرد عبدالعظیم حسنی هستند که در مسیر تردد این بزرگوار گذری به نام "حضرتی" وجود دارد که از هاشم‌آباد تا جایگاه امامزاده حمزه (ع) ادامه دارد.

وی افزود: اهالی شهرری این محل تردد را به نام گذر حضرتی نامیدند، اما درطرح تعریض و نوسازی حرم، به طور کلی این گذر از بین می‌رود و این درحالیست که این گذر، خاطره تاریخی ملت است و درحالیکه باید پرسید چطور ما از هویت ایرانی و اسلامی دفاع می‌کنیم، اما به اصل آن که نماد این معماری است پایبند نیستیم.

مسجدجامعی ادامه داد: حتی بارها به تخریب کوچه بنی هاشم انتقاد شده، اما چرا این گذر حفظ نمی‌شود.

وی همچنین با اشاره به روز اول اردیبهشت که به نام سعدی نامگذاری شده است، ادامه داد: از آنجایی که تاریخ تولد و وفات سعدی مشخص نیست با توجه به اشعار این شاعربزرگ روز اول اردیبهشت به عنوان روز پاسداشت وی انتخاب شده است.

این عضو شورای شهر تهران، با اشاره به انتخاب معاون جدید شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: پیشنهاد می‌شود در بحث انتخاب مهندسین مشاور، الزام رعایت هویت اسلامی- ایرانی دقت شود.

 مهدی چمران درپایان سخنان مسجدجامعی اعلام کرد: بازارحضرتی باید به مانند هویت بازارتهران حفظ شود.

4646

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 410445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =