مهر نوشت:

مرکز آمار ایران نرخ تورم شهری کشور در 12 ماهه منتهی به فروردین ماه امسال را ۱۴.۵ درصد و تورم نقطه به نقطه را ۱۴ درصد اعلام کرد.

مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ بر اساس سال پایه ۱۳۹۰ را منتشر کرد. بر این اساس، نرخ تورم فروردین به ۱۴.۵ درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه نیز به ۱۴ درصد کاهش یافت.

۱- شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ عدد ۲۰۷.۹ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۱.۲ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۴ درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۴.۲) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۴.۵ درصد است که نسبت به همین اطلاع در اسفند ماه ۱۳۹۳ (۱۴.۸) کاهش یافته است.

۲- شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۴۷.۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۶.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۶ درصدافزایش نشان می‌دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم 12 ماهه این گروه ۹.۳ درصد است. شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۹.۲ درصد است که نسبت به همین اطلاع در اسفندماه ۱۳۹۳ (۹.۷) کاهش یافته است.

۳- شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در فروردین ماه ۹۴ به رقم۱۹۴.۲ رسید که ۰.۷ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۵.۸ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۷ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفندماه سال ۱۳۹۳ (۱۷.۲) کاهش یافته است.

3939

 

کد خبر 411003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امید IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۳
  0 0
  روحانی مچکریم
 • بی نام ES ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۳
  0 0
  با به رکود کشیدن مطلق بازار .....
 • بی نام IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۳
  1 0
  دولت اقای روحانی هم دقیقا مانند دولت احمدی نژاد دارن رفتار می کنن. یا ما تورم رو نمی فهیم یا اونا نمی فهمن. نرخ افزایش قیمت هاتورم با یک حساب سرانگشتی در زندگی مردم خیلی بیشتر از 15 درصد هستش. این دولت هم مانند دولت قبلی با تغییر دادن سبد تورمی و معیارهای ارزیابی به صورت ساختگی سعی در کاهش تورم دارن
 • بی نام A1 ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۳
  0 0
  تعداد زیادی از اعضا نظام مهندسی در آزمون صلاحیت اجرا در آبان ماه سال نود و سه شرکت نموده و در آزمون قبول شده اند و وزارتخانه و نظام مهندسی صدور پروانه را مشروط به گذراندن اجباری کلاس های کارآموزی اجرا کرده اند که هزینه اضافی هم دارد و هنوز بعد از شش ماه از برگزاری کلاس ها خبری نیست و در حالی که اعضا سازمان نظام مهندسی سرگردان و پیگیر کلاس ها هستند۰۰۰ اگر کلاس اجرا الزامی هست و هزینه هم از طریق اعضا باید پرداخت شود پس چرا قانون مهندس مجری ساختمان الزامی نیست و بعد از سالها فقط برای متراژ هزار متر مربع به بالا الزامی شده۰ آیا ساختمانهای کوچکتر نیاز به مهندس مجری صاحب صلاحیت ندارند و نباید نص قانون را اجرا کنند۰ لطفا این اتفاقات را پیگیری کنید۰ با تشکر
 • بی نام IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۳
  0 0
  کاملا درسته مرغ 12درصد گوشت 6درصد مسکن 10 درصد دارو 3درصد بنزین و سوخت 0 درصد میوه 30درصد
 • بی نام A1 ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۳
  1 0
  طالبی کیلویی 3500 تومان یعنی تورم 14 درصد برید خجالت بکشید مگه اینجا شهر نادانان است که این همه دروغ میگویید
 • بی نام A1 ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۸
  1 0
  خخخخخخ همه چیو 20درصد گرون میکنن مثل قبض آب و برق و...بعد تورم میشه 15درصد
 • بی نام A1 ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۸
  0 0
  از نظر تورم تو جهان کشور سوم محسوب ميشيم دوتا کشور افريقايی جلوی ا قرار دارن واقعا خجالت اوره
 • بی نام A1 ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۸
  0 0
  کم شدن تورم فقط سال چهارم ریاست جمهوری اون هم برا انتخاب شدن در دور بعد . مابقی دیگه همه آمارسازیه .